منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هنوز رنگ سبز در روبات های آب و هوا وجود دارد • TechCrunch

هنوز رنگ سبز در روبات های آب و هوا وجود دارد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هنوز رنگ سبز در روبات های آب و هوا وجود دارد • TechCrunch

شلیک کردن چیزها با دور بزرگی از بودجه برای AMP Robotics در این هفته به دلایل مختلف، اما زمانی که فشار وارد می شود، به یک چیز بسیار ساده ختم می شود: دلایل بسیار خوبی برای خوش بین بودن در مورد اتوماسیون وجود دارد، و به همان اندازه دلایل زیادی وجود دارد. دلایل خوبی برای خوش بین بودن در مورد فناوری های آب و هوایی اگر بتوانید خود را درست در وسط این نمودار ون قرار دهید، احتمالاً در حال حاضر زیبا نشسته اید.

البته اخطارهایی وجود دارد. همیشه شرط هایی وجود دارد. یک بازار خرسی بزرگ و ترسناک فوری ترین است. ما در نسخه‌های اخیر این خبرنامه به اخراج‌های فعلی و آتی اشاره کرده‌ایم، و حقیقت این است که قبل از اینکه خود را در طرف دیگر آن قرار دهیم، موارد بسیار بیشتری وجود خواهد داشت.

مهم نیست که دسته شما در بلندمدت چقدر روشن است، هیچ کس خارج از این روندهای کلان وجود ندارد. مطمئناً نمی‌خواهم در موقعیتی قرار بگیرم که در حالی که باد مخالف بالا می‌آید، چراغ‌های پرتاب خود را روشن نگه دارم. به نظر می رسد روزهای سری A نه رقمی برای آینده قابل پیش بینی تقریباً به پایان رسیده است، و بر این اساس، من گزارش های بیشتری از کاهش تعداد کار می شنوم.

اما اگر مجبور شوم یک فضای استارتاپی فناوری را برای سرمایه گذاری انتخاب کنم، آب و هوا و اتوماسیون در بالاترین سطح یا نزدیک به آن قرار می گیرند. برای سرقت یک پاراگراف از مصاحبه اخیر کانی با کریس ساکا:

[Climate investing] اثبات رکود است، حتی بدون IRA. تنها کاری که ما انجام می دهیم این است که یک مورد جایگزین ارائه کنیم. تقریباً احساس ناعادلانه می کند. شما سال‌ها صرف ساخت توییتر می‌کنید و آن را در فروشگاه برنامه منتشر می‌کنید و امیدوارید که کسی به آن اهمیت دهد. ممکن است این یک محصول واقعاً خوب طراحی شده باشد، اما شاید هیچ کس اهمیتی نمی دهد تا زمانی که ما در حال حاضر هر چیزی را می سازیم، ما در واقع تقاضا برای آن را نمی دانیم. و اگر محصولی بهتر، ارزان‌تر، سریع‌تر، خنک‌تر، استفاده آسان‌تر و جذاب‌تر ارائه کنیم، حتی بازار را رشد خواهیم داد. بنابراین من در واقع فکر می کنم این یکی از ساده ترین سرمایه گذاری هایی است که تا به حال انجام داده ایم.

از جایی که من می نشینم، «اثبات رکود اقتصادی» در آینده نزدیک کمی هذلولی به نظر می رسد، اما فاجعه آب و هوایی موضوع آینده نیست. ما با آن زندگی می کنیم – و برای مدتی داریم. در این میان، پرش‌ها و پوک‌های سبز زیادی وجود خواهند داشت، اما اگر دید خوب و بررسی دقیق‌تری داشته باشید، فناوری مناسب متمرکز بر آب و هوا می‌تواند به همان اندازه که یک سرمایه‌گذار به آن مطمئن می‌شود، نزدیک باشد.

همین امر در مورد رباتیک و اتوماسیون نیز صادق است، به دلایلی که در چند سال گذشته بارها به آن اشاره کرده ایم. راه حل مناسب را برای مشکل مناسب پیدا کنید و روزی می توانید سری C خود را با قیمت 91 میلیون دلار جستجو کنید. من از یک اتوپیای تکنولوژیک فاصله دارم، و احساسات من در مورد آینده تغییرات آب و هوایی بسیار تلخ تر از آن است که در اینجا راحت بحث کنم. مطمئناً آماده شدن برای همه اینها کمکی نمی کند اگر گزارش اخیر صلح سبز را می خوانیم که خاطرنشان می کند: “صنایع پلاستیک، بسته بندی و بازیافت یک کمپین اطلاعات نادرست دهه ها را برای تداوم این افسانه که پلاستیک ها قابل بازیافت هستند به راه انداخته اند.”

هنوز رنگ سبز در روبات های آب و هوا وجود دارد • TechCrunch

اعتبار تصویر: AMP Robotics

در اینجا مهم است که نسبت به یک عیب عملگرا باشیم. ما هیچ لطفی به خود نمی کنیم و اندازه و دامنه بحران کنونی را پوشش می دهیم. ما نمی توانیم با تبدیل شدن به یک نابودگر کامل چیز زیادی به دست آوریم. در جایی بین این دو، امکان راه حل های دست یافتنی وجود دارد. هیچ‌کدام مشکل را حل نمی‌کند، اما اگر ما خوش شانس باشیم، فرد مناسب می‌تواند به کاهش اوضاع کمک کند.

آخرین افزایش درآمد شرکت رباتیک بازیافت AMP به دنبال جمع آوری قابل توجه 55 میلیون دلاری سری B در ژانویه سال گذشته صورت گرفت. Congruent Ventures و Wellington Management این دور عظیم 91 میلیون دلاری را رهبری کردند که شامل مشارکت Blue Earth Capital، Sidewalk Infrastructure Partners، Tao Capital Partners، XN، Sequoia Capital، GV، Range Ventures و Valor Equity Partners بود.

مایکل دلوسیا از ولینگتون گفت: «پیشرفت‌ها در رباتیک و اتوماسیون تغییر زیرساخت‌های سنتی را تسریع می‌کنند و AMP به دنبال تغییر شکل در صنایع زباله و بازیافت است. با آوردن هوش دیجیتال به صنعت بازیافت، AMP می‌تواند جریان‌های زباله را دسته‌بندی کند و ارزش اضافی فراتر از آنچه در غیر این صورت ممکن است استخراج کند.

همه اینها با این اخطار استاندارد همراه است که واقعاً هیچ شرط مطمئنی در این – یا هیچ – صنعت وجود ندارد. هنوز یک میلیون فاکتور وجود دارد که به سختی قابل کمیت است، از زمان بندی تا رقابت گرفته تا شانس محض، که در موفقیت یک محصول نقش دارند. هر چه شرکت های بیشتری وارد یک فضا شوند، در نهایت شاهد شکست بیشتری خواهیم بود. این نوعی معامله با سرمایه گذاری در مراحل اولیه است، اما هیچ کس آن را 100٪ به درستی انجام نمی دهد. اما چند سرمایه گذاری کاملاً به موقع می تواند شغلی ایجاد کند.

نتیجه رویارویی با یک مشکل فوق العاده بزرگ و به ظاهر غیرقابل حل (اگر بتوان چنین چیزی را نام برد) این است که هنوز مشکلات زیادی وجود دارد که برای مقابله با آنها نیاز به ذهن درست دارد. در حال حاضر یک میلیون مقوله اشباع شده در اتوماسیون وجود دارد. با فیلتر کردن تمام تغییرات محیطی فوق الذکر، نمی توان همین را در مورد آب و هوا گفت. دزدیدن یک خط از ساکا “تقریبا بی انصافی به نظر می رسد”.

صادقانه بگویم، این همچنین فضایی است که من دوست دارم تعداد بیشتری از نام‌های بزرگتر در آن فعالیت کنند. به عنوان مثال گوگل را در نظر بگیرید. این شرکت در این هفته یک روز بزرگ هوش مصنوعی در نیویورک داشت و برخی از کارهای خود را در این دسته به نمایش گذاشت. گوگل هم در زمینه آب و هوا و هم در اتوماسیون سرمایه گذاری کرده است، و دیدن شرکت های مشابه برای حل مشکلات بزرگ با ایده های بزرگ بسیار عالی خواهد بود. دریافت مزایا برای انتقال تجارت الکترونیک به مدل تحویل همان روز خوب است، اما سفارش همه کرم‌های ضد آفتاب خود از آمازون کمک چندانی به شما در مواجهه با فاجعه آب و هوایی واقعی نخواهد کرد.

هنوز رنگ سبز در روبات های آب و هوا وجود دارد • TechCrunch

اعتبار تصویر: گوگل

با این حال، Google for Good در مرکز این رویداد قرار گرفت و این شرکت نشان داد که چگونه از پیشرفت‌های یادگیری ماشینی برای کار بسیار مهم نظارت بر آتش‌سوزی جنگل‌ها و سیل استفاده می‌شود. همچنین ارزش برجسته کردن برخی از تلاش های این شرکت در یادگیری رباتیک را دارد. Code as Policies (CaP) تلاشی است که اخیراً اعلام شده است تا به روبات ها آموزش دهد تا به طور کارآمد خود را کدنویسی کنند.

محققان گوگل خاطرنشان می کنند:

با CaP، ما استفاده از الگوهای زبان را برای نوشتن مستقیم کد به یک ربات از طریق چند شات پیشنهاد می کنیم. آزمایش‌های ما نشان می‌دهد که استنتاج کد منجر به بهبود تعمیم و عملکرد کار در مقایسه با آموزش مستقیم وظیفه ربات و استنتاج عمل زبان طبیعی می‌شود. CaP یک سیستم را قادر می سازد تا انواع مختلفی از وظایف رباتیک پیچیده و متنوع را بدون آموزش خاص انجام دهد.

هنوز رنگ سبز در روبات های آب و هوا وجود دارد • TechCrunch

اعتبار تصویر: لابرادور

در همین حال، مدت‌هاست که تلاش‌های Labrador Systems برای استفاده از روباتیک برای حمایت از زندگی مستقل را تحسین کرده‌ام، و دیدن روبات‌های Retriever این شرکت در بازارهای منتخب بسیار خوب است.

بار بر دوش مراقبان با سرعتی در حال افزایش است که به سادگی قابل دوام نیست. مایک دولی، مدیر عامل شرکت، در بیانیه‌ای گفت: سازمان‌ها در حال حاضر کمبود شدید مراقبین را تجربه می‌کنند و در سال‌های آینده افراد بیشتری در گروه سنی والدین من (85+) با افراد کمتری برای مراقبت از آنها خواهند بود. به اخبار “مأموریت ما ارائه تسکین در هر دو طرف این معادله، توانمندسازی افرادی است که نیاز به مراقبت دارند تا کارهای بیشتری برای خود انجام دهند، در حالی که تاثیر بازدید از هر مراقب را بسیار فراتر از زمانی که آنها حضور فیزیکی دارند، گسترش دهیم.”

جراحی با کمک ربات

اعتبار تصویر: رباتیک جالینوس

یک یادداشت دیگر قبل از پایان هفته. Galen Robotics مبلغ 15 میلیون دلار را برای سیستم جراحی خود اعلام کرد. بروس لیچورویک، مدیرعامل این شرکت می‌گوید: «جراحانی هستند که واقعاً هیچ کمک رباتیکی ندارند. بنابراین شما جراحانی دارید که هنوز همه کارها را با دست انجام می دهند و از آموزش خود برای کنترل لرزش خود استفاده می کنند تا آنها را ثابت نگه دارند. هدف ما این است که ببینیم آیا می توانیم در مناطقی که امروز واقعاً هیچ کمکی وجود ندارد به آنها کمک کنیم یا خیر.

برای این هفته همین است. همانطور که در آخرین خبرنامه اشاره کردم، هفته آینده برای چند روز به بوستون برمی گردم تا با محققان و استارت آپ ها ملاقات کنم. من در این مرحله بسیار مشغول هستم، اما ممکن است بتوانم زمانی را برای پروژه مناسب پیدا کنم.

در صورت تمایل به به من در توییتر ضربه بزنید (جایی که من در حال حاضر در کمین هستم تا ببینم چگونه گنگ های فعلی از بین می روند). به زودی تعدادی از شما را خواهم دید.

برای دریافت Actuator در صندوق ورودی خود، در اینجا مشترک شوید.

هنوز رنگ سبز در روبات های آب و هوا وجود دارد • TechCrunch

اعتبار تصویر: Bryce Durbin/TechCrunch