منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گزارش شده است که ایلان ماسک می خواهد 75 درصد از کارکنان توییتر را کاهش دهد • TechCrunch

گزارش شده است که ایلان ماسک می خواهد 75 درصد از کارکنان توییتر را کاهش دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گزارش شده است که ایلان ماسک می خواهد 75 درصد از کارکنان توییتر را کاهش دهد • TechCrunch

ماسک قبلاً به برنامه‌هایی برای اخراج در صورت خرید توییتر اشاره کرده بود، اما این کاهش‌ها می‌تواند حتی عمیق‌تر از آن چیزی باشد که قبلاً تصور می‌شد.

بر اساس گزارش جدید واشنگتن پست، ماسک قصد دارد 75 درصد از نیروی کار توییتر یا حدود 5600 کارمند خود را اخراج کند. اگر دیدگاه ماسک برای پلتفرم بسیار ساده‌تر محقق شود، توییتر مجبور خواهد شد با کسری از کارکنان فعلی خود کار کند.

بین عوامل اقتصادی گسترده تر و انتقادهای مداوم مبنی بر اینکه توییتر نتوانسته است به وعده خود عمل کند (حداقل تا آنجا که به سرمایه گذاران مربوط می شود)، توییتر همیشه قصد داشت نیروی کار خود را کاهش دهد. اما کاهش سه چهارم کارکنان آن چیزی نیست که بیشتر مردم در ذهن داشتند. پست اشاره کرد که توییتر در حال حاضر قصد دارد حدود یک چهارم نیروی کار خود را کاهش دهد – اما عزیمت، خروج یک چهارم نیروی کار وضعیت کاملا متفاوتی دارد.

در اینجا مقداری نمک لازم است. در حالی که گزارش شده است که ماسک طرح تهاجمی خود را در چند ماه گذشته ترسیم کرده است، اغلب بین سخنان او و واقعیت وضعیت فاصله وجود دارد. ماسک ممکن است بخواهد 75 درصد از نیروی کار توییتر را اخراج کند – چه سرمایه گذار یا مدیر عاملی نمی خواهد با حقوق های مزاحم کمتر پول بیشتری به دست آورد! – اما این امکان نیز وجود دارد که توییتر حتی نتواند در صورت هک شدن کامل، کار کند.

ماسک به وضوح فاقد درک اساسی از برخی مشکلات جدی پیش روی شرکت است، که برخی از آنها تنها با سرمایه گذاری بیشتر در زمینه های کلیدی قابل حل هستند. مدیرعامل اسپیس‌ایکس و تسلا مایل بود تا به راحتی به پیتر زاتکو، رئیس سابق امنیت توییتر تکیه کند، اما برخی از نیازهای ضروری امنیتی و ایمنی که زاتکو مطرح کرد، مطمئناً با از بین بردن کل شرکت حل نمی‌شود. ماسک همچنین به سختی مسائل مربوط به تعدیل محتوا را که شرکت با آن دست و پنجه نرم می کند، درک می کند، حوزه دیگری که می تواند از مشارکت بیشتر افراد سود ببرد – نه فقط یک الگوریتم صرفه جویانه در راس امور. البته، و متأسفانه، اگر ماسک راه خود را پیدا کند، اعتماد و امنیت احتمالاً با بریدگی‌های عمیقی مواجه خواهد شد.

همچنین کاملاً قابل قبول است که عدد 75 درصد فقط ترفند دیگری است که او از کلاه خود بیرون آورده است تا هر کسی را که با او صحبت می‌کند تحت تأثیر قرار دهد، شاید بانکدارانی که او برای خرید یا افراد ثروتمند برده‌ای که با آنها مکاتبه می‌کرد. به خاطر نیروی کار فعلی توییتر که از قبل بسیار تحت فشار هستند، ما مطمئن هستیم که امیدواریم اینطور باشد.

انتظار می‌رود این معامله که اکنون پس از ماه‌ها ویرانی ماسک به مسیر خود بازگردد، تا 28 اکتبر بسته شود.