منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پلت فرم سرمایه گذاری 10 میلیون دلار جمع آوری می کند تا سرمایه گذاری در آب و هوا را از زاویه ای متفاوت نسبت به رتبه بندی ESG ارائه دهد • TechCrunch

پلت فرم سرمایه گذاری 10 میلیون دلار جمع آوری می کند تا سرمایه گذاری در آب و هوا را از زاویه ای متفاوت نسبت به رتبه بندی ESG ارائه دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پلت فرم سرمایه گذاری 10 میلیون دلار جمع آوری می کند تا سرمایه گذاری در آب و هوا را از زاویه ای متفاوت نسبت به رتبه بندی ESG ارائه دهد • TechCrunch

این شرکت می‌گوید Net Purpose، پلتفرمی برای سرمایه‌گذاران پایدار، 10 میلیون پوند در دور سری A به رهبری ETF Partners جمع‌آوری کرده است، این بودجه برای توسعه محصول و تیمش استفاده خواهد شد.

این شرکت از سرمایه گذاری در محصولات پایدار سود می برد. بر اساس اصول سازمان ملل متحد برای سرمایه گذاری مسئولانه، 120 تریلیون دلار برای سرمایه گذاری پایدار متعهد شده است که تخصیص آن 22 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

سرمایه گذاران جدید M-Tech Capital و Exceptional Ventures به این دور پیوستند و سرمایه گذاران فعلی جیم اونیل، رئیس سابق مدیریت دارایی گلدمن ساکس، کوین گولد، بنیانگذار IHS Markit، خانواده لوئیس، Illuminate Financial و Revent تعهدات خود را افزایش دادند. .

سرمایه گذاران در حال حاضر به داده های گزارش شده و پیش بینی شده و رتبه بندی ESG متکی هستند. آنها معمولا ریسک مالی را به جای بازده اجتماعی و محیطی اندازه گیری می کنند. Net Purpose ادعا می کند که پلتفرم آن بیشتر به نتایج اجتماعی و زیست محیطی بر اساس گزارش های واقعی نگاه می کند.

در واقع، ادعاهایی وجود دارد که MSCI، بزرگترین شرکت رتبه بندی ESG، حتی تلاشی برای اندازه گیری تاثیر یک شرکت نمی کند.
https://www.bloomberg.com/graphics/2021-what-is-esg-investing-msci-ratings-focus-on-corporate-bottom-line/

سام دانکن، بنیانگذار و مدیر عامل Net Purpose، گفت: «مشخصات کلیدی Net Purpose این است که ما حقایقی در سطح سرمایه گذاری در مورد عملکرد اجتماعی و زیست محیطی شرکت ها و سبد سرمایه گذاری ها و بدون رتبه بندی یا نتایج جعبه سیاه ارائه می دهیم. واقعیت ها نتایج اجتماعی و زیست محیطی را اندازه گیری می کنند، نه ریسک مالی. همچنین Net Purpose داده های بیشتر و با کیفیت بهتری نسبت به هر ارائه دهنده دیگری دارد.

رقبای Net Purpose ارائه دهندگان رتبه بندی ESG مانند MSCI و Sustainlytics هستند.