منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 7 پیش‌بینی فناوری فضایی برای سال 2023 • TechCrunch

7 پیش‌بینی فناوری فضایی برای سال 2023 • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
7 پیش‌بینی فناوری فضایی برای سال 2023 • TechCrunch

7 پیش‌بینی فناوری فضایی برای سال 2023 • TechCrunch

اتصال تلفن همراه از فضا

چند بازیکن در این صنعت اخیراً روی اتصال مستقیم تلفن همراه از فضا تمرکز کرده است. اگرچه هنوز یک بازار بسیار اولیه با قابلیت های موجود محدود است، شرکت هایی مانند اپل، تی موبایل، گلوبال استار، اسپیس ایکس، AST SpaceMobile و Lynk Global در حال حرکت به این حوزه هستند. چندین اپراتور شبکه تلفن همراه، حتی قبل از اینکه برخی از اولین فضاپیماهای عملیاتی به فضا پرتاب شوند، در حال حاضر روی هواپیما هستند.

اپل برای ارائه اتصال SOS با آیفون 14 جدید خود با Globalstar شریک شده است، و T-Mobile در نظر دارد اتصال مدار پایین زمین (LEO) را در سال 2023 از طریق SpaceX راه اندازی کند، که اخیراً در FCC ایالات متحده ثبت شده است تا قابلیت های مستقیم به سلول را نیز شامل شود. در ماهواره های استارلینک نسل 2 خود. آمازون همچنین قرار است اولین دسته از ماهواره های LEO خود را برای پروژه کویپر پرتاب کند.

بسیاری از این پروژه‌های اولیه، پهنای باند پرسرعت را از فضا ارائه نمی‌کنند، اما در عوض، اتصال پهنای باند کم را برای تماس‌های اضطراری و پیام‌های متنی ارائه می‌دهند. همه اینها با هدف خدمت رسانی به جمعیتی است که در حال حاضر از خدمات محروم هستند در سراسر جهان که در دسترس شبکه های برج سلولی سنتی زندگی نمی کنند.

تجاری سازی ماه به طور جدی آغاز می شود

علیرغم عدم قطعیت اقتصادی، ما معتقدیم که رکوردهای جدیدی در فناوری فضایی با تامین مالی پروژه های تجاری غول پیکر به ثبت خواهد رسید.

دهه‌ها پس از پایان برنامه آپولو در سال 1972، تلاش‌های دولتی و تجاری گسترده‌ای برای بازگشت به ماه انجام شده است. این برنامه توسط برنامه آرتمیس ناسا، که در آن کپسول Orion مأموریت آرتمیس 1 پس از تقریباً یک بار به زمین بازگشت، راه‌اندازی شد. ماه سفر به دور ماه .

تقریباً در همان زمان، اولین مأموریت ماه کاملاً خصوصی توسط SpaceX برای شرکت ژاپنی iSpace پرتاب شد که در حال انجام یک سفر اقتصادی به ماه است و قرار است در آوریل به آنجا برسد. این اولین ماموریت کاملا تجاری برای فرود روی ماه خواهد بود که نقطه عطفی در همکاری ژاپن و آمریکا در فضا است. سایر شرکت های تجاری مانند Intuitive Machines و Astrobotic نیز فرود روی ماه را هدف قرار داده اند.

با توجه به اولین شرکت های تجاری که ماه را در کنار تلاش های ملی هدف قرار می دهند، انتظار داریم سال 2023 یک سال موفقیت آمیز برای اکوسیستم سیسلونار باشد.

سه عامل زیربنای رشد درآمد هستند

تحولات در بخش‌های دفاعی، امنیت سایبری و آب و هوا در سال 2023 به‌دنبال بادهای قوی برای درآمدهای فناوری فضایی خواهد بود. رشد بی‌سابقه در بودجه‌های دفاعی، ناشی از جنگ در اوکراین و افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی، تمایل فزاینده کسب‌وکارها و دولت‌ها را به سمت حاکمیت سوق خواهد داد. قابلیت‌های دارایی‌های فضایی منجر به سفارش‌های عظیم در این بخش خواهد شد. و از آنجایی که امنیت سایبری ابزار دیگری در جعبه ابزار ژئوپلیتیک است، انعطاف پذیری ماهواره در برابر حملات در اولویت قرار دارد.

اتکای فزاینده به مجموعه داده های تولید شده در مدار به این معنی است که الزامات امنیتی برای جریان داده از ماهواره به ایستگاه های ابری و زمینی به طور تصاعدی در حال افزایش است. ما سال 2023 را به عنوان سالی می بینیم که صنعت از قابلیت های کوانتومی استقبال می کند.