منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پلتفرم تحویل اسپانیایی Glovo دوباره به دلیل نقض قوانین کار جریمه شد • TechCrunch

پلتفرم تحویل اسپانیایی Glovo دوباره به دلیل نقض قوانین کار جریمه شد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پلتفرم تحویل اسپانیایی Glovo دوباره به دلیل نقض قوانین کار جریمه شد • TechCrunch

جریمه دیگری برای برنامه تحویل درخواستی اسپانیایی و اپراتور فروشگاه تاریک، Glovo – که به دلیل نقض قوانین کار محلی با طبقه بندی اشتباه بیش از 7800 پیک تحویل خود در مادرید به عنوان خوداشتغال، نزدیک به 57 میلیون یورو (62 میلیون دلار) جریمه شد. روزنامه محلی ال دیاریو

این روزنامه به نقل از منابع آگاه با تحقیقات وزارت کار در مورد Glovo گزارش داد که این مجازات به 32.9 میلیون یورو جریمه برای نقض قوانین کار تقسیم شده است. 19 میلیون یورو به عنوان سهم بیمه اجتماعی پرداخت نشده برای سوارانی که او به دروغ ادعا می کرد که خوداشتغال هستند. و 5.2 میلیون یورو برای نقض ویزا، زیرا بازرسان دریافتند که Glovo تعدادی خارجی را بدون مجوز کار استخدام کرده است.

این مجازات جدیدترین مورد از یک سری برای پلت فرم تحویل مبتنی بر 2015 در بارسلونا است. این روزنامه مبلغ فعلی را بیش از 200 میلیون یورو عنوان کرده است.

اخیراً، Glovo در سپتامبر گذشته 79 میلیون دلار جریمه شد – همچنین به دلیل طبقه بندی اشتباه فروشندگان به عنوان خوداشتغال (به اصطلاح خوداشتغال). falsos autonomos) – در این مورد در مجموع بیش از 10000 سوار کار در دو شهر: زادگاه و والنسیا.

همچنین قبلاً جریمه های کوچک تری را برای تخلفات کارگری در مناطق دیگر از جمله تاراگونا، ژیرونا، لیدا و سویا وضع کرده است.

Glovo آخرین تحریم را تایید کرد. با این حال، پلت فرم تحویل همچنان تمام مجازات‌های نقض قانون کار را به چالش می‌کشد – و الف سخنگوی به TechCrunch گفت که شکایتی علیه دومی ارائه خواهد کرد.پیشنهاد مجازات،» همانطور که او بیان کرد.

همانطور که قاعده کلی برای پلتفرم‌های تحویل گیگ اقتصادی است، Glovo با عرق هزاران پیک که آنها را به عنوان کارمند طبقه‌بندی نمی‌کند، استفاده خود را از سرویس تحویل سریع شهری گسترش داده است – تلاش می‌کند از قوانینی که مدت‌ها قبل از ظهور پیش‌نویس شده بودند جلوتر باشد. پلتفرم های فناوری دیجیتال و مدیریت الگوریتمی دقیق نیروهای کار پراکنده که توسط فناوری تلفن همراه فعال شده است.

با این حال، از آنجایی که چالش‌های حقوقی کارگران و اتحادیه‌ها چند برابر شده است – وارد کردن یک سری ضربات به مدلی که منتقدان آن را به آن تشبیه کرده‌اند. عرق خوری – قانونگذاران در اروپا در حال بیدار شدن از تلاش های مبتنی بر فناوری برای “پلت فرم” دور زدن قوانین کار هستند که برای محافظت از کارگران در برابر استثمار و عقب نشینی طراحی شده است.

به عنوان مثال، در سال 2020، دادگاه عالی اسپانیا با صدور حکمی علیه طبقه بندی سوارکاران به عنوان خوداشتغال، ضربه بزرگی وارد کرد. و این در سال 2021 دنبال شدتوسط قانونگذاران کشور که با اصلاح قوانین کار طراحی شده اند تا پلتفرم های تحویل را مجبور به استخدام پیک کنند – به اصطلاح “قانون سوار”.

دولت ائتلافی اسپانیا نیز اخیراً اصلاحات بیشتری را پیشنهاد کرده است – که می‌تواند منجر به شش سال زندان برای روسای پلتفرم‌های سرکش اقتصاد گیگ که قانون را نادیده می‌گیرند و به استثمار کارگران از طریق طبقه‌بندی نادرست شغلی خودخدمت ادامه می‌دهند، منجر شود.

تمام تحریم هایی که گلوو تاکنون به خاطر آنها با آن روبرو شده است falsos autonomos موضوع مربوط به مدل اشتغال است که گفته می شود قبل از اجرایی شدن قانون سوارکاران وجود داشت.

پاسخ او از آگوست 2021، زمانی که اصلاحات رایدر به اجرا درآمد، پایان دادن به عمل ادعای پیک های تحویل به عنوان خوداشتغال نبود. بلکه می‌گوید مدل خود را تطبیق داده است – ادعا می‌کند که مطابقت دارد، حتی اگر به کار با ده‌ها سوار «خوداشتغال» که کار سخت تحویل کالا به مشتریان را انجام می‌دهند، ادامه می‌دهد. (همچنین به نظر می رسد که از برخی سوارکاران استفاده می شود که توسط اشخاص ثالث قرارداد فرعی و استخدام شده اند).

این راه‌اندازی مجدد مدل منجر به انتقاداتی شده است که قانون رایدر اسپانیا آنطور که در نظر گرفته شده است کار نمی‌کند – همراه با درخواست‌ها برای وضوح بیشتر برای جلوگیری از استفاده پلتفرم‌ها از ترفندهای عملیاتی به عنوان تاکتیکی برای به صفر رساندن چالش‌های قانونی، که کارگران را در همان سمت راست قرار می‌دهد. .

ادعاهای Glovo در مورد پیروی از قوانین کار اصلاح شده هنوز به طور خاص مورد آزمایش قرار نگرفته است. اما در نظرات گزارش شده توسط ال دیاریو یولاندا دیاز، وزیر کار اسپانیا، در مورد این بخش سخت صحبت کرده است. پاییز گذشته هشدار داد که از دادستان‌ها می‌خواهد درباره شرکت‌های چندملیتی «سرکش» که به دنبال اجتناب از الزام به استخدام تأمین‌کنندگان هستند، تحقیق کنند.

این روزنامه همچنین گزارش داد که دولت در حال بررسی چگونگی پیگرد قانونی Glovo بر اساس قانون جدید جنایی است.

با کوچک‌نمایی، قانون‌گذاران اتحادیه اروپا نیز در سال‌های اخیر توجه خود را به این بخش معطوف کرده‌اند، پس از پیشنهاد کمیسیون اروپا در سال 2021 برای معرفی یک فرضیه ابطال‌پذیر استخدام برای کارگران گیگ در سراسر اتحادیه اروپا. با این حال، طرح قانونگذاری همچنان به ایجاد تفرقه بین قانونگذاران بلوک ادامه می دهد و مشخص نیست که چه زمانی (یا حتی اگر) این اختلافات را می توان حل کرد (همچنین با توجه به اینکه زمان نسبتاً محدودی برای کمیسیون فعلی باقی مانده است) – اقدامی ضروری در صورت پیشنهاد ( هر چند که باشد) اصلاح شود) تبدیل آن به قانون پاناروپایی است.

با این حال، از آنجایی که تعدادی از کشورهای عضو به طور فزاینده ای در مورد مسائل حقوق کارگران فعال می شوند، واضح است که فشار بر قانونگذاران اتحادیه اروپا برای یافتن راهی برای توافق قوانین هماهنگ – و جلوگیری از تکه تکه شدن بیشتر بازار واحد در مورد کارگران حقوق کارگر- وجود دارد. بعید است ضعیف شود