منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Akamai به عنوان مشارکت دو طرفه 38 میلیون دلار در Macrometa پیشتاز است • TechCrunch

Akamai به عنوان مشارکت دو طرفه 38 میلیون دلار در Macrometa پیشتاز است • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Akamai به عنوان مشارکت دو طرفه 38 میلیون دلار در Macrometa پیشتاز است • TechCrunch

ابر محاسباتی لبه و شبکه داده جهانی Macrometa 38 میلیون دلار به رهبری Akamai Technologies جمع‌آوری کردند و این دو شراکت و ادغام محصول جدید را اعلام کردند. این بودجه همچنین شامل مشارکت Shasta Ventures و 60 Degree Capital بود. Akamai Labs CTO Andy Champagne به هیئت مدیره Macrometa خواهد پیوست.

بنیانگذار و مدیر عامل Macrometa Chetan Venkatesh به TechCrunch گفت که GDN آن به توسعه دهندگان ابری این امکان را می دهد تا خدمات پشتیبان را نزدیک تر به تلفن های همراه، مرورگرها، دستگاه های هوشمند، اتومبیل های متصل و کاربران در مناطق لبه یا نقاط حضور (PoP) اجرا کنند. این باعث کاهش خاموشی می شود زیرا اگر یک منطقه انتهایی پایین بیاید، منطقه دیگری می تواند فوراً کنترل را به دست گیرد. در همین حال، شبکه لبه Akamai 4200 منطقه را در سراسر جهان پوشش می دهد.

مشارکت بین Macrometa و Akamai به این معنی است که این دو، سه زیرساخت را در یک پلتفرم توسعه‌دهنده ابری ترکیب می‌کنند: شبکه لبه Akamai، سرویس میزبانی ابری Linode (که Akamai اوایل امسال خریداری کرد)، و شبکه داده جهانی Macrometa (GDN) و ابر نهایی. فناوری Akamai Edge Workers اکنون از طریق کنسول GDN Macrometa، API و SDK در دسترس است، بنابراین توسعه دهندگان می توانند یک برنامه ابری یا API در Macrometa بسازند و سپس به سرعت آن را در مکان های Akamai edge مستقر کنند.

Venkatesh چند مثال از نحوه استفاده مشتریان از ادغام بین Macrometa و Akamai ارائه کرد.

برای مشتریان SaaS، ادغام به این معنی است که می توانند افزایش سرعت و بهبود تاخیر بین 25 برابر تا 100 برابر را برای محصولات خود مشاهده کنند، که در نتیجه ریزش کاربر کمتر و نرخ تبدیل بهتری برای مدل های فریمیوم ایجاد می شود. مشتریان سازمانی با استفاده از راه حل مشترک می توانند عملکرد خطوط لوله جریان داده و تجزیه و تحلیل داده های بلادرنگ را بهبود بخشند. آن‌ها همچنین می‌توانند با ذخیره و توکن‌سازی داده‌ها در فروشگاه‌های داده‌های انطباق دارای حصار جغرافیایی، به مسائل مربوط به اقامت و حاکمیت داده‌ها بپردازند.

در همین حال، مشتریان استریم ویدیو می توانند از یکپارچه سازی برای انتقال پلت فرم های خود به لبه استفاده کنند، از جمله احراز هویت، ارائه کاتالوگ محتوا، شخصی سازی و توصیه های محتوا. به طور مشابه، شرکت‌های بازی می‌توانند سرورها را به بازیکنان نزدیک‌تر کنند و از ادغام Akamai-Macrometa برای ویژگی‌هایی مانند تطبیق بازیکن، تابلوهای امتیازات، لابی‌های بازی چند نفره و ویژگی‌های ضد تقلب استفاده کنند. برای بازیکنان تجارت الکترونیکی که با آمازون رقابت می‌کنند، راه‌حل مشترک می‌تواند برای اتصال و پخش جریانی داده‌ها از فروشگاه‌های محلی و مراکز انجام، استفاده شود که زمان تحویل سریع‌تر را ممکن می‌سازد.

Macrometa از بودجه برای آموزش توسعه دهندگان، توسعه جامعه، بازاریابی رویدادهای شرکتی و فروش مشترک به مشتریان با Akamai استفاده خواهد کرد (محصولات Macrometa اکنون از طریق تیم فروش Akamai در دسترس هستند).

در بیانیه ای در مورد بودجه و مشارکت، Akamai EVP و CTO Robert Blumofe گفتند: «توسعه دهندگان اساساً روش ساخت، استقرار و اجرای برنامه های سازمانی را تغییر می دهند. سرعت و مقیاس بیش از هر زمان دیگری مهم است، در حالی که انعطاف پذیری در قرار دادن حجم کار اکنون در اولویت است. Akamai با مشارکت و سرمایه‌گذاری در Macrometa به شکل‌دهی و ارتقای یک پلتفرم یکپارچه که نیازهای در حال تحول توسعه‌دهندگان و برنامه‌های کاربردی ایجاد شده را برآورده می‌کند، کمک می‌کند.