منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گزارش جدید نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران فرصت‌طلب شرکت‌های سالخورده را پیش از عرضه اولیه سهام کنار می‌گذارند • TechCrunch

گزارش جدید نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران فرصت‌طلب شرکت‌های سالخورده را پیش از عرضه اولیه سهام کنار می‌گذارند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گزارش جدید نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران فرصت‌طلب شرکت‌های سالخورده را پیش از عرضه اولیه سهام کنار می‌گذارند • TechCrunch

زمان سختی است که یک شرکت با قیمت بالا باشید که در زمانی که درآمد خوب بود، عمومی نشد. نه تنها تعداد کمتری از بازیکنان در مراحل پایانی با منابع و اشتیاق برای حمایت از چنین شرکت‌هایی وجود دارد – برای مثال، سافت‌بانک و تایگر گلوبال به طرز چشمگیری عقب‌نشینی کرده‌اند – بلکه حتی سرمایه‌گذاران ثانویه نیز علاقه خود را از دست داده‌اند.

این مطالعه ما در مورد گزارش جدید در مورد بازار سهام خصوصی Forge است که خود در سال 2021 از طریق ادغام با یک شرکت اکتساب با هدف ویژه به عمومی تبدیل شد. بر اساس این گزارش، در حالی که 40 تا 50 درصد از علاقه سرمایه‌گذاران به این پلتفرم در «نقاط مختلف» در سال 2020 متوجه شرکت‌هایی بوده است که بیش از 10 سال فعالیت دارند، در ماه‌های اخیر این علاقه به شرکت‌هایی بوده است که 10 سال فعالیت دارند. یا در طول سال ها به تنها 8 درصد کاهش یافته است.

فورج حدس می‌زند که دو دلیل پشت این روند وجود دارد، از جمله اینکه سال‌های 2020 و 2021 سال‌های بزرگی برای عرضه‌های اولیه سهام بودند و بسیاری از سرمایه‌گذاران می‌خواستند از سرمایه‌گذاران بازار عمومی جلوتر باشند. او همچنین خاطرنشان می‌کند که سال گذشته، برخی از شرکت‌های بسیار ارزشمند مانند Stripe و Instacart در واکنش به “تغییر تمایل سرمایه‌گذاران برای دارایی‌های ریسک و شرایط سخت اقتصاد کلان” شاهد کاهش‌های عظیمی بودند.

ما حتی فراتر خواهیم رفت و فرض می کنیم که سرمایه گذاران در حال حاضر به سادگی معاملات بهتری را در بازارهای عمومی پیدا می کنند. چرا پول خرج یک شرکت خصوصی بالقوه بیش از حد ارزش گذاری شده که شانس خود را برای عمومی شدن از دست داده است، در حالی که تعداد زیادی برای فروش وجود دارد که نقدینگی بیشتری نیز دارند؟

خود فورج را در نظر بگیرید. ارزش این شرکت در زمان عرضه عمومی 2 میلیارد دلار بود و در حال حاضر دارای ارزش بازاری 340 میلیون دلاری است که نه بیشتر از 238 میلیون دلار VCهایی که در زمانی که هنوز خصوصی بود به شرکت ریخته شد.

همه اینها برای شرکت های خصوصی در حال بلوغ و تاریکی نیست. به نظر می رسد زمانی که صحبت از سن خیلی زیاد می شود، نقطه عطفی وجود دارد. به گفته فورج، در حالی که او شاهد تغییر بزرگی به سمت شرکت های جوان در بازار ثانویه بوده است، می گوید که در سه ماهه چهارم سال گذشته “نقطه شیرین” برای شرکت ها در بازار فعلی – و به نظر می رسد با گذشت زمان – دکاکورن ها بود. که بین شش تا ده سال سن دارند. در واقع، این گزارش به طور خاص به شرکت هایی مانند Discord، Databricks، Chime و Airtable اشاره می کند.

در اینجا نموداری است که Forge برای برجسته کردن آنچه در حال وقوع است کنار هم قرار داده است:

گزارش جدید نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران فرصت‌طلب شرکت‌های سالخورده را پیش از عرضه اولیه سهام کنار می‌گذارند • TechCrunch