منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هدف Aidar Health ارائه علائم حیاتی مداوم بیماران به پزشکان • TechCrunch

هدف Aidar Health ارائه علائم حیاتی مداوم بیماران به پزشکان • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هدف Aidar Health ارائه علائم حیاتی مداوم بیماران به پزشکان • TechCrunch

Sathya Elumalai پس از تشخیص چهار بیماری مزمن مادرش، مراقبت از سلامتی مادرش را دشوار دید. به جای حدس زدن وضعیت سلامتی او در آن روز، او تصمیم گرفت که Aidar Health را با هم تأسیس کند تا این اطلاعات را مستقیم و قابل اعتماد به دست آورد.

Elumalai همزمان با تأسیس Aidar، MouthLab را نیز ایجاد و راه‌اندازی کرد، دستگاهی که ادعا می‌کند 10 پارامتر کلیدی سلامت را در کمتر از یک دقیقه ردیابی می‌کند. این شرکت بخشی از Battlefield 200 در TechCrunch Disrupt 2022 بود.

“برای یک ماشین، شما این چراغ چک موتور را دارید که به شما کمک می کند بگویید، زمان آن رسیده که ماشین خود را تحویل بگیرید [to a] فروشنده یا مکانیک آن را تعمیر کند. به طور مشابه، دستگاه ما به عنوان راهی برای نظارت بر سلامت شما هر روز عمل می کند تا دید جامع تری از سلامت فرد ارائه دهد. “پس اگر وجود داشته باشد [are] هر گونه ناهنجاری یا تغییر در این وضعیت سلامتی از ابتدا، دستگاه می‌تواند کاربر را از این تغییرات و اقداماتی که می‌تواند برای مدیریت سلامت خود انجام دهد، آگاه و مطلع کند. یا از همان داده‌ها برای برقراری ارتباط با پزشک یا مراقبان خود برای ارزیابی بهتر وضعیت سلامت یا تغییرات یا ناهنجاری‌های سلامت در مراحل اولیه استفاده کنید.»

هدف Aidar Health ارائه علائم حیاتی مداوم بیماران به پزشکان • TechCrunch

اعتبار تصویر: سلامتی آیدار

یک کاربر دستگاهی به اندازه آیفون را در دست می گیرد و دهان خود را روی دهانه قرار می دهد، به طور معمول نفس می کشد و دستان خود را طبق دستورالعمل روی دستگاه قرار می دهد. این شرکت ادعا می کند که MouthLab دما، تعداد تنفس، ضربان نبض، فشار خون، الگوی تنفس، ضربان قلب، تغییرات ضربان قلب، EKG، اسپیرومتری (یعنی عملکرد ریه) و اشباع اکسیژن را ثبت می کند. داده ها از حسگرهای موجود در دستگاه برای بزاق، تنفس، نبض دست و لب برای خواندن پارامترهای بدن جمع آوری می شود.

در دنیایی که به لطف همه‌گیری کووید-۱۹، مراقبت دیجیتال و از راه دور به یک هنجار جدید تبدیل شده است، پزشکان اغلب مجبور بوده‌اند به گفته‌های بیماران خود تکیه کنند، که نقطه شروع خوبی است، اما برای مراقبت طولانی‌مدت کافی نیست. اگرچه در نهایت آزمایش ها و آزمایشگاه ها انجام شد، اما هیچ راه موثری برای نظارت بر علائم حیاتی بیمار در خانه وجود نداشت.

Aidar Health توانست در اوایل این ماه مجوز کلاس II FDA 510(k) را دریافت کند. مجوز بیان می کند که دستگاه ممکن است خطرات متوسطی برای مصرف کنندگان داشته باشد، اما به شرکت اجازه می دهد تا محصول را برای توزیع تجاری معرفی کند و آن را به بازار عرضه کند. مشخص نیست که این مجوز چه خطراتی را پوشش می دهد. به گفته این شرکت، این دستگاه سه کارآزمایی بالینی را پشت سر گذاشته و با مشارکت سیستم سلامت VA در حال مطالعه است.

الومالی گفت که امروزه بیش از 800 کاربر فعال MouthLab و Aidar Health وجود دارد که از آنها برای نظارت بر علائم حیاتی از راه دور، مدیریت مراقبت های مزمن و سایر خدمات بهداشتی خانگی – و همچنین “تلاش های تولید شواهد در دنیای واقعی با شرکت های علوم زیستی” استفاده می کنند. (احتمالاً دومی به معنای شرکت در نظرسنجی است).

این دستگاه برای نظارت فیزیولوژیکی از راه دور (RPM)، مدیریت مراقبت های مزمن (CCM)، خدمات بیمارستان در خانه (H@H) با سیستم های بهداشتی و توسعه نشانگرهای زیستی دیجیتال، ماهواره دیجیتال و تلاش های تولید شواهد در دنیای واقعی با علم زیست استفاده می شود. Elumalai به TechCrunch گفت.

این شرکت مستقر در مریلند می‌گوید با استفاده از شبکه ابری LTE/شبکه ​​سلولی خود با HIPAA سازگار است. پس از جمع‌آوری داده‌ها، از طریق برنامه تلفن همراه برای کاربران ارسال می‌شود و سپس از طریق Fast Healthcare Interoperability Resources، یک API برای پرونده‌های سلامت الکترونیکی، برای پزشکان ارسال می‌شود.

این شرکت تصمیم گرفته است تا بر روی یک مدل مبتنی بر اشتراک کار کند که هزینه آن 50 تا 80 دلار برای هر بیمار در ماه است. MouthLab و همچنین دسترسی به وب و برنامه های تلفن همراه برای کاربران فراهم شده است و پزشکان می توانند علائم حیاتی و تجزیه و تحلیل را جمع آوری کنند. بسته به استفاده از خدمات، قیمت ممکن است متفاوت باشد.

Elumalai گفت: «به سختی می توان واقعاً رمزگشایی کرد که بیماران واقعاً چه می گذرانند. «اما دستگاهی مانند این، حتی قبل از تماس با پزشک از راه دور، می‌توانیم داده‌ها را فوراً به آنها برسانیم. بنابراین آنها یک عکس فوری کامل از تاریخچه پزشکی بیمار، یک تجزیه و تحلیل طولی از داده های چند روز گذشته دریافت می کنند.