منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هند ممنوعیت دانلود VLC را لغو کرد • TechCrunch

هند ممنوعیت دانلود VLC را لغو کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هند ممنوعیت دانلود VLC را لغو کرد • TechCrunch

هند ممنوعیت دانلود VLC را لغو کرد • TechCrunch

هند ممنوعیت دانلود VLC را لغو کرد، بیش از 9 ماه پس از مسدود کردن مرموز وب سایت رسمی پخش کننده رسانه ای محبوب در بازار جنوب آسیا. VideoLAN، توسعه‌دهنده این نرم‌افزار محبوب، ماه گذشته یک اخطار حقوقی ارائه کرد و خواستار توضیح از وزارت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات ملی برای دستور مسدودسازی شد.

گروه حمایت از اینترنت آزادی مستقر در دهلی نو که از VideoLAN پشتیبانی قانونی می کند، روز دوشنبه گفت: وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات ممنوعیت خود را بر روی وب سایت پخش کننده رسانه VLC لغو کرده است. VideoLAN سفارش را تایید کرد.

Jean-Baptiste Kempf رئیس و توسعه دهنده اصلی VideoLAN در مصاحبه قبلی با TechCrunch گفت که اپراتورهای مخابراتی هند در فوریه سال جاری وب سایت رسمی VideoLAN را که لینک های دانلود VLC را فهرست می کند مسدود کردند. هند یکی از بزرگترین بازارهای VLC است.

اکثر مردم برای دانلود برنامه محبوب به وب سایت رسمی VLC اعتماد می کنند.

«بیشتر ISPهای اصلی [internet service providers] کمپف در مورد مسدود شدن در هند گفت: سایت را با استفاده از تکنیک های مختلف ممنوع کنید. او به TechCrunch گفت با توجه به این بلوک، سایت بلافاصله شاهد کاهش 80 درصدی ترافیک از بازار جنوب آسیا بود.

ماه گذشته، VideoLAN و بنیاد آزادی اینترنت از ابزارهای قانونی برای دریافت پاسخ و غرامت به دلیل ممنوعیت استفاده کردند. وزارت فناوری اطلاعات هند هرگز دستور ممنوعیت را منتشر نکرد، اما همه اپراتورهای مخابراتی در این کشور از آن پیروی می کنند. در اطلاعیه حقوقی ماه گذشته، VideoLAN یک کپی از دستور مسدود کردن را درخواست کرد.

اپراتورهای مخابراتی هند هرگز فاش نکردند که چرا وب سایت VideoLan را مسدود کرده اند، اما برخی گمان می کنند که ممکن است به دلیل تفسیر نادرست هشدار امنیتی از اوایل سال جاری باشد.

شرکت امنیتی Symantec در آوریل امسال گزارش داد که گروه هکر Cicada که با دولت چین ارتباط دارد، از VLC Media Player و همچنین چندین برنامه محبوب دیگر برای دسترسی از راه دور به رایانه های قربانی استفاده کرده است. کمپف گفت که هرگز هیچ سازمان دولتی با او تماس نگرفت.

VLC که بیش از 3.5 میلیارد بار در سراسر جهان دانلود شده است، یک پخش کننده رسانه محلی است که برای بسیاری از ویژگی های خود نیازی به دسترسی به اینترنت یا اتصال به هیچ سرویس آنلاین خاصی ندارد. مسدود کردن وب سایت آن تأثیر قابل توجهی بر پایه نصب فعلی VLC نداشته است.

اما هند با مسدود کردن وب‌سایت، شهروندان خود را به سمت «وب‌سایت‌های مخفی که از نسخه هک شده VLC استفاده می‌کنند» سوق می‌دهد. بنابراین آنها شهروندان خود را با این ممنوعیت به خطر می اندازند.” Kempf هشدار داد.