منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 5 تا از بهترین برنامه های ژورنال برای ثبت افکار و تجربیات شما • TechCrunch

5 تا از بهترین برنامه های ژورنال برای ثبت افکار و تجربیات شما • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 تا از بهترین برنامه های ژورنال برای ثبت افکار و تجربیات شما • TechCrunch

همانطور که به سال آینده نگاه می کنیم، ممکن است به ایجاد عادت های جدید و تعیین اهداف علاقه مند باشید. روزنامه نگاری یک تمرین محبوب است که به شما کمک می کند تا در زندگی خود فکر کنید و در عین حال اهداف خود را پیگیری کنید. اگر می‌خواهید ژورنال‌نویسی را شروع کنید و ترجیح می‌دهید به جای مجله فیزیکی، یک مجله دیجیتال داشته باشید، می‌توانید از بین تعدادی از برنامه‌های ژورنال‌نویسی موجود برای iPhone و Android یکی را انتخاب کنید.

چه بخواهید خاطرات خاصی از زندگی روزمره خود را ذخیره کنید یا با چند جمله قبل از خواب به روز خود فکر کنید، برنامه های زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند افکار و تجربیات خود را پیگیری کنید. ما لیستی از برخی از بهترین ها را گردآوری کرده ایم تا به شما در انتخاب موردی که دوست دارید کمک کنیم.

روز اول

روز اول درخواست

اعتبار تصویر: روز اول

روز اول یک برنامه خاطرات شخصی است که تا حدودی شبیه یک مجله دیجیتالی آزاد است. این برنامه حاوی پیام‌های روزانه است تا شما را در بالای اهدافتان نگه دارد و شامل قالب‌های قابل تنظیم است تا به شما در صرفه‌جویی در وقت هنگام نگه‌داشتن دفترچه‌ی مجله کمک کند. هر ورودی به طور خودکار زمان، تاریخ، آب و هوا، فاز ماه و موارد دیگر را ردیابی می کند. روز اول به شما امکان می دهد محتوا را از برنامه های دیگر مانند Photos و Safari وارد کنید.

بخشی از برنامه برای کمک به کاربران در یادآوری گذشته طراحی شده است. به عنوان مثال، یک ویژگی “در این روز” وجود دارد که به شما امکان می دهد خاطرات گذشته را مرور کنید. چیزی که این برنامه را منحصر به فرد می کند، امکان افزودن برچسب به ضبط ها است که می تواند یافتن ضبط های خاص از گذشته را آسان تر کند. روز اول همچنین شامل نمای نقشه است که تمام مکان هایی را که از آنها وارد شده اید را به شما نشان می دهد.

این برنامه برای افرادی مناسب است که ژورنال با پایان باز را برخلاف قالب ساختاریافته می خواهند. استفاده از Day One رایگان است، اما اشتراک ماهانه 3 دلاری را نیز ارائه می دهد که ویژگی های برتر را باز می کند. این برنامه برای iOS و اندروید در دسترس است.

دفتر خاطرات 5 دقیقه ای

برنامه خاطرات 5 دقیقه ای

اعتبار تصویر: دفتر خاطرات 5 دقیقه ای

برنامه 5 دقیقه ژورنال قالبی را برای نگهداری یک دفترچه سپاسگزاری ارائه می دهد. هر روز صبح و عصر پیام‌های خاصی دریافت می‌کنید تا در مورد روز و اهداف خود فکر کنید. هدف این اپلیکیشن این است که شما را تشویق کند تا فقط پنج دقیقه و دو بار در روز به زندگی خود فکر کنید. ممکن است صبح از شما خواسته شود درباره چیزهایی که به خاطر آن سپاسگزار هستید بنویسید و عصر ممکن است از شما بخواهند در مورد چیزهای خوبی که در آن روز اتفاق افتاده بنویسید.

می‌توانید اعلان‌های روزانه را تنظیم کنید تا عادت روزانه خود را حفظ کنید. همچنین گزینه ای برای دریافت نقل قول های الهام بخش روزانه وجود دارد که می توانید در حساب های رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید عکسی را به پست های خود اضافه کنید تا هنگام ردیابی لحظات روزانه جنبه بصری داشته باشد.

این برنامه برای افرادی مناسب است که می خواهند با استفاده از یک فرمت ساختاریافته آگاهی را وارد کنند. 5 دقیقه مجله رایگان برای استفاده است، اما همچنین اشتراک ماهانه 4.99 دلار را ارائه می دهد که شامل ویژگی های اضافی است. این برنامه برای iOS و اندروید در دسترس است.

دیلیو

اپلیکیشن Daylio

اعتبار تصویر: دیلیو

Daylio یک برنامه ژورنال با کاربری آسان است که به شما کمک می کند به سرعت خلق و خوی روزانه و فعالیت های خود را ردیابی کنید. این برنامه برای افرادی مناسب است که می خواهند دفتر خاطرات خود را کوتاه و شیرین نگه دارند و واقعاً نمی خواهند چیزی بنویسند. اگر می خواهید ضبط را گسترش دهید، می توانید یادداشت اضافه کنید. می‌توانید مواردی را که می‌خواهید دنبال کنید، مانند فعالیت‌های اجتماعی، سرگرمی‌ها، خواب، سلامتی، کارهای خانه، غذا و غیره انتخاب کنید.

این برنامه همچنین به شما امکان می دهد اهداف روزانه، هفتگی یا ماهانه ایجاد کنید تا انگیزه خود را حفظ کنید. شما می توانید از بین اهداف از پیش تعیین شده، مانند نوشیدن آب بیشتر یا مدیتیشن، انتخاب کنید، یا می توانید اهداف سفارشی ایجاد کنید. همچنین می‌توانید عادت‌هایی در خود ایجاد کنید و دستاوردها را در طول مسیر جمع آوری کنید. همچنین می‌توانید از ضبط‌های Google Drive خود نسخه پشتیبان تهیه و بازیابی کنید.

Daylio برای افرادی مناسب است که می خواهند جایگزینی برای برنامه های ژورنال سنتی داشته باشند. استفاده از این برنامه رایگان است، اما اشتراک ماهانه 2.99 دلاری را نیز ارائه می دهد که ویژگی های ممتاز را باز می کند. Daylio در iOS و Android در دسترس است.

لحظه

اپلیکیشن یادگاری

اعتبار تصویر: یک خاطره

Momento یک مجله چند منظوره است که می تواند برای بسیاری از موارد مختلف استفاده شود. می توانید از آن به عنوان دفترچه خاطرات زندگی شخصی یا به عنوان دفتر خاطرات کاری استفاده کنید. اگر می‌خواهید چیزهای خاصی مانند سلامتی، غذا یا سفر را ردیابی کنید، چندین الگو وجود دارد که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید. می‌توانید عکس‌ها و برچسب‌های موقعیت مکانی را به نوشته‌های ژورنال خود اضافه کنید تا اطلاعات دقیقی از زندگی روزمره خود داشته باشید.

چیزی که Momento را منحصر به فرد می کند، امکان اتصال برنامه به شبکه های اجتماعی شما برای وارد کردن خودکار فعالیت ها، عکس ها و فیلم های شما است. این برنامه همچنین به شما امکان می دهد با مرور روز، ماه یا سال خاطرات خود را دوباره زنده کنید. همچنین یک ویژگی “This Day” وجود دارد که به شما امکان می دهد به کارهایی که دقیقا یک سال پیش انجام می دادید نگاه کنید.

Momento برای افرادی که می‌خواهند همه چیز را از زندگی روزمره خود به تصویر بکشند، گزینه خوبی است. استفاده از این برنامه رایگان است، اما یک اشتراک ماهانه 2.49 دلاری نیز وجود دارد که به شما امکان دسترسی به ویژگی های بیشتری را می دهد. این برنامه فقط برای iOS در دسترس است.

دیلی بین

برنامه DailyBean

اعتبار تصویر: دیلی بین

DailyBean یک برنامه ساده است که به شما امکان می دهد زندگی روزمره خود را با چند ضربه به گونه ای ضبط کنید که تقریباً شبیه یک بازی باشد. می‌توانید آنچه را که می‌خواهید ردیابی کنید، مانند احساسات، فعالیت‌های اجتماعی، آب و هوا، غذا، زندگی عاشقانه و غیره انتخاب کنید. برای افزودن یک ورودی، با ردیابی احساس خود در مورد روز خود با استفاده از یکی از پنج مهره خلق و خوی شروع می کنید. سپس می توانید جزئیات بیشتری در مورد احساسات خود اضافه کنید. به عنوان مثال، می توانید متوجه شوید که آیا در آن روز احساس شادابی یا غمگینی کرده اید.

همچنین می توانید میزان خواب خود را در آن روز پیگیری کنید و گزینه ای برای اضافه کردن حداکثر سه عکس به سوابق روزانه شما وجود دارد. اگر می‌خواهید از یک ابزار ساده برای پیگیری روزتان فراتر بروید، می‌توانید یادداشت‌هایی را به نوشته‌های خود اضافه کنید. نمای تقویم برنامه همچنین نمای کلی از احساسی که اخیرا داشته اید را در اختیار شما قرار می دهد.

DailyBean برای افرادی مناسب است که نمی خواهند زمان زیادی را صرف دفتر خاطرات کنند و چیزی ساده می خواهند. هزینه این برنامه پس از یک دوره آزمایشی رایگان 7 روزه، 1.99 دلار در ماه است. DailyBean برای iOS و Android در دسترس است.