منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هند 320 میلیون دلار برای ترویج شبکه پرداخت محلی هزینه می کند • TechCrunch

هند 320 میلیون دلار برای ترویج شبکه پرداخت محلی هزینه می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هند 320 میلیون دلار برای ترویج شبکه پرداخت محلی هزینه می کند • TechCrunch

هند 320 میلیون دلار برای ترویج شبکه پرداخت محلی هزینه می کند • TechCrunch

هند نزدیک به 320 میلیون دلار برای ارتقای کارت‌های RuPay و تراکنش‌های UPI کم‌ارزش هزینه خواهد کرد که آخرین اقدام از یک سری اقدامات دهلی نو برای تقویت رشد شبکه پرداخت داخلی است.

دهلی نو روز چهارشنبه طرحی را برای هزینه 318.4 میلیون دلار برای ارتقای کارت‌های نقدی RuPay و تراکنش‌های فرد به تاجر کم ارزش در UPI در طول سال مالی 2022-23 تصویب کرد.

«بر اساس طرح مذکور، مشوق‌های مالی به بانک‌های خریداری‌کننده برای ارتقای تراکنش‌های نقطه فروش (PoS) و تجارت الکترونیک با استفاده از کارت‌های نقدی RuPay و تراکنش‌های کم ارزش BHIM-UPI (P2M) برای سال مالی جاری 2022-23 ارائه می‌شود. ” در بیانیه ای آمده است.

این اقدام دولت به رهبری نارندرا مودی تلاشی برای رفع نگرانی بانک‌هایی است که قابلیت مالی شبکه UPI را زیر سوال می‌برند. UPI، یک شبکه پرداخت شش ساله که توسط ائتلافی از بانک ها ساخته شده است، امروزه به محبوب ترین روش تراکنش آنلاین هندی ها تبدیل شده است. سرویس پرداخت پول را مستقیماً از بانک ها می کشد و وابستگی به واسطه ها را از بین می برد. اما با نرخ تنزیل تجاری صفر، کارمزد تراکنش های کوچک که یکی از منابع اصلی درآمد بانک ها و شرکت های کارتی است، کار می کند.

ذینفعان مختلف در سیستم‌های پرداخت دیجیتال و بانک مرکزی هند (RBI) نسبت به تأثیر نامطلوب بالقوه رژیم MDR صفر بر رشد اکوسیستم پرداخت‌های دیجیتال ابراز نگرانی کرده‌اند. علاوه بر این، شرکت ملی پرداخت هند (NPCI) از جمله موارد دیگر خواسته است که تراکنش‌های کارت نقدی BHIM-UPI و RuPay را برای ایجاد ارزش پیشنهادی مقرون‌به‌صرفه برای ذینفعان اکوسیستم، افزایش ردپای پذیرش از سوی بازرگانان و مهاجرت سریع‌تر از دهلی نو گفت: پول نقد به پرداخت دیجیتال.

RuPay شبکه کارت بومی هند است که توسط National Payments Corporation of India، نهاد ویژه RBI که بر پرداخت‌های UPI نیز نظارت دارد، تبلیغ می‌شود. بانک مرکزی که غول‌های بین‌المللی ویزا، مسترکارت و امریکن اکسپرس را وادار کرده است که داده‌های هندی را به صورت محلی در این کشور ذخیره کنند، مجموعه‌ای از تلاش‌ها را برای گسترش دسترسی RuPay در بازار جنوب آسیا انجام داده است.

RuPay تنها شبکه پرداختی است که کارت های اعتباری آن امروزه به UPI مرتبط هستند. اما در حالی که RuPay پیشرفت قابل توجهی در نفوذ کارت های نقدی خود داشته است، کارت های اعتباری در شبکه آن با مشکل مواجه هستند. به گفته دو نفر آشنا با این موضوع، چندین بانک، از جمله HDFC، علاقه چندانی به صدور کارت‌های اعتباری RuPay نشان نداده‌اند، زیرا این کار توانایی کسب درآمد آنها را کاهش می‌دهد. به عنوان مثال، کارت اعتباری RuPay Tata Neu که توسط HDFC صادر شده است، از پیوند UPI پشتیبانی نمی کند.