منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پلتفرم وام دهی P2P PeopleFund 20 میلیون دلار گسترش سری C را به رهبری Bain Capital افزایش می دهد • TechCrunch

پلتفرم وام دهی P2P PeopleFund 20 میلیون دلار گسترش سری C را به رهبری Bain Capital افزایش می دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پلتفرم وام دهی P2P PeopleFund 20 میلیون دلار گسترش سری C را به رهبری Bain Capital افزایش می دهد • TechCrunch

پلتفرم وام دهی P2P PeopleFund 20 میلیون دلار گسترش سری C را به رهبری Bain Capital افزایش می دهد • TechCrunch

PeopleFund، بازاری در کره جنوبی که وام گیرندگان و سرمایه گذاران را به منظور امکان دادن وام به یکدیگر متصل می کند، اخیراً 20 میلیون دلار به دور 63.4 میلیون دلاری سری C خود اضافه کرده است.

حامی موجود Bain Capital با مشارکت سرمایه گذاران قبلی مانند Access Ventures، CLSA Capital Partners Lending Ark Asia، D3 Jubilee Partners، 500 Global، Kakao Investment، TBT Partners و IBX Partners، توسعه را هدایت کرد.

بودجه اضافی کل سرمایه PeopleFund را به حدود 100 میلیون دلار می رساند. علاوه بر سهام، PeopleFund همچنین 240 میلیون دلار تامین مالی بدهی در سال 2022 از Goldman Sachs، CLSA Lending Ark Asia و Bain Capital تضمین کرد. این شرکت زمانی که از او پرسیده شد، برآورد خود را فاش نکرد.

در سال 2021، PeopleFund برای توسعه بیشتر سیستم امتیازدهی اعتباری خود، 63.4 میلیون دلار (75.9 میلیارد وون) در سهام سری C، همچنین توسط Bain Capital، جمع آوری کرد.

PeopleFund قصد دارد از سرمایه جدید خود برای توسعه بیشتر مدیریت ریسک و سیستم امتیازدهی اعتبار مبتنی بر هوش مصنوعی برای کاربران خود استفاده کند که شامل وام گیرندگان و وام دهندگان می شود. علاوه بر این، این استارت آپ قصد دارد امسال یک سرویس B2B راه اندازی کند تا به موسسات مالی خدمات سیستم امتیازدهی اعتباری مبتنی بر هوش مصنوعی را ارائه دهد.

به گفته منابع صنعتی، یکی دیگر از دلایل گسترش مسیر، تحقق یکی از الزامات مجوز وام دهی P2P است. در کره جنوبی، بازارهای وام دهی P2P باید الزامات سالانه را برای دریافت مجوز از کمیسیون خدمات مالی (FSC) برای راه اندازی کسب و کار خود بگذرانند. برای راه اندازی کسب و کار خود در سال 2023، صندوق مردمی زیان ده باید حداقل سرمایه داشته باشد که بسته به مانده وام، از 400000 دلار تا 2.4 میلیون دلار متغیر است. (موجودی وام، مقدار باقیمانده وام های مردم صندوق است که وام گیرندگان هنوز بازپرداخت نکرده اند.) این شرکت گفت که مانده وام PeopleFund تا دسامبر 2022 264.3 میلیون دلار (326.8 میلیارد وون) است. به گفته منابع صنعتی و رسانه های محلی، این بدان معناست که سرمایه مورد نیاز شرکت حدود 1.5 تا 2.4 میلیون دلار است.

جوی کیم، بنیانگذار PeopleFund، در بیانیه ای گفت: «سال 2022 با اصلاح بازار عمومی جهانی همراه با تغییرات در محیط کلان، به عنوان سال آشفتگی برای فین تک مشخص خواهد شد. در همین حال، بازار وام‌دهی مصرف‌کننده کره با بازیگران بزرگی مانند KakaoPay و Toss تغییر چشمگیری به حوزه تلفن همراه داشته است. این انتقال، همراه با نوسانات بازار اعتبار، فرصت‌هایی را برای وام دهندگان دیجیتال مبتنی بر فناوری و فناوری‌های آنها باز می‌کند تا شایستگی ما را در مقایسه با موسسات مالی سنتی برجسته کنند.»

پلتفرم وام دهی P2P PeopleFund 20 میلیون دلار گسترش سری C را به رهبری Bain Capital افزایش می دهد • TechCrunch

اعتبار تصویر: صندوق مردمی

این شرکت می‌گوید مجموع وام‌هایی که تا به امروز به وام‌گیرندگان اعطا شده است، در دسامبر 1.3 میلیارد دلار برآورد شده است که از 936 میلیارد دلار در اکتبر 2021 افزایش یافته است. این استارت‌آپ می‌گوید که بیش از 56.7 درصد رشد در تعداد وام‌گیرندگان و 9.6 درصد رشد داشته است. بستانکاران نسبت به سال قبل تعداد وام گیرندگان و وام دهندگان آن تا دسامبر سال گذشته به ترتیب 20688 و 2943883 نفر بود.

استارتاپ وام دهی P2P مستقر در سئول که در سال 2015 تأسیس شد، با موفقیت توسعه خود را بسته است. با این حال، تاثیر شرایط بسیار سخت بازار اجتناب‌ناپذیر بود و منجر به اخراج‌های متعدد در صنعت فناوری در چند ماه گذشته شد. PeopleFund تأیید کرد که حدود 10٪ از کارکنان خود را در سه ماهه چهارم سال 2022 کاهش داده است تا در بحبوحه احتمال بدتر شدن اقتصاد، “تجارت را به طور موثر و کارآمد اداره کند”. PeopleFund تا دسامبر 2021 نزدیک به 150 نفر داشت.

آیا می خواهید اخبار فین تک بیشتری در صندوق پستی خود داشته باشید؟ ثبت نام اینجا.