منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه استارت آپ های فین تک می توانند از زمستان VC جان سالم به در ببرند؟ • TechCrunch

چگونه استارت آپ های فین تک می توانند از زمستان VC جان سالم به در ببرند؟ • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه استارت آپ های فین تک می توانند از زمستان VC جان سالم به در ببرند؟ • TechCrunch

چگونه استارت آپ های فین تک می توانند از زمستان VC جان سالم به در ببرند؟ • TechCrunch

تابستان ده ساله پول مجانی تمام شده است بر اساس داده های Crunchbase، سرمایه گذاری خطرپذیر در سه ماهه سوم سال 2022 نسبت به مدت مشابه سال قبل 90 میلیارد دلار (53 درصد) کاهش یافت و 40 میلیارد دلار (33 درصد) نسبت به سه ماهه دوم کاهش یافت. این باعث می شود سه ماهه سوم 2022 کندترین سه ماهه بودجه VC از زمان شروع همه گیری باشد.

با وجود تمام داستان‌های دیوانه‌کننده، امسال فرصت‌های واقعی برای استارت‌آپ‌های جاه‌طلب فین‌تک وجود دارد تا به قهرمانان جدید صنعت بانکداری و مالی چند تریلیون دلاری تبدیل شوند.

به طور خاص، شنیده‌ام که سرمایه‌گذاران تمایلی به تأمین مالی بالقوه آینده ندارند، مگر اینکه با جذب مشتری خاص همراه باشد. بنابراین اگر امروز در حال ساخت یک ایده فین تک هستید و نیاز به بودجه دارید، بسیار مهم است که محصول شما به سرعت به دست مشتریان برسد.

شما چگونه آن را انجام خواهید داد؟ با جمع‌آوری بازخورد، استفاده از آن برای افزایش تمرکز و اولویت‌بندی، و در نهایت پاداش دادن به مشتریان برای کمک به شما.

در اینجا سه ​​نکته برای دستیابی به این اهداف وجود دارد:

  1. با یک محصول کارآمد از مشتریان خود بازخورد و بینش دریافت کنید.
  2. در بلندمدت هدف گذاری کنید، اما در کوتاه مدت روی چیزی جز حداقل محصول بادوام (MVP) خود کار نکنید.
  3. همیشه مشکلاتی را که می‌خواهید برای مردم حل کنید به خاطر بسپارید و برای انتخاب شما به آنها پاداش دهید.

جمع آوری بازخورد و بینش از مشتریان بسیار مهم است

اگر همه چیز برابر باشد، استارت‌آپ‌های بانکی تعبیه‌شده و فناوری‌های جدید فین‌تک بر اساس تجربه کاربری که ارائه می‌کنند، زندگی می‌کنند و می‌میرند.

در این محیط عملیاتی، استارت آپ ها شانس بیشتری برای تحت تاثیر قرار دادن سرمایه گذاران دارند، اگر بتوانند به نتایج ملموس اشاره کنند.

این واقعاً شبیه چه چیزی است؟ قبل از رفتن به جلسه سرمایه گذار با تیم تخصصی خود، برای این سوالات متداول آماده شوید:

  • کاربران شما چه کسانی هستند؟
  • چه مشکلاتی را می خواهید برای آنها حل کنید؟
  • چه چیزی را دوست دارند و چه می خواهند؟
  • کجا آنها را ملاقات خواهید کرد؟

تنها راه برای یافتن این پاسخ ها، ارسال چیزی واقعی است – محصولی کارآمد که مردم بتوانند با آن تعامل داشته باشند و از آن استفاده کنند. این به این معنی است که هر چیزی که در حال حاضر می سازید باید در خدمت گرفتن یک MVP باشد.

من نمی گویم، “بساز و آنها خواهند آمد.” این واقعاً آسان است که با فکر کردن به چیزهایی که باید خلق کنید، سرعت خود را کاهش دهید.

به عنوان مثال، اگر شما در حال ساخت یک استارت آپ فین تک مصرف کننده هستید، آیا واقعاً نیاز دارید که پردازشگر پرداخت خود را بسازید؟ طبق تجربه من، 10 تا 20 مهندس، حدود 18 ماه و میلیون ها دلار زمان می برد، و آنها احتمالا چیزی می سازند که هرگز نور روز را نبیند.

بر اساس تحقیقات Bain & Co، هجده ماه زمان بسیار طولانی در محیطی است که استارت آپ های فین تک و بانکداری تعبیه شده می توانند در سه ماه، اگر سریعتر، وارد بازار شوند. علاوه بر این، سرعت فرصت ایجاد می‌کند: این مطالعه انتظار دارد که تراکنش‌های مالی تعبیه‌شده در ایالات متحده در چهار سال آینده به ۷ تریلیون دلار افزایش یابد که از ۲.۶ تریلیون دلار در حال حاضر بیشتر است.