منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • وایر هند گزارش‌های متا را با استناد به ناهماهنگی‌ها پس می‌گیرد • TechCrunch

وایر هند گزارش‌های متا را با استناد به ناهماهنگی‌ها پس می‌گیرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
وایر هند گزارش‌های متا را با استناد به ناهماهنگی‌ها پس می‌گیرد • TechCrunch

وایر هند گزارش‌های متا را با استناد به ناهماهنگی‌ها پس می‌گیرد • TechCrunch

ناشر هندی روز یکشنبه گفت که وایر پس از یافتن “تناقضات شناخته شده” در اخبار خود، گزارش خود در مورد متا را پس گرفته است و پایان یک درام پرمخاطب با غول اجتماعی است که توجه اتاق های خبر و فناوری را به خود جلب کرده است. شرکت های سراسر جهان به مدت دو هفته.

این اقدام به دنبال وایر، یک کانال خبری کوچک اما شجاع هندی انجام می شود که اوایل این هفته پس از متا، موضوع اصلی داستان، و منابع مستقلی که به شدت گزارش های سرمقاله را تکذیب می کرد، یک فرآیند بررسی داخلی را برای ارزیابی گزارش های خود راه اندازی کرد.

وایر در نامه ای گفت: “تحقیقات در حال انجام ما هنوز به ما اجازه نمی دهد تا در مورد صحت و اعتبار منابعی که یکی از اعضای تیم گزارشگر ما ادعا می کند با آنها در یک دوره طولانی در تماس بوده است، نظر قطعی داشته باشیم.” بیانیه.

وایر در اوایل این ماه گزارش داد که متا به اپراتور دیجیتال برتر BJP قدرت کنترل نشده برای حذف محتوا از اینستاگرام داده است و یک سری پیگیری‌ها را پیگیری کرده است و ادعا می‌کند که متا در انکار عمومی گزارش‌ها بی‌صادق بوده است. در یکی از داستان‌ها، وایر به آن چیزی اشاره کرد که ادعا می‌کرد یک ایمیل داخلی از اندی استون از متا کامز است. در دیگری، به شهادت محققان امنیتی مستقل اشاره کرد که صحت ایمیل Stone به Wire را تضمین کردند. (هم محققان متا و هم محققان امنیتی این گزارش ها را رد کردند.)

این سازمان خبری هند روز یکشنبه اعلام کرد که “تناقضات خاصی در مواد استفاده شده رخ داده است”.

«اینها شامل ناکامی محققان ما در تأیید اعتبار ایمیلی است که ظاهراً توسط *****@fb.com ارسال شده است و ایمیلی که ظاهراً توسط اوجوال کومار دریافت شده است (یک کارشناس ذکر شده در گزارش به عنوان تأیید کننده یکی از یافته‌ها، اما چه کسی در واقعیت ارسال چنین ایمیلی را قاطعانه رد کرد). در نتیجه، The Wire مناسب دانسته است داستان‌ها را پس بگیرد.»

پاملا فیلیپوس، بازرس وایر، روز شنبه از نقص جدی در گزارش وایر خبر داد. او نوشت:

با این حال، داستان The Wire در برخی آزمایشات اساسی، به ویژه در استناد به منابع، شکست خورده است. بسیاری از این منابع یا بر آنچه The Wire ارائه می‌کند، نمی‌ایستند، یا سوء تفاهم می‌شدند، به اشتباه نقل می‌شدند، یا احتمالاً انگیزه‌های پنهانی داشتند. هنگامی که آنها برای فاصله گرفتن از تحقیقات در معرض دید عموم قرار گرفتند، مانند صندلی که چند پا را از دست داده بود، به طرز نگران کننده ای کج شد.

ردّیه ها، اگر می خواهند مؤثر واقع شوند، باید متقن باشند. علی‌رغم تلاش‌های The Wire برای تکرار و تکرار قابل اعتماد بودن حساب خود و استناد به شواهدی که در مقابل بررسی همتایان قرار می‌گرفت، به نظر می‌رسید که همه چیز با سرعتی رو به رو شد که از هر تلاشی برای اصلاح تصور عمومی پیشی گرفت. شک در مورد صحت ایمیل اندی استون نمونه ای از این موارد است، و همچنین عدم دقت کافی در مورد قدرت های XCheck.

در نهایت، اشتباهات جدی در اطفای حریق رخ داد که The Wire با انباشته شدن شواهد مخالف انجام داد.

وایر می گوید که در تحقیقات در حال انجام خود با کارشناسان امنیتی مستقل همکاری می کند. در همین حال، به نظر می رسد اقداماتی علیه Devesh Kumar، یکی از گزارشگرانی که روی داستان کار می کرد و برای تامین امنیت منابع و مطالبی که ارائه کرده بودند، انجام شده است.