2022 سال بزرگی بود. 2023 حتی بزرگتر خواهد بود. • TechCrunch

سلام و به Max Q خوش آمدید. امیدوارم همه فصل تعطیلات آرام و سال نو را جشن گرفته باشند. مجدداً از همه خوانندگان Max Q تشکر می کنم، خواه برای سؤالات زیادی با من بوده اید یا اخیراً مشترک شده اید. خوشحالم که اینجایی

من از قالب معمول خبرنامه خود منحرف خواهم شد. در عوض، با خطر وجود تخم مرغ روی صورتم در پایان سال 2023، می‌خواهم پیش‌بینی‌هایی برای سال پیش رو و آنچه فکر می‌کنم برای صنعت فضایی وجود دارد، انجام دهم.

شاید سال 2022 بود بر موفقیت آمیزترین سال برای فضا در خاطرات اخیر – حداقل از سال 1969. رشته تاریخی اسپیس ایکس، پرتاب سیستم پرتاب فضایی و بازگشت کپسول اوریون، نمایش های فنی بزرگ، ماموریت کاملا خصوصی ایسپیس در ماه… این یک کار مهم بود. سال

وجود دارد زیاد به قدری که سال آینده ممکن است از این سال به عنوان بزرگترین صنعت فضایی پیشی بگیرد. اما هنوز سؤالات زیادی باقی مانده است، به ویژه در مورد چشم انداز کوتاه مدت اقتصادی، تداوم بی ثباتی ژئوپلیتیکی و برخی زمان بندی های اعلام شده که ممکن است محقق شوند یا نشوند. در اینجا دو پیش بینی وجود دارد – برای خواندن بقیه، روی پیوند بالا کلیک کنید.

1. فشار شروع بیشتر

به نظر می رسد واضح است که فشار فزاینده ای بر بازار راه اندازی وجود خواهد داشت زیرا خودروهای نسل بعدی بیشتری آنلاین می شوند. ما فقط به موشک‌های سنگین‌برنده نمی‌پردازیم – مانند استارشیپ اسپیس ایکس و ولکان اتحاد پرتاب یونایتد – بلکه طیف کاملی از وسایل نقلیه پرتاب کوچک‌تر و متوسط ​​سنگین را که برای هزینه کم و سرعت بالا تلاش می‌کنند، ارائه می‌کنیم. اینها عبارتند از Terran 1 شرکت Relativity، Astra’s Rocket 4، ABL Space Systems RS1، Rocket Factory Augsburg’s One و ریزپرتابگر Orbex Prime. همانطور که در بالا ذکر شد، جدول زمانی صنعت فضایی بسیار فشرده است (و این هشدار برای کل پست اعمال می شود)، اما حداقل تعداد انگشت شماری از موشک های جدید احتمالا برای اولین بار در سال آینده پرواز خواهند کرد.

اعتبار تصویر: اسپیس ایکس

اثبات خودروهای جدید قیمت‌ها را کاهش می‌دهد و موجودی را افزایش می‌دهد، به این معنی که عرضه‌ها و تاریخ‌های بیشتری برای نگرانی‌های خصوصی و دولتی در دسترس است – و بازیکنان فعلی باید سخت تلاش کنند تا پیشروی خود را حفظ کنند.

2. تحولات عمده از انگلستان، چین و هند

صحنه فضایی بین المللی به رشد خود ادامه خواهد داد. در حالی که انتظارات زیادی از اروپا وجود دارد، ما توجه خود را به بریتانیا، چین و هند معطوف کرده ایم. از بریتانیا، ما انتظار داریم که اولین پرتاب فضایی این کشور را با ماموریت “Start Me Up” Virgin Orbit از بندر فضایی کورنوال ببینیم. ما همچنین از سازمان تحقیقات فضایی هند و همچنین استارتاپ Skyroot در آنجا انتظار فعالیت زیادی داریم. چین سال 2022 بزرگی داشت – از جمله تکمیل ایستگاه فضایی خود در مدار و فرستادن چندین خدمه تایکونوت – و پیش‌بینی می‌کنیم که در سال آینده کاهشی وجود نداشته باشد زیرا این کشور به دنبال همگامی با رشد صنعتی آمریکا است.

به سختی می توان گفت که تمرکززدایی از فضای خصوصی فراتر از تعداد انگشت شماری از ارائه دهندگان اصلی و مکان های پرتاب چه تاثیری بر صنعت خواهد داشت، اما مطمئناً به تنوع پروژه ها و سهامدارانی که وارد مدار می شوند کمک خواهد کرد.

اعتبار تصویر: مدار ویرجین / گرگ رابینسون

بیشتر پیش بینی های ما را اینجا بخوانید.

مکس کیو توسط من برای شما آورده شده است، آریا علمالهدایی. اگر از خواندن Max Q لذت می برید، آن را برای یکی از دوستان خود فوروارد کنید.