منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چهار سال پس از خرید توسط مایکروسافت، GitHub همچنان قوی است • TechCrunch

چهار سال پس از خرید توسط مایکروسافت، GitHub همچنان قوی است • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چهار سال پس از خرید توسط مایکروسافت، GitHub همچنان قوی است • TechCrunch

چهار سال از زمانی که مایکروسافت خرید GitHub را که در آن زمان عمدتاً یک مخزن کد بود، بسته است، می گذرد. GitHub امروزی کاملاً متفاوت به نظر می رسد، با افزودن ابزارهای CI/CD به GitHub Actions و Codespace به عنوان یک ویرایشگر آنلاین و پلت فرم محاسباتی، و همچنین ابزارهای امنیتی مختلف و موارد دیگر. اما به گفته توماس دامک، مدیرعامل گیت هاب، که یک سال پیش نات فریدمن را برعهده گرفت، مایکروسافت تا حد زیادی به گیت هاب اجازه داده است که بهترین کار را انجام دهد.

او به من گفت: “ما GitHub GitHub را نگه داشتیم، و این موجودیت مستقل در مایکروسافت باقی می ماند، مانند LinkedIn.” من فکر می‌کنم که با این کار فوق‌العاده‌ای انجام داده‌ایم و GitHub را در شکل اصلی خود نگه داشته‌ایم. شما بیشتر از چهار سال پیش مایکروسافت را در GitHub.com نمی بینید، و این به ما کمک کرد تا به رشد خود ادامه دهیم، و ما بسیار هیجان زده هستیم که این به کجا می رود.”

او خاطرنشان کرد که GitHub در طول این سال‌ها همچنان از تیم رهبری مایکروسافت، از جمله مدیرعامل مایکروسافت، ساتیا نادلا پشتیبانی می‌کند. مایکروسافت فراموش نکرده است که چرا ما در وهله اول این معامله را انجام دادیم و ارکان مهم معامله چیست. اولین و مهمترین اصل این است که توسعه دهندگان را در اولویت قرار دهید. و این کاری است که ما هر روز انجام می دهیم.»

اما او همچنین اذعان کرد که مایکروسافت یک شرکت بزرگ است و مردم گاهی اوقات ایده های خود را در مورد اینکه رابطه بین مایکروسافت و گیت هاب باید باشد دارند. با این حال، به نظر می رسد تا کنون رهبری هر دو کشور توانسته اند این ایده ها را از خود دور نگه دارند.

Dohmke اشاره کرد که GitHub به وضوح از فروش مایکروسافت سود می برد، که به آن کمک کرد تعدادی حساب های بزرگ ایجاد کند. مطمئناً به شرکت کمک کرد تا به درآمد سالانه 1 میلیارد دلاری که دیروز اعلام کرد، برسد. Domke گفت که او معتقد است GitHub احتمالاً به عنوان یک شرکت مستقل نیز به این نقطه عطف خواهد رسید.

او گفت: در مجموع، من خوشبین هستم. “بنابراین هر شرکتی می تواند به آنجا برسد اگر فقط روی ماموریت خود متمرکز بماند. بزرگ‌ترین چالشی که شرکت‌ها پس از رسیدن به اندازه معینی با آن مواجه می‌شوند، تمرکز است.

GitHub امروزی به وضوح در موقعیت متفاوتی نسبت به چهار سال پیش قرار دارد. به عنوان مثال، سبد محصولات آن با پروژه هایی مانند CodeSpaces و اخیراً Copilot بسیار گسترش یافته است. «فکر می‌کنم اگر توسعه‌دهنده‌های شادی تولید کنیم، به مأموریت خود به عنوان مدیرعامل خواهم رسید – توسعه‌دهندگان شادی که عاشق انجام کارهایشان هستند و امنیت، انطباق و دسترسی را به عنوان یک بار نمی‌بینند، بلکه بخشی از آنچه آنها را خوشحال می‌کند و کسب درآمد می‌کنند. کامک گفت: تحقق در زندگی آنها. و پروژه هایی از این دست به وضوح بخشی از آن هستند.

او افزود: «من فکر می‌کنم کاری که ما اینجا انجام می‌دهیم این است که با هوش مصنوعی، Copilot و Codespaces در مسیر قرار می‌گیریم. “اینها همه سرمایه گذاری های جدیدی هستند که با گیت هاب سنتی فاصله زیادی دارند – گیت هاب قدیمی که دارای مخازن، نسخه ها و ویکی ها بود – و همچنان مرزهای آنچه را که ما معتقدیم امکان پذیر است پیش می برند.”

اما، او همچنین تاکید کرد، این فقط درباره اعلان‌های بزرگ و رویدادهای پر زرق و برق نیست، بلکه تمرکز بر اصلاحات و ویژگی‌های کوچکی است که ممکن است برای راضی نگه داشتن توسعه‌دهندگان به همان اندازه مهم باشند. من فکر می‌کنم این ابرقدرت ماست: اینکه می‌توانیم قطعات کوچک را با پیروزی‌های بزرگ و اختلالات بزرگ در تجارت خود متعادل کنیم.»