منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هیئت نظارت متا را تحت فشار قرار می‌دهد تا سیاست «پیچیده و نامشخص» برهنگی را اصلاح کند • TechCrunch

هیئت نظارت متا را تحت فشار قرار می‌دهد تا سیاست «پیچیده و نامشخص» برهنگی را اصلاح کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هیئت نظارت متا را تحت فشار قرار می‌دهد تا سیاست «پیچیده و نامشخص» برهنگی را اصلاح کند • TechCrunch

هیئت بازبینی متا، که به طور مستقل تصمیمات سختگیرانه نظارت بر محتوا را ارزیابی می کند، حذف دو پست توسط این شرکت را که سینه های برهنه یک فرد غیر باینری و تراجنسیتی را نشان می داد، معکوس کرد. هیئت گفت که این پرونده نشان دهنده شکست یک سیاست پیچیده و غیرعملی برهنگی است، و توصیه کرد که متا به طور جدی در آن تجدید نظر کند.

این تصمیم مربوط به دو نفر بود که به عنوان بخشی از یک کمپین برای جمع آوری کمک مالی برای یکی از این زوج، که امیدوار بود تحت عمل جراحی عالی قرار گیرد (به طور کلی کاهش بافت سینه). آن‌ها دو تصویر را در سال‌های 2021 و 2022 در اینستاگرام منتشر کردند که هر دو با سینه برهنه اما نوک سینه‌هایشان را پوشانده بودند، و پیوندی به سایت جمع‌آوری کمک مالی خود اضافه کردند.

این پست‌ها بارها (توسط هوش مصنوعی و کاربران) پرچم‌گذاری شدند و متا در نهایت آنها را به‌عنوان نقض «استاندارد جامعه جذابیت جنسی» حذف کرد، عمدتاً به این دلیل که برهنگی را با درخواست پول ترکیب می‌کردند. در حالی که این خط مشی به وضوح برای جلوگیری از درخواست توسط کارگران جنسی در نظر گرفته شده است (یک موضوع کاملاً دیگر)، در اینجا برای حذف محتوای کاملاً بی ضرر به کار گرفته شد.

هنگامی که این زوج به این تصمیم اعتراض کردند و آن را به هیئت نظارت بردند، متا آن را به عنوان یک “اشتباه” لغو کرد. اما هیئت مدیره به هر حال آن را پذیرفت زیرا «حذف این پست‌ها با استانداردهای جامعه متا، ارزش‌ها یا مسئولیت‌های حقوق بشری سازگار نیست. این موارد همچنین مشکلات اساسی در سیاست های متا را نشان می دهد.

آنها می‌خواستند از این فرصت استفاده کنند و به این نکته اشاره کنند که این سیاست در حال حاضر چقدر غیرعملی است و توصیه می‌کنند که متا به طور جدی بررسی کند که آیا رویکردش در اینجا واقعاً ارزش‌ها و اولویت‌های اعلام شده‌اش را منعکس می‌کند یا خیر.

محدودیت‌ها و استثنائات قوانین نوک پستان زنانه گسترده و گیج‌کننده هستند، به‌ویژه زمانی که برای افراد تراجنسیتی و غیر باینری اعمال می‌شوند. استثناهای این قوانین از اعتراض تا صحنه های تولد و زمینه های پزشکی و بهداشتی، از جمله جراحی پیشرفته و آگاهی از سرطان سینه را شامل می شود. این استثناها اغلب پیچیده و نامشخص هستند. به عنوان مثال، در برخی زمینه ها، ناظران باید میزان و ماهیت اسکارهای قابل مشاهده را ارزیابی کنند تا تعیین کنند که آیا استثنائات خاصی اعمال می شود یا خیر. عدم وضوح ذاتی این خط مشی، عدم اطمینان را برای کاربران و بازبینان ایجاد می کند و آن را در عمل غیرقابل اجرا می کند.

خط پایین: حتی اگر این سیاست رویکردی انسانی و مناسب برای تعدیل برهنگی باشد، مقیاس نمی‌پذیرد. به دلایلی متا باید آن را تغییر دهد. خلاصه ای از تصمیم هیئت در اینجا است و شامل پیوندی به بحث کامل تر در مورد مسائل است.

با این حال، تهدید آشکاری که پلتفرم‌های متا در صورت کاهش قوانین برهنگی خود با آن مواجه می‌شوند، پورن است. مارک زاکربرگ، بنیانگذار آن، در گذشته گفته بود که برای دسترسی به پلتفرم‌هایش برای همه نیاز به اتخاذ موضعی واضح در مورد برهنگی جنسی دارد. شما می توانید مطالب سکسی را پست کنید و به OnlyFans خود پیوند دهید، اما لطفاً هیچ پورنوی هاردکور در Reels نداشته باشید.

اما هیئت نظارت می‌گوید این موضع «اخلاق عمومی» نیز نیاز به بازنگری دارد (این گزیده از گزارش کامل برای وضوح کمی ویرایش شده است):

منطق متا برای محافظت از “حساسیت جامعه” مستحق بررسی بیشتر است. این منطق پتانسیل همسویی با هدف مشروع «اخلاق عمومی» را دارد. با این حال، هیئت خاطرنشان می کند که هدف از حمایت از “اخلاق عمومی” گاهی اوقات توسط تنظیم کننده های بیانی دولتی برای نقض حقوق بشر، به ویژه اعضای اقلیت ها و گروه های آسیب پذیر، مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

علاوه بر این، هیئت مدیره نگران بار نامتناسب شناخته شده و مکرر بیان است که به دلیل سیاست های متا توسط زنان، تراجنسیتی ها و افراد غیر باینری متحمل شده است.

این هیئت نظرات عمومی بسیاری از کاربرانی را دریافت کرد که نگرانی خود را در مورد جنسی سازی ادعایی بدن های زن، ترنس، و غیر باینری ابراز کردند، در حالی که هیچ فرض مشابهی در مورد جنسیت تصاویر در مورد مردان سیسجنس اعمال نمی شود.

هیئت اینجا گاو نر را از شاخ گرفته است. رقصیدن در اطراف آن فایده ای ندارد: سیاست تشخیص برخی از بدن ها به عنوان ذاتاً تلقین کننده جنسی، اما نه برخی دیگر، در چارچوب موضع ظاهراً مترقی متا در مورد چنین موضوعاتی، به سادگی غیرقابل دفاع است. متا می خواهد کیک خود را داشته باشد و آن را هم بخورد: به افرادی مانند ترنس ها و افراد NB مانند کسانی که به آن توجه کرده اند، لبیک بگوید، اما همچنین به اخلاق محدودتر گروه های محافظه کار و شکارچیان مروارید جهان احترام بگذارید.

اعضای هیئت مدیره که از سیاست برهنگی بزرگسالان خنثی از نظر جنسیت و جنسی حمایت می کنند، اذعان دارند که بر اساس استانداردهای بین المللی حقوق بشر که در مورد دولت ها اعمال می شود، تمایزات بر اساس ویژگی های محافظت شده ممکن است بر اساس معیارهای معقول و عینی و زمانی که هدفی قانونی را دنبال می کنند، ایجاد شود. آنها معتقد نیستند که تمایزات موجود در سیاست برهنگی متا با این استاندارد مطابقت دارد. آنها همچنین خاطرنشان می کنند که متا به عنوان یک تجارت، تعهداتی در زمینه حقوق بشر دارد که با رویکردی که بیان آنلاین را بر اساس درک شرکت از جنسیت و جنسیت محدود می کند، ناسازگار است.

تصمیم هیئت با استناد به چندین گزارش و تعاریف و روندهای مورد توافق بین‌المللی، ایجاد سیاست جدیدی را پیشنهاد می‌کند که ساختار فعلی طبقه‌بندی و حذف تصاویر را کنار گذاشته و آن را با چیزی جایگزین کند که تعاریف مدرن جنسیت و جنسیت را بهتر منعکس کند. البته، آنها هشدار می دهند که می تواند در را برای مواردی مانند ارسال تصاویر جنسی بدون رضایت (که بسیاری از آنها به طور خودکار پرچم گذاری و حذف می شوند، چیزی که ممکن است تحت یک سیستم جدید تغییر کند) یا هجوم محتوای بزرگسالان باز بگذارد. با این حال، می توان با روشی غیر از ممنوعیت کامل برخورد کرد.

هنگامی که برای اظهار نظر تماس گرفت، متا خاطرنشان کرد که قبلاً حذف را لغو کرده است و از تصمیم هیئت مدیره استقبال می کند. وی افزود: “ما می دانیم که می توان کارهای بیشتری برای حمایت از جامعه LGBTQ+ انجام داد، و این به معنای کار با کارشناسان و سازمان های حمایت از LGBTQ+ در مورد طیف وسیعی از مسائل و بهبود محصول است.” در صورت دریافت پاسخ، این پست را به روز خواهم کرد.