منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پاسخ برای کارگران H-1B که اخراج شده اند (یا فکر می کنند ممکن است باشند) • TechCrunch

پاسخ برای کارگران H-1B که اخراج شده اند (یا فکر می کنند ممکن است باشند) • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پاسخ برای کارگران H-1B که اخراج شده اند (یا فکر می کنند ممکن است باشند) • TechCrunch

مطابق با/” target=”_blank” rel=”noopener”>layoffs.fyi، بیش از 23,000 کارمند فناوری تا کنون در این ماه اخراج شده اند. در مقایسه، سایت 12,463 اخراج را در ماه اکتبر پیگیری کرد.

شرکت مادر فیسبوک متا اولین کاهش شغلی بزرگ در تاریخ خود را در این هفته اعلام کرد و 11000 شغل را کاهش داد. مانند توییتر، استرایپ، برکس، لیفت، نتفلیکس و سایر شرکت‌های فناوری مستقر در منطقه خلیج، بسیاری از کارمندان آسیب‌دیده مهاجرانی هستند که دارای ویزای کاری هستند.

یک اخراج غیرمنتظره عنصری از هرج و مرج را در زندگی همه به ارمغان می آورد، اما زمانی که یک کارگر H-1B کار خود را از دست می دهد، ساعت با صدای بلند شروع به تیک تیک تیک می کند: مگر اینکه آنها بتوانند موقعیت جدیدی پیدا کنند یا وضعیت مهاجرت خود را در عرض 60 روز تغییر دهند، باید آنها را ترک کنند. کشور.

و از آنجایی که شرکت‌های فناوری در هر اندازه‌ای، استخدام را متوقف می‌کنند و برای اخراج‌های بیشتری برنامه‌ریزی می‌کنند، توانایی آنها برای زندگی و کار در ایالات متحده ناگهان زیر سوال می‌رود.

اوایل امروز، من میزبان یک پرسش و پاسخ درباره کارگران فنی خارجی که اخراج شده اند (یا فکر می کنند ممکن است باشند) با وکیل مهاجرت سیلیکون ولی، سوفی آلکورن، برگزار کردم.

Alcorn، که Dear Sophie، ستون مشاوره هفتگی برای TechCrunch+ را می نویسد، برخی از اطلاعات کلی را برای کارگران ویزا و مدیران استخدام کننده به دنبال استعداد به اشتراک گذاشت. آلکورن گفت: اگر شما یک دارنده ویزا هستید که فسخ شده است، اولویت اول شما این است که “یک وکیل بگیرید و بدانید آخرین روز کاری شما چیست زیرا در آن زمان است که باید شروع به شمارش مهلت 60 روزه کنید.”

او توصیه کرد: «یا شغل جدیدی پیدا می‌کنید، ترک می‌کنید، یا راه دیگری برای ماندن قانونی در ایالات متحده پیدا می‌کنید، اما باید در طی این 60 روز اقداماتی انجام دهید.» او توصیه کرد از هم اکنون به دنبال فرصت‌های جدید باشید، زیرا کارفرمای جدید برای ثبت نام در خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده به زمان نیاز دارد.

آلکورن گفت: “بهترین حالت این است که آن شرکت جدید درخواست تغییر کارفرمای جدید شما را ارسال کند و USCIS مدارک را در روز پنجاه و نهم از آخرین روز استخدام شما یا قبل از آن دریافت کند.”

“حداقل سه هفته طول می کشد تا همه چیز آماده شود”، به این معنی که متقاضیان و کارفرمایان باید به سرعت حرکت کنند و روزها معکوس می شوند. او گفت: “شما احتمالاً در روز سی و سوم به یک پیشنهاد امضا شده نیاز دارید.”

آلکورن بر اساس تجربه خود تخمین زد که 15 درصد از افرادی که توسط استارتاپ های منطقه خلیج بیکار شده اند، مهاجر هستند که 90 درصد آنها دارای H-1B هستند. در زیر پاسخ تعدادی از سوالاتی که دریافت کرده ایم را خواهید یافت [edited for space and clarity].

زمانی که در خارج از کشور بودم از کار اخراج شدم، اما وکیلم به من توصیه کرد که با ESTA برگردم، که انجام دادم. آیا مهلت 60 روزه همچنان اعمال می شود؟

سوفی آلکورن: اگر پس از پایان کار در خارج از کشور در ESTA در ایالات متحده هستید، دیگر در وضعیت H-1B نیستید. برای تهیه یک H-1B جدید باید کشور را ترک کنید و سعی کنید برگردید و شروع به کار کنید.

دیگر مهلت 60 روزه ندارید. تو او را رها کرده ای تنها کاری که می توانید برای تغییر یا تمدید وضعیت خود انجام دهید اگر در ایالات متحده تحت برنامه معافیت 90 روزه ESTA Visa Waiver هستید این است که با یک شهروند ایالات متحده ازدواج کنید و از آنها بخواهید که شما را برای دریافت کارت سبز حمایت کنند.

این باید یک ازدواج واقعی و با حسن نیت باشد. شما باید قصد داشته باشید که یک زندگی مشترک داشته باشید، باید نشان دهید که خانواده هایتان یکدیگر را می شناسند، که با هم کمدی های عاشقانه می سازید و عکس هایی برای اثبات آن دارید. و دولت تا دو سال دیگر بررسی خواهد کرد که آیا شما هنوز متاهل هستید یا خیر.

من در حال حاضر در OPT هستم و H-1B تایید شده دارم اما فعال نشده است. آیا می توانم بدون انجام فوری قرعه کشی کارفرما را تغییر دهم؟ یا اینکه ابتدا باید H-1B من فعال شود؟

در واقع می توانید بدون تغییر کارفرمایان [doing so]. هنگامی که برای شغلی مصاحبه می کنید، باید به افسر منابع انسانی کاملاً روشن کنید که معتقدید واجد شرایط تغییر کارفرمای H-1B هستید و واقعاً به وکلای مهاجرت آنها نیاز دارید تا شما را از نزدیک ببینند، زیرا اساساً ، از آنچه شما نیاز دارید تغییر وضعیت از F-1 یا OPT به H-1B در ایالات متحده و همچنین تغییر کارفرما است.