منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چرا هانس تونگ از GGV Capital خوب است و سال 2023 «سال سقوط» است • TechCrunch

چرا هانس تونگ از GGV Capital خوب است و سال 2023 «سال سقوط» است • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا هانس تونگ از GGV Capital خوب است و سال 2023 «سال سقوط» است • TechCrunch

چرا هانس تونگ از GGV Capital خوب است و سال 2023 «سال سقوط» است • TechCrunch

با بیش از 9 میلیارد دلار در دارایی های تحت مدیریت، GGV Capital یکی از بزرگترین و برجسته ترین بازیگران سرمایه گذاری خطرپذیر است. این شرکت 22 ساله در بخش‌های مختلف از جمله مصرف‌کننده، اینترنت، شرکت/کلاد و فین‌تک، از مراحل اولیه تا رشد، روی استارت‌آپ‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند.

امسال یکی از سخت‌ترین سال‌هایی بوده است که دنیای استارت‌آپ‌ها در مدتی اخیر به خود دیده است، زیرا سرمایه‌گذاران و بنیان‌گذاران را وادار کرد تا خود را با بازاری کاملاً متفاوت با بازاری که در سال 2021 از آن لذت می‌بردند وفق دهند.

برای درک بهتر موقعیت GGV در یک محیط ریسک چالش برانگیز، با شریک مدیر شرکت هانس تونگ به گفتگو نشستم تا افکار او را در مورد وضعیت سرمایه گذاری امروز بدانم، چرا او معتقد است “فین تک های بزرگ دیگری هنوز ساخته نشده اند” و این یک گام- پایین “پایان دنیا نیست”.

«اگر یک راند بالا بیاوری پایان دنیا نیست. تنها چیزی که مهم است این است که در نهایت نتیجه خوبی داشته باشید. هانس تونگ از GGV

رابین لی، کارگردان نیز به این گفتگو ملحق شد و دلیل اینکه فکر می‌کند فین‌تک تعبیه‌شده نقش مهمی در خدمات مالی در سال‌های آینده خواهد داشت را بیان کرد.

تونگ بیش از دو دهه سرمایه‌گذار بوده و از شرکت‌هایی مانند Affirm غول تجاری BNPL، املاک فین‌تک Divvy Homes، IDwall، Karat، Rupeek، مکزیک استوری و Turtlemint حمایت کرده است. با دیدن چندین چرخه، تونگ شاید کمتر از برخی VC های دیگر از رکود فعلی می ترسد. لی رهبری Karat Financial و Novo را بر عهده داشته است.

[Editor’s note: This interview has been edited for clarity and brevity.]

چرا هانس تونگ از GGV Capital خوب است و سال 2023 «سال سقوط» است • TechCrunch

رابین لی و هانس تونگ از GGV. اعتبار تصویر: سرمایه GGV

امسال برای شما به عنوان یک سرمایه گذار فعال فین تک چگونه بوده است؟

تونگ: ما سعی نمی کنیم بازار را گوشه گیر کنیم. بنابراین ما سال گذشته سرمایه گذاری زیادی نکردیم. دافعه درونی زیادی از همگام شدن با دیگران وجود داشت. فکر می‌کنم خوب جواب داد، زیرا امسال پودر خشک زیادی داریم و زمان بیشتری برای فکر کردن داریم. علاوه بر این، ما زمان داریم تا سبد موجود خود را نیز دو برابر کنیم. با این حال، احتمالاً ما امسال نسبت به سال گذشته حدود 50 درصد از سرعت سرمایه گذاری خود در سبد جهانی خود را کاهش داده ایم.