منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پاکستان برچسب پشتیبانی شده توسط YC را روی خدمات فین‌تک حذف می‌کند، سفارش دانلود برنامه را می‌دهد • TechCrunch

پاکستان برچسب پشتیبانی شده توسط YC را روی خدمات فین‌تک حذف می‌کند، سفارش دانلود برنامه را می‌دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پاکستان برچسب پشتیبانی شده توسط YC را روی خدمات فین‌تک حذف می‌کند، سفارش دانلود برنامه را می‌دهد • TechCrunch

پاکستان برچسب پشتیبانی شده توسط YC را روی خدمات فین‌تک حذف می‌کند، سفارش دانلود برنامه را می‌دهد • TechCrunch

بانک مرکزی پاکستان روز جمعه مجوز عملیات اصلی و آزمایشی تگ را برای فعالیت به عنوان یک موسسه پول الکترونیکی در اقدامی که تهدیدی وجودی برای این شرکت است لغو کرد.

بانک دولتی پاکستان در دستوری اعلام کرد که تاییدیه تگ برای فعالیت به عنوان یک موسسه پول الکترونیکی، مجوز مورد نیاز برای نهادها برای ارائه ابزارهای پرداخت دیجیتالی مبتکرانه، با استفاده آسان و مقرون به صرفه را لغو می کند. کیف پول، کارت و پرداخت های بدون تماس. بانک مرکزی همچنین به این استارت آپ دستور داد تمام حساب های کیف پول مشتریان را ببندد و برنامه های خود را از فروشگاه های اپلیکیشن خارج کند.

به گفته این بانک، اقدام بانک مرکزی در پاسخ به نقض الزامات نظارتی Tag و «سایر نگرانی‌ها» است که در طول عملیات آزمایشی این شرکت ظاهر شد. این تصمیم برای “حفاظت از منافع عموم مردم” گرفته شده است.

این اقدام نظارتی به دنبال تحقیقات چند ماهه در مورد Tag است که خدمات بانکی و مالی مانند پرداخت بدون تماس، کارت و کیف پول را به مصرف کنندگان در پاکستان ارائه می دهد.

بر اساس نامه سرمایه گذار قبلی که توسط TechCrunch به دست آمده است، این استارتاپ متهم به جعل اسناد با بانک مرکزی شده است. بانک مرکزی در ماه اوت به تگ دستور داد تا “فورا” تمام وجوه مشتریان را بازپرداخت کند.

تگ یکی از سریع ترین استارتاپ های در حال رشد در پاکستان است. در سپتامبر گذشته در دور اولیه بودجه 100 میلیون دلار ارزش گذاری شد. حامیان این استارت آپ عبارتند از Liberty City Ventures، Canaan Partners، Y Combinator، Addition و Mantis.

بانک دولتی پاکستان فوراً به درخواست اظهار نظر از طریق تلفن و ایمیل پاسخ نداد.

اقدام روز جمعه ضربه دیگری به اکوسیستم نوپا اما در حال رشد سریع پاکستان است که سال گذشته شاهد بودجه بی سابقه بود. Airlift که زمانی ارزشمندترین استارت آپ در بازار جنوب آسیا بود، در ژوئیه امسال پس از ناکامی در تامین بودجه جدید تعطیل شد.

نمی‌توان بلافاصله با مدیر عامل تگ برای اظهار نظر تماس گرفت. یک منبع آگاه به تک‌کرانچ گفت: این استارت‌آپ امکان درخواست تجدیدنظر در مورد تصمیم بانک دولتی را بررسی خواهد کرد.