منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چرا پلتفرم منبع یابی دیجیتال Fictiv در چین می ماند وقتی دیگران از چین خارج می شوند • TechCrunch

چرا پلتفرم منبع یابی دیجیتال Fictiv در چین می ماند وقتی دیگران از چین خارج می شوند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا پلتفرم منبع یابی دیجیتال Fictiv در چین می ماند وقتی دیگران از چین خارج می شوند • TechCrunch

از آنجایی که بسیاری از شرکت‌ها در واکنش به عدم قطعیت تنش‌های ژئوپلیتیکی و سیاست “صفر کووید” پکن، زنجیره‌های تامین خود را به خارج از چین تغییر می‌دهند، فیکتیو در حال تقویت پایگاه خود در این کشور است.

فیکتیو مستقر در سانفرانسیسکو پلتفرمی را راه اندازی می کند که هدف آن ساده سازی فرآیند خرید سخت افزار و اتصال شرکت های سخت افزاری با تامین کنندگان در سراسر جهان است. وقتی نوبت به تامین قطعات گران قیمت برای محصولاتی مانند تجهیزات پزشکی، دستگاه های جراحی و حتی موشک می رسد، احتمالاً جایی بهتر از چین وجود ندارد. به همین دلیل است که فیکتیو دفتری را در آنجا راه اندازی کرد تا به شبکه تامین کنندگان خود نزدیک تر باشد. در طی پنج سال، این تیم به 60 نفر در مرکز صنعتی جنوبی گوانگژو افزایش یافت.

دیو ایوانز، بنیانگذار و مدیر عامل فیکتیو در مصاحبه ای با TechCrunch گفت، علیرغم چالش های پیرامون محدودیت های COVID و ژئوپلیتیک، “پایه تولید در چین از بین نمی رود.” شنژن 30 سال پیش یک دهکده ماهیگیری بود و اکنون مرکز تولید جهان است. مدتی طول می‌کشد تا اکوسیستم‌های شخص ثالث واقعاً به عقب برسند،» او گفت که اپل و سازنده قراردادی آن فاکسکان یک کتاب بازی قوی برای نسلی از صاحبان کارخانه در کشور ارائه کرده‌اند.

تدارکات دیجیتال به ویژه در طول کووید مفید است. به گفته ایوانز، روش سنتی، یک فرآیند دستی است که بر جلسات رو در رو متکی است: در چین، باید یک شیفو – یک استاد چینی با تجربه – پیدا کنید که بنشیند، چای بنوشد و سپس آهسته آهسته از تجربه 30 ساله قالب گیری خود به شما می گوید که این و آن را در طراحی سه بعدی خود تغییر دهید. Fictiv از هوش مصنوعی برای جایگزینی این تعامل تصادفی انسانی استفاده می‌کند و به توسعه‌دهندگان محصول اجازه می‌دهد شبیه‌سازی‌های طرح‌های سه‌بعدی را اجرا کنند و قیمت و زمان تخمینی تولید را دریافت کنند.

فیکتیو علیرغم تمرکزش بر دیجیتالی کردن، بر اهمیت تیم های در محل در مقاصد تامین منابع خود تاکید می کند. ایوانز هر سه ماه یکبار به چین سفر می کرد، اما از زمان شیوع کووید، که محدودیت های شدیدی را برای سفرهای ورودی اعمال کرد، اینطور نبود. Huaqiangbei، بزرگترین بازار تجارت الکترونیک جهان واقع در قلب شنژن، سیل تولیدکنندگان سخت افزار خارجی را به خود جذب کرده است. اکنون خارجی ها منظره نادری هستند.

از آنجایی که دسترسی به چین در سال‌های اخیر بسیار دشوار بوده است، ارزشی که ما در ترکیب نرم‌افزار، فناوری و تمام هوش مصنوعی با چکمه‌های روی زمین درست در کنار شرکای تولیدی خود داریم، یک پیشنهاد واقعا قانع‌کننده ایجاد کرده است. برای همه مشتریان، زیرا آنها نمی توانند به چین پرواز کنند.”

در حالی که چین بخشی جدایی ناپذیر از Fictiv است، این شرکت همچنین در حال تنوع بخشیدن به آن است. «وقتی اتفاق بزرگ بعدی بیفتد، کسب و کار شما چگونه تغییر خواهد کرد؟ و این همان چیزی است که من به همه بنیانگذارانی که به این موضوع فکر می کنند می گویم – آیا شما یک زنجیره تامین واقعا پایدار می سازید؟” ایوانز پرسید.

تا حدودی به همین دلیل است که Fictiv اخیراً دفتری را در هند افتتاح کرده است که به لطف «جمعیت زیاد، هزینه‌های نسبتاً کم و استعدادهای رو به رشد در آنجا بسیار قوی است و هر ماه قوی‌تر می‌شود».

این شرکت یک شبکه جهانی متشکل از 250 شریک تولیدی تایید شده ایجاد کرده است که یک سوم آنها در چین هستند، جایی که ظرفیت تولید اغلب بیشتر است. تامین کنندگان باقی مانده از هند و ایالات متحده آمریکا هستند. تا به امروز، فیکتیو تقریباً 20 میلیون قطعه برای هزاران مشتری تولید کرده است. او تیمی متشکل از 300 کارمند را در سراسر جهان مدیریت می کند.

سیستم عامل برای توسعه دهندگان محصول

نه سال پس از راه اندازی، فیکتیو در حال ایجاد یک خط تجاری جدید است. هدف این شرکت فعال کردن توسعه محصول در مراحل اولیه است، به این معنی که حجم دم بلندی که فاکسکان آن را بسیار کوچک می‌داند. به جای استخدام کارخانه‌ها برای تولید ده‌ها هزار واحد، با شرکت‌هایی کار می‌کند که سعی می‌کنند ۱۰ تا ۱۰۰۰ واحد را به دست آورند.

سرویس جدید این شرکت یک پلت فرم همکاری کاری برای همه افرادی است که در چرخه عمر توسعه محصول شرکت دارند. برخلاف پلتفرم منبع یابی آن، که حاشیه سود آن در مدل تولید تعبیه شده است، این سرویس هزینه عضویت سالانه را دریافت می کند. با استفاده از نرم افزار، مهندس می تواند طرح محصول را با مشخصات مواد مورد استفاده و غیره بارگذاری کند. متخصص زنجیره تامین می‌تواند برای تخمین زمان و قیمت هدف و به دنبال آن فرد کنترل کیفیت که نظرات بیشتری را ارائه می‌کند، وارد شود. در نهایت، مدیر قبل از اینکه خریدار بتواند اقدام به خرید کند، قیمت گذاری را تایید می کند.

ایده این است که مکالمه و فرآیند QA توسعه محصول را در یک پلتفرم یکپارچه، به جای پراکنده شدن در ایمیل ها و صفحات گسترده، به تصویر بکشیم، که قبلاً ارتباط برقرار می شد.

برای مهندسانی که تیم دارند، تقریباً یک پیشرفت 3 برابری است [on productivity] به خاطر تمام کارهایی که حذف می کنید. برای شرکت های طراحی یا افرادی که مشتریان زیادی را مدیریت می کنند، [the software] به آن‌ها کمک می‌کند تا بسیاری از گردش‌های کاری خود را سازماندهی کنند، و به آنها راهی آسان‌تر برای تکمیل و پیگیری پروژه‌های مختلف در حال انجام می‌دهد.»