منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گوگل پس از شکست در پیشنهاد راه حل ضد تراست اندروید با مقامات هندی همکاری می کند • TechCrunch

گوگل پس از شکست در پیشنهاد راه حل ضد تراست اندروید با مقامات هندی همکاری می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گوگل پس از شکست در پیشنهاد راه حل ضد تراست اندروید با مقامات هندی همکاری می کند • TechCrunch

گوگل پس از شکست در پیشنهاد راه حل ضد تراست اندروید با مقامات هندی همکاری می کند • TechCrunch

گوگل به اعتراض تصمیم ناظر ضد انحصار هند ادامه خواهد داد، اما در پاسخ به حکم بلندپایه دادگاه عالی هند در هفته جاری که سازنده اندروید را مجبور به ایجاد یک سری تغییرات می‌کند، گفت: «در مسیر پیش رو» با مقامات همکاری خواهد کرد. که می تواند در نحوه انجام تجارت در بازار کلیدی خارج از کشور اختلال ایجاد کند.

دادگاه عالی هند روز پنجشنبه درخواست گوگل برای مسدود کردن دستور ضدتراست را رد کرد و در عوض به سازنده اندروید فقط یک هفته فرصت داد تا از دستورالعمل‌های کمیسیون رقابت هند پیروی کند.

این موضوع اکنون به دادگاه استیناف کشور، دادگاه تجدید نظر قانون شرکت ملی (NCLAT) بازمی گردد، جایی که گوگل پیش از این نتوانسته بود هیچ گونه تخفیفی را تضمین کند. دیوان عالی به NCLAT دستور داد تا تصمیم خود را تا 31 مارس اتخاذ کند.

همانطور که TechCrunch در روز پنجشنبه نوشت، چالش گوگل این است که مگر اینکه NCLAT تا این ماه به نفع گوگل حکم کند، این غول فناوری باید یک سری تغییرات را در شیوه های تجاری خود در هند ایجاد کند.

CCI به گوگل دستور داد مجوز پلی استور خود را به نصب اجباری چندین برنامه گوگل، مانند کروم و یوتیوب، ملزم نکند. سازمان دیده بان همچنین به گوگل دستور داد که اجازه دهد همه برنامه هایش از تلفن ها حذف شوند و به کاربران گوشی های هوشمند اجازه دهد ارائه دهنده موتور جستجوی خود را تغییر دهند.

CCI همچنین گوگل را در اولین سفارش خود 162 میلیون دلار جریمه کرد.

سخنگوی گوگل به TechCrunch گفت: “ما در حال بررسی جزئیات تصمیم دیروز هستیم که به تخفیف موقت محدود می شود و در مورد صحت شکایت ما تصمیم گیری نمی کند.”

«اندروید مزایای زیادی برای کاربران هندی، توسعه دهندگان و OEM ها به ارمغان آورده است و نقش کلیدی در تحول دیجیتال هند داشته است. ما به کاربران و شرکای خود متعهد می‌مانیم و به موازات جذابیت خود با CCI در مسیر پیش رو همکاری خواهیم کرد.»

هند بزرگترین بازار گوگل از نظر کاربران است. این شرکت که در دهه گذشته بیش از 10 میلیارد دلار در هند درآمد داشته است، بیش از نیم میلیارد کاربر فعال ماهانه در این کشور جمع آوری کرده است. اکثر گوشی های هوشمند در هند بر روی اندروید اجرا می شوند.

گوگل در اوایل ماه جاری هشدار داد که اگر حکم ناظر ضد انحصار هند ادامه یابد، قیمت دستگاه‌ها در بازار آسیای جنوبی افزایش می‌یابد و منجر به تکثیر اپلیکیشن‌های تایید نشده‌ای می‌شود که تهدیدی برای امنیت فردی و ملی است. .

بسیاری از استارت آپ های هندی که با خدمات گوگل رقابت می کنند از تصمیم دادگاه عالی استقبال کردند. روهان ورما، مدیرعامل MapmyIndia، گفت که از این تصمیم “هیجان زده” است و اشاره کرد که الزام گوگل به فروشندگان گوشی های هوشمند برای نصب نقشه های گوگل به چشم انداز تجاری MapmyIndia آسیب می رساند.

Rakesh Deshmukh، مدیر عامل Indus OS، یک بازار اندروید، حکم دادگاه را یک “لحظه آبخیز” خواند.