منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • AWS نپتون، سرویس پایگاه داده گراف خود را بدون سرور • TechCrunch می سازد

AWS نپتون، سرویس پایگاه داده گراف خود را بدون سرور • TechCrunch می سازد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
AWS نپتون، سرویس پایگاه داده گراف خود را بدون سرور • TechCrunch می سازد

AWS نپتون، سرویس پایگاه داده گراف خود را بدون سرور • TechCrunch می سازد

تقریباً پنج سال پیش، خدمات وب آمازون (AWS) Neptune را راه‌اندازی کرد، سرویسی برای اجرای برنامه‌هایی که به یک پایگاه داده گراف برای ذخیره و جستجوی مجموعه داده‌های رابطه‌ای نیاز داشتند. اکنون، برای همگام شدن با روند بدون سرور، AWS با Amazon Neptune Serverless، یک گزینه بدون سرور برای Neptune که به طور خودکار برای پشتیبانی از حجم کاری پایگاه داده متغیر گراف مقیاس می شود، پیشنهاد خود را گسترش می دهد.

برخلاف پایگاه داده های سنتی، پایگاه های داده گراف، گره ها و روابط را به جای جداول، ستون ها و اسناد ذخیره می کنند. توسعه دهندگانی که برنامه هایی را ایجاد می کنند که روابط بین نقاط داده مرتبط را ردیابی می کنند، از پایگاه داده های نموداری برای درک این روابط در مجموعه داده کامل استفاده می کنند. موارد استفاده برای پایگاه داده های گراف شامل ردیابی تماس، کشف تقلب، کشف دارو و حتی امنیت شبکه است.

البته پایگاه داده های گراف قدرتمند هستند. اما از نظر هزینه های پردازش نیز غیرقابل پیش بینی هستند. به طور معمول، پایگاه های داده گراف به تیمی از توسعه دهندگان نیاز دارند که به طور مداوم ظرفیت محاسباتی را برای حفظ عملکرد خوب نظارت و پیکربندی مجدد کنند.

Amazon Neptune Serverless ظاهراً این مشکل را با تهیه، مقیاس‌بندی و مدیریت خوشه‌هایی از نسخه‌های پایگاه داده گراف به طور مستقل حل می‌کند. به گفته سوامی سیواسوبرامانیان، معاون پایگاه داده، تجزیه و تحلیل و یادگیری ماشینی AWS، Neptune Serverless از همان زبان‌های جستجوی گراف مانند Amazon Neptune پشتیبانی می‌کند و مشتریان فقط برای برنامه‌هایی که استفاده می‌کنند پرداخت می‌کنند.

سیواسوبرامانیان در بیانیه‌ای گفت: «مشتریان از ما خواسته‌اند که کار سخت مدیریت ظرفیت و بهینه‌سازی هزینه و عملکرد را انجام دهیم». اکنون، با Amazon Neptune Serverless، مشتریان یک پایگاه داده نموداری دارند که به طور خودکار خوشه‌ها را تهیه و مقیاس‌بندی می‌کند تا ظرفیت مناسبی را برای پاسخگویی به تقاضا فراهم کند.

Neptune Serverless معمولاً از امروز برای مشتریان AWS در دسترس است که Neptune را در شرق ایالات متحده (اوهایو)، شرق ایالات متحده (N. ویرجینیا)، غرب ایالات متحده (N. کالیفرنیا)، غرب ایالات متحده (اورگان)، منطقه آسیا و اقیانوسیه (توکیو)، اروپا (است) در دسترس است. ایرلند) و مناطق سرور اروپا (لندن). آمازون می گوید در آینده به مناطق دیگری نیز خواهد آمد.

محاسبات بدون سرور، که پیچیدگی مدیریت ظرفیت سرور را انتزاعی می کند، یک روند رو به رشد در توسعه نرم افزار است. طبق یک نظرسنجی در سال 2020، 50٪ از کاربران AWS گفتند که تا حدی از قابلیت های بدون سرور استفاده می کنند. و CB Insights تخمین زد که ارزش بازار بدون سرور در سال 2021 به 7.7 میلیارد دلار رسید که از 1.9 میلیارد دلار در سال 2016 بیشتر بود.

AWS آخرین بار به طور قابل توجهی سبد محصولات بدون سرور خود را در آوریل گسترش داد، زمانی که Amazon Aurora Serverless V2، سرویس پایگاه داده بدون سرور خود، و SageMaker Serverless Inference را راه‌اندازی کرد، راه حلی برای اجرای سیستم‌های هوش مصنوعی که نیازی به پیکربندی زیرساختی ندارد. چندین پیشنهاد جدید تجزیه و تحلیل بدون سرور در ماه جولای منتشر شد، از جمله Amazon EMR، Amazon Managed Streaming برای Apache Kafka و Amazon Redshift.