منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 5 بهترین روش پایدار برای استارت‌آپ‌های نوپا • TechCrunch

5 بهترین روش پایدار برای استارت‌آپ‌های نوپا • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 بهترین روش پایدار برای استارت‌آپ‌های نوپا • TechCrunch

مهم نیست چطوری راه اندازی شما موفق است، شما همیشه باید صورتحساب ها را بپردازید و جریان نقدی سالم در آینده را تضمین کنید. زمان‌های فراوانی ممکن است باعث شود فکر کنید که وجوه همیشه به حساب بانکی شما سرازیر می‌شود، زیرا این واقعیت تاکنون بوده است، اما واقعیت تلخ این است که منابع سرمایه می‌توانند یک شبه بدون هشدار خشک شوند.

برای غلبه بر ناامنی ها و حفظ تعادل عاطفی، خوب است که نشاط و اعتماد به نفس خود را با مقداری واقع گرایی تعدیل کنید. یکی از راه های انجام این کار، راه اندازی است.

بوت استرپینگ یک شمشیر دو لبه است: از آنجایی که شما وابستگی کمی به سرمایه گذاران یا سهامداران دارید یا اصلاً وابستگی ندارید، در ازای پول، بخش زیادی از شرکت خود را رها نمی کنید، اما نقطه ضعف آن این است که پول کمتری برای سرمایه گذاری در رشد دارید.

یک مدل هیبریدی نیز وجود دارد که کمتر مورد توجه قرار می گیرد و شایسته ذکر است.

یکی از همکاران سرمایه‌گذاری ژنومیک علوم زیستی من 150000 دلار بودجه فرشته دریافت کرد. او بعداً کسب و کار خود را به صدها میلیون دلار فروخت. او توانست این خروج بسیار موفق را انجام دهد زیرا پس از اولین دور فرشته، فروش توالی یابی DNA و خدمات ژنومی منحصر به فرد او، بودجه کسب و کار را تامین کرد. با موفقیت فناوری خود، او توانست به سرعت تجارت خود را در ایالات متحده گسترش دهد

اگر تصمیم گرفتید که استارت آپ بهترین انتخاب برای موقعیت شماست، ابتدا باید بفهمید که آیا خودتان سرمایه گذاری خواهید کرد یا به دنبال مبالغ اندک از فرشتگان هستید.

وسوسه نشوید که فوراً سوار هواپیما شوید تا با مشتریان بالقوه در مکان های پر زرق و برق یا برای جلسات در مکان های دورافتاده ملاقات کنید.

این پنج استراتژی و اصل تجاری کلیدی شما را برای موفقیت آماده می کند:

  • اعضای تیم خود را عاقلانه انتخاب کنید
  • برای تولید سریع پول نقد، مدل کسب و کار خود و استراتژی ورود به بازار را ایجاد کنید
  • یک طرز فکر صرفه جویانه را در پیش بگیرید: همیشه بر هزینه ها نظارت داشته باشید و در مورد هزینه ها مذاکره کنید
  • برای ایفای نقش های زیادی آماده باشید، از جمله نقش هایی که ممکن است پیش پا افتاده در نظر بگیرید.
  • فقط موارد ضروری مانند خدمات حقوقی و حسابداری را برون سپاری کنید

تیم خود را عاقلانه انتخاب کنید

اولین کارمندان شما از مهمترین سهامداران در کسب و کار شما هستند. انتخاب افرادی که در ماموریت و موفقیت کسب و کار شما سرمایه گذاری می کنند بسیار مهم است. آنها باید بخواهند برای یک استارتاپ کار کنند، زیرا همه این کار را نمی کنند. به دنبال افرادی باشید که می‌خواهند بخشی از کسب‌وکار باشند، نه کسی که برای او شغل دیگری است. کارمندان مناسب نشان خواهند داد که می خواهند بخشی از یک مدل کسب و کار پایدار باشند.

شما باید جذب سرمایه را در طول زمان به عنوان یک انگیزه مالی کلیدی ارائه دهید. از آنجایی که تیم شما این انگیزه را در طول دوره تصدی خود در شرکت به دست خواهد آورد، هر فرد احتمالاً حتی بیشتر در موفقیت کسب و کار شما سرمایه گذاری خواهد کرد.

کارمندانی را انتخاب کنید که می توانند کلاه های زیادی بر سر بگذارند و استعدادهایی را از زمینه های مختلف جستجو کنند تا دیدگاه های متنوعی را ارائه دهند. من یک استارت‌آپ تشخیص ایمنی مواد غذایی را ساختم و راه‌اندازی کردم که آن را به یک شرکت چند میلیارد دلاری S&P 500 فروختم. ما افراد از هر سن، جنسیت، قومیت، تحصیلات و جغرافیا داشتیم. این تنوع برای موفقیت ما حیاتی بود زیرا در 100 کشور تجارت داشتیم. ما باید درک عمیقی از بازار و پویایی فرهنگی هر کشور داشته باشیم.