منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه ناآرامی جهانی بر نوآوری در سال 2023 تأثیر خواهد گذاشت • TechCrunch

چگونه ناآرامی جهانی بر نوآوری در سال 2023 تأثیر خواهد گذاشت • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه ناآرامی جهانی بر نوآوری در سال 2023 تأثیر خواهد گذاشت • TechCrunch

چگونه ناآرامی جهانی بر نوآوری در سال 2023 تأثیر خواهد گذاشت • TechCrunch

اقتصاد جهانی و آشفتگی سیاسی در سال گذشته تأثیر قابل توجهی بر نوآوری شرکت ها در صنعت فناوری و فراتر از آن داشته است.

نبرد جهانی با کووید، درگیری اوکراین و روسیه، و پیامدهای اقتصادی ناشی از قرنطینه کووید و اختلالات زنجیره تامین ترکیبی دردناک از رکود جهانی، تورم جهانی و نوسانات غیرقابل پیش بینی در اقتصاد جهانی را ایجاد کرده است.

همه این عوامل منجر به بستن کمربند در دنیای شرکت‌ها، اخراج و توقف استخدام‌ها، و موضع محافظه‌کارانه‌تر سرمایه‌گذاری از سوی جامعه سرمایه‌گذاری شده است. به ناچار، این تغییرات در سال‌های آینده تأثیری سرد بر نوآوری خواهد داشت.

با این حال، در مورد چشم انداز نوآوری شاید خط خوبی وجود داشته باشد. به یک معنا، این نیروهای بازار در واقع می توانند به عنوان یک شتاب دهنده برای خلاقیت و پیشرفت در فناوری عمل کنند.

در این شرایط آب و هوایی، خرید و ادغام آن آسان تر از تلاش برای ساختن از ابتدا است.

اثرات کوتاه مدت

در کوتاه‌مدت، تأثیر این روندهای منفی اقتصادی و بی‌ثباتی سیاسی توسط مراکز نوآوری در دنیای شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها احساس خواهد شد.

شرکت ها احتمالاً هزینه نوآوری داخلی و خارجی را کاهش می دهند. این بدان معناست که آنها بودجه تحقیق و توسعه خود را کاهش می دهند و احتمالاً تحقیق و توسعه را بر روی پروژه هایی متمرکز می کنند که می توانند تأثیر فوری بر سودآوری در هزینه پروژه های بلند مدت داشته باشند.

شرکت‌ها همچنین برای همکاری با سایر نوآوران و خرید گران‌قیمت فناوری پیشرفته هزینه کمتری خواهند کرد. ما انتظار داریم که شاهد خریدهای بیشتری از شرکت‌های در مراحل اولیه باشیم زیرا آنها لاغرتر می‌شوند و شرکت‌ها به دنبال توسعه فناوری‌های جدید ارزان‌تر با خرید با تخفیف به جای ساختن از صفر هستند.