منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Amberflo می خواهد قیمت SaaS را با استفاده اندازه گیری شده تغییر دهد • TechCrunch

Amberflo می خواهد قیمت SaaS را با استفاده اندازه گیری شده تغییر دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Amberflo می خواهد قیمت SaaS را با استفاده اندازه گیری شده تغییر دهد • TechCrunch

در طول سال‌ها، قیمت‌گذاری نرم‌افزار از مجوزهای فضای سخت برای نرم‌افزارهای قدیمی داخلی به اشتراک‌های قیمت‌گذاری سطحی تغییر کرده است، زیرا نرم‌افزار در اواخر قرن حاضر به ابر منتقل شد. مورد دوم به تغییر طرز فکر ما در مورد قیمت گذاری و درآمد کمک کرده است.

پونیت گوپتا، بنیانگذار و مدیر عامل Amberflo فکر می کند که راه بهتری برای فکر کردن به قیمت نرم افزار وجود دارد، نه بر اساس مکان یا سطح اشتراک، بلکه بر اساس استفاده واقعی. این نیاز به یک زیرساخت قیمت گذاری دارد که تمام تعاملات مختلف با محصول را اندازه گیری کند. گوپتا Amberflo را شروع کرد تا این جعبه ابزار را ایجاد کند تا قیمت گذاری اندازه گیری دانه ای را در دسترس هر شرکتی قرار دهد.

امروز، این شرکت چندین نقطه عطف را اعلام کرد. برای شروع، مجموعاً 20 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است که شامل یک دور اولیه اعلام نشده قبلی 5 میلیون دلاری و سری A جدید 15 میلیون دلاری است. علاوه بر این، این شرکت امروز پلتفرم Amberflo را به طور کلی در دسترس قرار می دهد.

گوپتا زمانی که از 2011 تا 2014 در AWS کار می‌کرد، ایده مقیاس‌پذیری را در عمل دید، و این ایده در ذهن او ماندگار شد که این رویکردی است که بسیاری از شرکت‌ها می‌توانند از آن بهره ببرند. من فرصتی برای ساخت این خدمات داشتم [when I was at AWS]و من این خدمات مشترک داخلی به نام اندازه گیری را دیدم. هر بار که سرویسی می‌سازیم، باید به پشته اندازه‌گیری متصل می‌شدیم. او به TechCrunch گفت.

در سال 2020، گوپتا Amberflo را راه اندازی کرد تا یک پشته اندازه گیری به عنوان یک سرویس بسازد که هر مشتری بتواند از آن استفاده کند. او معتقد است که این امر باید به ویژه برای شرکت های تحت رشد (PLG) جذاب باشد. «اگر شما یکی از آن شرکت‌های PLG هستید، ما یک پلتفرم ابری نسل بعدی را در اختیار شما قرار می‌دهیم که ابزارهایی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا در آن کارآمد باشید. و به طور خاص، این ابزار به شما امکان می دهد مدل قیمت گذاری مبتنی بر استفاده خود را اجرا کنید.

در حالی که ما عادت کرده‌ایم ببینیم شرکت‌ها نرم‌افزار را برای درک مواردی مانند عملکرد برنامه، بارگذاری صفحه یا ناهنجاری‌های نرم‌افزار اندازه‌گیری می‌کنند، این به‌طور خاص برای اندازه‌گیری مصرف منابع طراحی شده است. با این نوع اندازه‌گیری، شرکت‌ها می‌توانند استفاده را در یک سطح دانه‌بندی تا هر تراکنش، تماس API یا منبع مورد استفاده دنبال کنند.

گوپتا فکر می‌کند می‌تواند طرز فکر ما در مورد قیمت‌گذاری را تغییر دهد، زیرا داده‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهد که قیمت‌گذاری خود را به روشی بسیار دقیق با مستنداتی برای پشتیبان‌گیری از آن، مبنای قیمت گذاری قرار دهید. همچنین اطلاعاتی در مورد تعداد افرادی که از نرم‌افزار استفاده می‌کنند را به شما می‌دهد، چیزی که او می‌گوید معمولاً در قیمت اشتراک نمی‌بینید، زیرا پس از فروختن تعداد معینی مجوز، انگیزه کمی برای اطلاع از استفاده وجود دارد.

«در دنیای اشتراک، هیچ‌کس میزان استفاده را ردیابی نمی‌کند. شرکت‌ها در واقع از ردیابی استفاده محروم می‌شوند. اگر من شما را برای 100 کاربر ثبت نام کرده ام و شما برای 12 ماه اول برای 100 کاربر پیش پرداخت به من پرداخت کرده اید، چرا باید آن را پیگیری کنم و به شما بگویم که در سه ماه اول محصول فقط 36 نفر از آن استفاده کرده اند؟ من نخواهم کرد،» او گفت.

او می‌گوید قیمت‌گذاری استفاده همچنین به شرکت‌ها راهی می‌دهد تا مشتریانی را که در غیر این صورت ممکن است ترک کنند، حفظ کنند. همانطور که گوپتا اشاره می کند، در دنیای اشتراک یک انتخاب دودویی برای اشتراک یا لغو اشتراک وجود دارد، در حالی که با قیمت گذاری مبتنی بر مصرف، مشتری می تواند به جای رها کردن کامل محصول، استفاده از آن را شماره گیری کند و این را به عنوان یک مزیت بزرگ می بیند، به ویژه در مواقعی مانند مواردی که CIOها به دنبال محصولات غیر ضروری برای کوچک کردن هستند.

این استارت آپ در حال حاضر 12 کارمند دارد، اما قصد دارد با بودجه جدید که به این رشد دامن می زند، در سال آینده به چهار برابر افزایش یابد. همانطور که او کارمندانی را به شرکت اضافه می کند، سعی می کند یک محل کار متنوع بسازد، اما اذعان می کند که این یک چالش است.

او گفت: «این چیزی است که ما به آن فکر می‌کنیم و به آن توجه می‌کنیم، اما صادقانه بگویم، ما در حال حاضر چنین اهرمی و تجملی نداریم که بتوانیم آن را به عنوان یک موضوع فرآیندی نهادینه کنیم». او اضافه کرد که این شرکت اولین استخدام کننده خود را در این هفته جذب می کند، که می تواند کمک کند، و یکی از سرمایه گذاران آن، Norwest Venture Partners، با او در مورد ایجاد تنوع به عنوان یک ارزش اصلی صحبت کرده است، و او قصد دارد آن را به عنوان شرکت جدی بگیرد. رو به رشد.

این بذر 5 میلیون دلاری توسط Homebrew رهبری شد، در حالی که 15 میلیون دلار سری A توسط Norwest Venture Partners رهبری شد. Operator Collective نیز شرکت می کند.