منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه استودیوی هم‌آفرینی محصول FirstBuild نحوه ساخت چیزهای جدید را تغییر می‌دهد • TechCrunch

چگونه استودیوی هم‌آفرینی محصول FirstBuild نحوه ساخت چیزهای جدید را تغییر می‌دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه استودیوی هم‌آفرینی محصول FirstBuild نحوه ساخت چیزهای جدید را تغییر می‌دهد • TechCrunch

تامین مالی جمعی، جمع سپاری و تولید دسته ای کوچک برای برنده شدن

چگونه استودیوی هم‌آفرینی محصول FirstBuild نحوه ساخت چیزهای جدید را تغییر می‌دهد • TechCrunch

اگر شما انجام تحقیق و توسعه در یک تولید کننده بزرگ لوازم خانگی، شما با یک چالش روبرو هستید.

شما معمولاً محصولاتی را در مقادیر زیاد با حاشیه نسبتاً کم تولید می کنید. برای جبران هزینه های توسعه، ابزار و بازاریابی خود، باید تعداد زیادی محصول ایجاد کرده و بفروشید. برای اطمینان از امکان پذیر بودن این امر، احتمالاً در نهایت یک سری تحقیقات کاربر و بازار انجام می دهید تا مطمئن شوید که بیشترین شانس موفقیت را در محصولات خود دارید.

این منطقی است، اما خود مدل کسب‌وکار به این معنی است که انجام هر کاری واقعاً مخاطره‌آمیز دشوار است، که به نوبه خود به این معنی است که تولیدکنندگان انبوه به ندرت چیزی واقعاً نوآورانه ارائه می‌کنند.

اگر یک پرورش دهنده قارچ وجود داشت، آیا افراد بیشتری به طور مرتب در خانه قارچ پرورش می دادند؟ فقط یک راه برای فهمیدن وجود داشت: یکی بسازید و سعی کنید آن را بفروشید.

اینجاست که FirstBuild وارد عمل می شود. اگر اهل لوازم کوچک هستید، ممکن است دستگاه یخ Opal آن را دیده باشید که اولین موفقیت بزرگ استودیو است. اتاق باردهی قارچ Mella; فر پیتزا داخلی؛ یا سیگاری سرپوشیده آردن. من با آندره زدانوف، رئیس FirstBuild صحبت کردم تا بدانم این ایده ها از کجا آمده اند و چگونه استودیو برای تکرار این موفقیت ها تلاش می کند.

معروف‌ترین نمونه احتمالاً دستگاه یخ‌ساز اوپال است. زدانوف گفت: «در ابتدا این اصلاً یک محصول نبود، بلکه یک فناوری بود که در بخش تبرید GE Appliances روی آن کار می شد. آنها می خواستند “یخ ناگت” را در یخچال بگذارند، اما نتوانستند دقیقاً بفهمند که اندازه بازار چنین چیزی چقدر است. «در واقع نگهداری این فناوری در یخچال بسیار پیچیده است. به عبارت دیگر، این یک ایده واقعا جالب بود که مهندسان سال‌ها با آن بازی می‌کردند، اما در زمینه تمرکز و اقتصاد یک شرکت میلیارد دلاری، چیزی نبود که بتوانند روی آن تمرکز کنند.»

چگونه استودیوی هم‌آفرینی محصول FirstBuild نحوه ساخت چیزهای جدید را تغییر می‌دهد • TechCrunch

یخ ساز ناگت اوپال اولین موفقیت تجاری FirstBuild بود. اعتبار تصویر: FirstBuild

در یک جهان موازی، این فناوری هرگز نور روز را نمی دید، اما در عوض مهندسان به FirstBuild آمدند و به این فکر کردند که اگر این فناوری را به جای یک یخچال بزرگ در یک دستگاه جداگانه قرار دهند، چه اتفاقی می افتد.

ما می بینیم که افراد زیادی به فروشگاه می روند و این نوع یخ را می خرند. آنها به آن یخ صوتی یا یخ بیمارستانی می گویند. ما تصمیم گرفتیم یک نمونه اولیه توسعه دهیم و ببینیم که آیا مردم می‌خواهند آن فقط یک یخ‌ساز باشد یا خیر.” این پیدایش موفقیت آزمایشگاه FirstBuild بود. “این کار با مفاهیم خشن شروع شد که شبیه یک یخ ساز بودند اما حاوی قطعات یخ بودند. از آنجا از طریق طراحی صنعتی و در نهایت به یک کمپین سرمایه گذاری جمعی 2.7 میلیون دلاری Kickstarter در سال 2015 پیشرفت کرد.