منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 4 سرمایه گذار در مورد موج بزرگ بعدی برای استارت آپ های جایگزین غذاهای دریایی بحث می کنند • TechCrunch

4 سرمایه گذار در مورد موج بزرگ بعدی برای استارت آپ های جایگزین غذاهای دریایی بحث می کنند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
4 سرمایه گذار در مورد موج بزرگ بعدی برای استارت آپ های جایگزین غذاهای دریایی بحث می کنند • TechCrunch

اگرچه سرمایه گذاری در مواد غذایی است فناوری مطابق با بقیه دنیای سرمایه گذاری خطرپذیر کند شده است، این صنعت اخیراً به نقاط عطفی رسیده است که نشان می دهد بخش و دولت در یک راستا حرکت می کنند.

در واقع، برخی از سرمایه گذاران بر این باورند که سال 2023 سالی خواهد بود که شرکت ها و محصولات جایگزین غذاهای دریایی پیشرفت های چشمگیری داشته باشند.

بیش از 178 میلیون دلار در نیمه اول سال 2022 در غذاهای دریایی جایگزین سرمایه گذاری شد و ارزش بازار در 10 سال آینده به 1.6 میلیارد دلار خواهد رسید. یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها در این بخش Wildtype بود که ۱۰۰ میلیون دلار در دور سری B برای ماهی قزل آلا پرورشی «درجه سوشی» خود جمع‌آوری کرد.

اگر این حرکت در شش ماه گذشته ادامه یابد، علیرغم کندی سال گذشته، سرمایه گذاری در این بخش به 306 میلیون دلار سرمایه گذاری در کل سال 2021 خواهد رسید یا از آن فراتر خواهد رفت.

کریستین لیم، شریک مدیر شرکت SWEN Capital Partners Blue Ocean می گوید: «سرمایه گذاری به طور پیوسته در حال رشد بوده است و ما انتظار داریم این روند ادامه پیدا کند. او گفت: «ما می‌بینیم که صنعت غذاهای دریایی جایگزین به نقاط عطف فنی و اقتصادی کلیدی سریع‌تر از فضای گوشت جایگزین دست می‌یابد، که نشان‌دهنده پتانسیل تداوم شتاب است».

بسیاری از شرکت‌ها می‌گویند که به دلیل فاکتور پایداری در این زمینه هستند، و حتی با برکت اولیه FDA توسط Upside Foods برای فرآیند مرغ پرورشی، تمرکز این است که این غذاهای جایگزین را به مقیاس‌پذیری و هزینه گوشت سنتی نزدیک‌تر کنند.

کیت داناهر، مدیر عامل S2G Ventures گفت: «صنعت فرآورده‌شده غذاهای دریایی فراتر از جستجوی راه‌حل فناوری است – این فناوری وجود دارد و با هر تکرار بهبود می‌یابد. اکنون باید به برندسازی، برچسب‌گذاری، آموزش مصرف‌کننده، تولید مقیاس‌پذیر، و توسعه و بهبود زنجیره تأمین و ورودی‌هایی که از صنعت مقیاس‌پذیر حمایت می‌کنند، فکر کنیم.»

سفر هر استارت آپی بسیار متفاوت است، اما مدلی که ما شاهد کارکردن آن بودیم، رویکرد تکراری برای راهبرد بازار، توسعه محصول و رویکرد نظارتی است. Friederike Grosse-Holz، کارگردان، Blue Horizon

و مانند دیگر شرکت‌های غذایی گیاهی، کشت‌شده و تخمیری، شرکت‌های جایگزین غذاهای دریایی نیز باید بهترین راه را بیابند تا مردم را وادار کنند نه تنها محصولاتشان را امتحان کنند، بلکه چند ثانیه هم بخواهند.

در اوایل سال 2023، سرمایه‌گذاران می‌گویند مقررات به غذاهای دریایی جایگزین کمک می‌کند تا گام‌های بیشتری بردارند و خوش‌بین هستند که کشش پیدا شود. برای اطلاع از اینکه سرمایه گذاران فعال در مورد غذاهای دریایی جایگزین چگونه فکر می کنند، کجا رشد می کنند، به چه چیزهایی توجه می کنند و موارد دیگر، ادامه دهید.

با هم صحبت کردیم:


کیت داناهر، مدیر عامل Ocean and Seafood، S2G Ventures

چه چیزی لازم است تا صنعت دریایی جایگزین اولین تک شاخ خود را داشته باشد؟ آیا فکر می کنید سال 2023 سال آن است؟ به نظر شما کدام شرکت ها به این نقطه عطف نزدیک هستند؟

من انتظار ندارم اولین اسب شاخدار غذاهای دریایی جایگزین در سال 2023 ظاهر شود. اولین هدفی که همه ما باید روی آن تمرکز کنیم، نشان دادن تکرار تولید با قیمت مناسب است.

شرکت های تولید پروتئین در تولید محصولات خود پیشرفت چشمگیری داشته اند، اما مانع بزرگ این است که محصولی با کیفیت و قیمت ثابت به بازار عرضه شود.

تا به امروز، ما شاهد سرازیر شدن دلارهای هنگفتی برای حمایت از موج اول محصولات پروتئینی کشت‌شده، از جمله در غذاهای دریایی بوده‌ایم. برای دستیابی به افزایش ارزش گذاری که در نهایت منجر به یک تک شاخ می شود، شرکت ها باید محصولی با کیفیت با حاشیه هایی را به نمایش بگذارند که با یک مدل تجاری قابل دوام در مقیاس مناسب باشد.

در ایالات متحده، مراحلی برای تأیید فرآیند تولید پروتئین جایگزین وجود دارد. بنیانگذاران چگونه می‌توانند با تنظیم‌کننده‌ها و سرمایه‌گذاران همکاری کنند تا پروژه‌های اثبات مفهوم بیشتری را زنده کنند؟

برای کاهش بادهای مخالفی که پروتئین کشت شده در مسیر راه خود به بازار با آن مواجه می شود، باید بسیاری از حوزه ها مانند گروه های صنعتی، گروه های مصرف کننده و تنظیم کننده ها “پیروز شوند”.

بنیانگذاران استارت‌آپ می‌توانند با ایجاد پل‌هایی با گروه‌های صنعتی از رشد، تجاری‌سازی و پذیرش صنعت حمایت کنند تا نشان دهند غذاهای دریایی پرورشی می‌توانند مکمل غذاهای دریایی وحشی و پرورشی باشند.

علاوه بر این، آنها باید از شفافیت فرآیند تولید برای جلب نظر گروه های مصرف کننده و پیوستن به انجمنی مانند AMPS یا موسسه Good Food که کارهای نظارتی مهمی را از طرف صنعت انجام می دهند، اطمینان حاصل کنند.

بسته به اینکه از چه کسی بپرسید، تولید اصلی پروتئین های جایگزین مانند گوشت گاو، مرغ و گوشت خوک هنوز سال ها باقی مانده است. چگونه صنعت جایگزین غذاهای دریایی می تواند سریعتر به این امر دست یابد؟

من مطمئن هستم که محصولات پروتئین جایگزین برای خرید در ایالات متحده ظرف 12 ماه آینده در دسترس خواهد بود، هم غذاهای دریایی کشت شده و هم سایر پروتئین های حیوانی. اما برای آینده ای قابل پیش بینی، این محصول در سطح پایین، پریمیوم و در تولید محدود خواهد بود. پس از رفع محدودیت های ظرفیت تولید و کاهش هزینه ها، من انتظار دارم که این محصولات به اندازه محصولات پروتئین حیوانی خود به طور گسترده در دسترس باشند.

یکی از حوزه‌هایی که غذاهای دریایی ممکن است از نظر سرعت در بازار مزیت داشته باشند، مربوط به مقررات است، با توجه به اینکه FDA صلاحیت انحصاری بر پروتئین‌های جایگزین دارد، در حالی که USDA و FDA بر پروتئین‌های حیوانی صلاحیت دارند.

علاوه بر این، غذاهای دریایی قیمت بالاتری دارند و ساختار ماهیچه‌ای آن‌ها در مقایسه با سایر پروتئین‌های حیوانی ساده‌تر است و رشد محصولی را آسان‌تر می‌کند که گونه‌های وحشی/پرورش را به راحتی تکثیر کند.

بسیاری از استارت آپ های جایگزین غذاهای دریایی نیز به دنبال مقابله با بحران آب و هوا هستند، اما این صنعت دارای چالش های منحصر به فردی مانند هزینه و جذابیت مصرف کننده است. چه چیزی برای کمک به شرکت ها برای تولید محصولات پایدار در مقیاس کلیدی خواهد بود؟

برای غذاهای دریایی پرورشی، این فناوری وجود دارد و با هر تکرار بهبود می یابد. اکنون باید به برندسازی، برچسب‌گذاری، آموزش مصرف‌کننده، تولید مقیاس‌پذیر، و توسعه و بهبود زنجیره تامین و ورودی‌هایی که از صنعت مقیاس‌پذیر حمایت می‌کنند، فکر کنیم.

اگر بتوان این محصولات را در دسترس‌تر ساخت و انتظارات مصرف‌کنندگان را برآورده کرد، می‌توانند تأثیری در مقیاس داشته باشند – برای حیوانات از طریق ماهیگیری کمتر وحشی، برای مردم با ارائه غذاهای دریایی عاری از سموم یا میکروپلاستیک‌ها و برای محیط‌زیست از طریق ضایعات کمتر.

علاوه بر این، آموزش مصرف کننده کلید خواهد بود. این تا حدی شامل افزایش آگاهی در مورد هزینه واقعی غذای ما فراتر از آن چیزی است که در فروشگاه مواد غذایی می پردازیم. مصرف کنندگان به طور فزاینده ای از عوامل خارجی آگاه می شوند و آنها را در تصمیم گیری های خرید خود در نظر می گیرند، اما هنوز کارهای زیادی در این زمینه باید انجام شود.

آینده سرمایه گذاری در این فضا چگونه است؟ چه حوزه هایی را به عنوان شاخص های رشد آینده برجسته می کنید؟

خبر خوب این است که محصولات غذایی دریایی سلولی به مرحله ای رسیده اند که از منظر نظارتی، طعم و عملکرد به آمادگی بازار نزدیک می شوند.

شرکت‌های تولیدکننده غذای دریایی سلولی در حال پیشرفت باورنکردنی در کاهش هزینه‌ها هستند و به مرحله‌ای نزدیک می‌شوند که آماده رشد سرمایه برای گسترش تجارت هستند. من انتظار دارم که شاهد نوآوری و سرمایه گذاری بیشتری در پیشرفت تجربه کاربر و ساختارهای سه بعدی باشیم.

چه چیزی برای جذب سرمایه‌گذاری نهادی بیشتر برای تأمین مالی در مراحل بعدی برای کمک به مقیاس‌پذیری بازار لازم است؟

من کاملاً انتظار دارم که شرکت‌های غذای دریایی سلولی در آینده در موقعیت فروش قرار گیرند زیرا تقاضا از سوی بخش بزرگی از مصرف‌کنندگان وجود دارد که اولین پذیرنده هستند. موج بعدی سرمایه گذاری در زیرساخت ها و شرکت هایی خواهد بود که دروازه های مجاور را برای برون سپاری بخش هایی از زنجیره تامین می سازند.

ما نشانه های قوی مبنی بر اینکه مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا در راه است داریم و این یک جعبه بزرگ برای سرمایه گذاران نهادی و پایین دستی است. با پشت سر گذاشتن این موضوع، این موضوع به این موضوع می‌پردازد که چه کسانی در بازار هستند که کشش نشان می‌دهند و محصولی را با قیمتی تولید می‌کنند که یک مورد تجاری قانع‌کننده باشد.

Friederike Grosse-Holz، کارگردان، Blue Horizon

چه چیزی لازم است تا صنعت دریایی جایگزین اولین تک شاخ خود را داشته باشد؟ آیا فکر می کنید سال 2023 سال آن است؟ به نظر شما کدام شرکت ها به این نقطه عطف نزدیک هستند؟

این به یک برچسب تمیز و یک ترکیب غذایی سالم معادل غذاهای دریایی، از جمله پروتئین و اسیدهای چرب امگا 3 نیاز دارد.