منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چه کسی خودروی برقی دست ساز کادیلاک 300000 دلاری را خواهد خرید؟ • TechCrunch

چه کسی خودروی برقی دست ساز کادیلاک 300000 دلاری را خواهد خرید؟ • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چه کسی خودروی برقی دست ساز کادیلاک 300000 دلاری را خواهد خرید؟ • TechCrunch

سدان برقی باطری Celestiq که قیمت آن از «شمال 300000 دلار» شروع می شود، وظیفه ای بیش از بازگرداندن کادیلاک به شکوه سابق خود دارد. اکنون باید از ادعای جسورانه مدیران مبنی بر “بازگرداندن برند نمادین به عنوان استاندارد جهانی” حمایت کند.

اما با بیش از سه برابر میانگین قیمت تراکنش یک وسیله نقلیه از برند لوکس جنرال موتورز، تصور بسیاری از کادیلاک‌های با این وزن – مهم نیست که چقدر سفارشی شده‌اند – بی‌صدا پشت درهای گاراژ حومه شهر شارژ می‌شوند.

از آنجایی که بازار وارد دورانی می شود که خودروهای برقی ارزان قیمت دارای برد 300 مایلی همراه با اسب بخار و گشتاور خیره کننده هستند، چه کسی به یک خودروی الکتریکی سفارشی نیاز دارد؟

کادیلاک روی آن شرط بندی کرده است.

برند لوکس جنرال موتورز که قصد دارد تا سال 2030 بازار را در زمینه حذف تدریجی موتورهای گازسوز دنبال کند، در تلاش است به جایی برود که رقبای لوکس خود در حال حرکت هستند. مدیران به خود می بالیدند که وقتی تولید دستی در مرکز فنی جنرال موتورز خارج از دیترویت در دسامبر 2023 آغاز شود، این برند به طور متوسط ​​کمتر از دو Celestiq در روز تولید خواهد کرد.

اما آیا مشتریان گاز می گیرند؟

مشخصاتی که کادیلاک در روز دوشنبه فاش کرد، برای توجیه قیمت آنقدر چشمگیر به نظر نمی رسد. سلستیک که بر روی همان پلتفرم اولتیوم که زیربنای تمامی خودروهای برقی آینده جنرال موتورز است، از یک موتور چهارچرخ متحرک با قدرت 600 اسب بخار بهره می برد که می تواند از 0 تا 60 مایل در ساعت در 3.8 ثانیه شتاب بگیرد. تسلاس، پورشه و مدل فورد Mach-E Mustang GT Performance). کادیلاک تخمین می زند که این سدان می تواند حدود 300 مایل را با یک باتری کاملا شارژ شده طی کند که تا زمان ورود Celestiq استاندارد صنعت خواهد بود.

ویژگی های با تکنولوژی بالا شامل سقف هوشمند قابل تنظیم چهار ربعی، فرمان چاپ سه بعدی و آخرین نسخه از سیستم کمک راننده پیشرفته Ultra Cruise کادیلاک است.

این خودرو که در منتخب نمایندگی‌های کادیلاک «فقط فهرست انتظار» موجود است، یک دربان برای کمک به شما در تصمیم‌گیری در مورد رنگ‌ها، تزئینات و مواد ارائه می‌کند. روری هاروی، معاون جهانی کادیلاک، گفت: تاکنون، «رویدادهای زمزمه‌ای» این برند، طیف وسیعی از افراد با ارزش خالص را نشان داده است که می‌خواهند خودرویی مانند این داشته باشند.

کادیلاک مشخص نکرد که چه تعداد Celestiq “بسیار کم مصرف” تولید خواهد کرد، اما گفت که انتظار دارد اکثریت آن را در آمریکای شمالی و به دنبال آن چین و خاورمیانه بفروشد.

مدیران بهار امسال با تقاضای شدید برای اولین خودروی برقی خود، شاسی‌بلند 60000 دلاری کادیلاک لیریک، که در اواخر امسال انتظار می‌رفت، تشویق شدند و این امر باعث شد تا دفتر سفارشات 2023 خود را زودتر از حد انتظار ببندد.

هاروی گفت: «من معتقدم که پمپ را آماده کردیم.ما اکنون پایه بسیار محکمی برای ارتقای برند به سطح بعدی داریم.”

با این حال، آیا تقاضا برای کادیلاک با پنج برابر قیمت اولیه وجود دارد؟ مدیران گفتند که معتقدند خریداران مایلند حتی بیشتر هزینه کنند و خاطرنشان کردند که یک Escalade V کامل، نسخه با کارایی بالا شاسی‌بلند فول سایز کادیلاک، 150000 دلار قیمت دارد و برخی از مدل‌های کادیلاک CT5-V بلک‌وینگ در حال رقابت در قلمرو شش رقمی هستند. .

هاروی گفت: «ما بر این باوریم که توانایی ایجاد تقاضای مشتری در آن قیمت بالاتر را داریم.

کادیلاک انتظار دارد در سال 2025 تحویل Celestiq به مشتریان را با امیدهای زیادی برای احیا آغاز کند.

هاروی می‌گوید: «در مقطعی کادیلاک استاندارد جهان نامیده می‌شد. ما معتقدیم که از نظر این وسیله نقلیه، این فرصت را به ما می دهد تا بخشی از آن موقعیت را به دست آوریم.