منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هند 75 واحد بانکداری دیجیتال را در مناطق روستایی راه اندازی می کند تا از مشارکت مالی حمایت کند • TechCrunch

هند 75 واحد بانکداری دیجیتال را در مناطق روستایی راه اندازی می کند تا از مشارکت مالی حمایت کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هند 75 واحد بانکداری دیجیتال را در مناطق روستایی راه اندازی می کند تا از مشارکت مالی حمایت کند • TechCrunch

هند 75 واحد بانکداری دیجیتال را در مناطق روستایی راه اندازی می کند تا از مشارکت مالی حمایت کند • TechCrunch

هند روز یکشنبه 75 واحد بانکداری دیجیتال را در روستاها و شهرهای کوچک در سراسر کشور راه اندازی کرد که به گفته آن به ارائه خدمات مالی و سواد برای شهروندان بیشتر کمک می کند.

شعب بانکداری دیجیتال که با همکاری بیش از 20 بانک دولتی و خصوصی ایجاد شده‌اند، مکان‌های فیزیکی هستند که مجهز به تبلت و خدمات اینترنتی هستند تا به افراد و مشاغل کوچک کمک کنند تا حساب‌های پس‌انداز خود را باز کنند، به شناسایی‌شده توسط طرح‌های دولتی دسترسی پیدا کنند، چک‌ها را انجام دهند، تراکنش‌ها را انجام دهند. و از وام و بیمه استفاده کنید.

رسانه های فیزیکی که تمام ایالت ها و قلمروهای اتحادیه هند را پوشش می دهند در دو حالت خدمات ارائه می دهند. Shaktikanta Das، رئیس بانک مرکزی هند در یک کنفرانس مجازی گفت: “حالت سلف سرویس 24x7x365 روز در دسترس خواهد بود.” او گفت: «بانک‌ها همچنین آزادند تا از خدمات تسهیلات تجاری دیجیتال و مکاتبات برای گسترش ردپای DBUs استفاده کنند.

داس گفت که این واحدها همچنین یک میز کمک دیجیتالی برای پاسخگویی به سؤالات افراد و مشاغل کوچک و شنیدن شکایات آنها ارائه می دهند.

نارندرا مودی، نخست وزیر، گفت که دسترسی به خدمات بانکی به طور سنتی یک مبارزه برای مردم ساکن در روستاها و شهرهای کوچک بوده است. اگرچه بیش از یک میلیارد حساب بانکی در هند وجود دارد، مردمی که در مناطق دورافتاده زندگی می‌کنند معمولاً مجبورند یک روز از محل کار خود را مرخصی بگیرند تا برای کارهای بانکی خود از یک شهر مجاور بازدید کنند.

او گفت: «ما برای اطمینان از رسیدن خدمات بانکی به آخرین مایل، اولویت اصلی را داده‌ایم. ما نه تنها فاصله فیزیکی را حذف کرده ایم، بلکه مهمتر از همه فاصله روانی را حذف کرده ایم.»

شعب بانکداری دیجیتال بخشی از تلاش های طولانی مدت دولت مودی برای خدمت رسانی به مردم در مناطق دورافتاده کشور است. دولت طرح Jan Dhan Yojana را راه اندازی کرد، طرحی برای دسترسی به خدمات بانکی و مالی برای همه شهروندان در سال 2014. بیش از 470 میلیون حساب بانکی به عنوان بخشی از این طرح افتتاح شده است.

مودی گفت: «امروز کل کشور قدرت حساب‌های بانک جان دان را تجربه می‌کند. این امر راه را برای وام های بدون وثیقه به فقرا باز کرد و انتقال مستقیم مزایا به حساب های ذینفعان هدف را تضمین کرد. این صورت‌حساب‌ها راه کلیدی برای تامین منازل، سرویس‌های بهداشتی، یارانه گاز و مزایای طرح‌ها به کشاورزان بود. صندوق بین المللی پول از زیرساخت های بانکداری دیجیتال هند تمجید می کند. اعتبار این امر به فقرا، کشاورزان و کارگران هند می رسد که فناوری های جدید را پذیرفته اند و آنها را بخشی از زندگی خود کرده اند.