منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کانیه وست پلتفرم رسانه اجتماعی «غیرقابل برگشت» Parler • TechCrunch را می خرد

کانیه وست پلتفرم رسانه اجتماعی «غیرقابل برگشت» Parler • TechCrunch را می خرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کانیه وست پلتفرم رسانه اجتماعی «غیرقابل برگشت» Parler • TechCrunch را می خرد

کانیه وست پلتفرم رسانه اجتماعی «غیرقابل برگشت» Parler • TechCrunch را می خرد

کانیه وست، خواننده رپ که با نام Ye نیز شناخته می شود، برای خرید “پلتفورم آزادی بیان غیرقابل برگشت” پارلر به توافق رسیده است، این دو در بیانیه ای روز دوشنبه گفتند، در اقدامی که به گفته آنها به مردم کمک می کند نظرات محافظه کارانه خود را آزادانه بیان کنند.

به عنوان بخشی از این معامله که شرایط مالی آن فاش نشد، پارلر موافقت کرد که به طور کامل به وست بفروشد، اما این شبکه اجتماعی به دریافت پشتیبانی فنی از Technologies پارلمان، از جمله دسترسی به خدمات ابر خصوصی و زیرساخت های مرکز داده خود ادامه خواهد داد. انتظار می رود این معامله در سه ماهه جاری بسته شود.

وست که متا و توییتر را به سانسور او در هفته‌های اخیر متهم کرده است، در بیانیه‌ای گفت: «در جهانی که نظرات محافظه‌کارانه بحث‌برانگیز تلقی می‌شوند، باید مطمئن شویم که حق ابراز آزادانه خود را داریم.»

وست که یک تجارت پوشاک و ورزشی را نیز اداره می‌کند، اوایل ماه جاری به دلیل انتشار پیام‌های ضدیهودی از حساب‌های اینستاگرام و توییتر خود محروم شد.

پارلر، که بهشت ​​محافظه‌کاران در نظر گرفته می‌شود و طرفداران دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا را به خود جلب کرده است، ماه گذشته پس از اینکه گوگل در پی شورش‌های ژانویه 2021 در پایتخت به دلیل نقشش در تحریک خشونت‌ها از سوی گوگل بیرون کشید، به فروشگاه Google Play بازگشت.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: خرید پیشنهادی نقش آینده پارلر را در ایجاد یک اکوسیستم غیرقابل برگشت تضمین می کند که در آن همه صداها مورد استقبال قرار می گیرد.

پارلر مستقر در نشویل در سال 2018 توسط جان ماتز و ربکا مرسر، دختر میلیاردر مدیر صندوق تامینی و بنیانگذار Breitbart، رابرت مرسر، تاسیس شد. این شرکت که سعی در مبارزه با سانسور داشت و خود را «آزادی بیان» می‌نامید، سال گذشته در تلاش برای بازگرداندن آن توسط اپ استور اپل، یک لایه تعدیل محتوا به پلتفرم اضافه کرد.

بر اساس پلتفرم اطلاعات بازار Sensor Tower، Parler بیش از 250000 کاربر فعال ماهانه در برنامه های iOS و Android خود جمع آوری کرده است. (داده ها توسط یکی از مدیران صنعت با TechCrunch به اشتراک گذاشته شد.) در نظرسنجی از بیش از 10000 نفر، Pew Research در اوایل این ماه گزارش داد که 38 درصد در مورد پارلر شنیده اند.

جورج فارمر، مدیر اجرایی پارلمان فناوری‌های پارلمان در بیانیه‌ای گفت: «این معامله جهان را تغییر خواهد داد و طرز تفکر جهان در مورد آزادی بیان را تغییر خواهد داد. Ye در حال انجام یک حرکت پیشگامانه در فضای رسانه ای آزادی بیان است و دیگر هرگز از حذف شدن از رسانه های اجتماعی نمی ترسد. Ye یک بار دیگر ثابت می کند که او یک قدم جلوتر از روایت رسانه ای میراث است. مجلس مفتخر خواهد بود که او را در رسیدن به اهدافش یاری کند.