هدست واقعیت ترکیبی اپل ممکن است امسال وارد بازار شود • TechCrunch

هدست واقعیت ترکیبی اپل ممکن است امسال وارد بازار شود • TechCrunch

طبق گزارش مارک گورمن از بلومبرگ، اپل بیشتر سال 2023 را بر روی یک دستگاه کاملاً جدید متمرکز خواهد کرد – یک هدست واقعیت ترکیبی که چندین سال در کار است.

طبق گزارش قبلی The Information، دستگاه جدید ممکن است شبیه یک جفت عینک اسکی باشد. این شامل چندین دوربین است تا دستگاه بتواند حرکات شما را در زمان واقعی ردیابی کند و ببیند در دنیای واقعی چه اتفاقی می افتد.

در چند سال گذشته، مدیرعامل اپل چندین بار اعلام کرده است که واقعیت افزوده یک فناوری امیدوارکننده است. “من فکر می کنم که [AR] وعده در آینده حتی بیشتر است. کوک در سال 2021 به Cara Swisher گفت، بنابراین این بخش بسیار مهمی از آینده اپل است.

اما به نظر می رسد محصول آینده اپل یک تجربه واقعیت ترکیبی را ارائه می دهد. کاربران می توانند هم واقعیت افزوده و هم واقعیت مجازی را تجربه کنند. جزئیات در مورد موارد استفاده بالقوه و برنامه های کاربردی برای هدست هنوز ناچیز است، زیرا نشت نرم افزار راحت تر از نشت محصول قابل کنترل است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل در حال حاضر در حال برنامه ریزی برای معرفی دستگاه جدید در جریان سخنرانی اصلی در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان این شرکت در ماه ژوئن است – اپل ممکن است آن را Reality Pro بنامد. برخی از توسعه دهندگان در حال حاضر کار بر روی برنامه های پلت فرم جدید اپل را آغاز کرده اند. سیستم عامل جدید هدفون اپل ممکن است xrOS نامیده شود.

به نظر می‌رسد که WWDC مرحله مناسبی برای این نوع معرفی محصول باشد، زیرا بسیاری از توسعه‌دهندگان که بر روی برنامه‌های شخص ثالث برای iPhone، iPad، Mac، Apple TV و Apple Watch کار می‌کنند به این رویداد توجه دارند. وجود برنامه‌ها و بازی‌های محبوب در دسترس برای این پلتفرم جدید اپل در حصول اطمینان از موفقیت بلندمدت هدست اپل کلیدی خواهد بود.

2023 اپل می تواند شامل یک مک بوک ایر 15 اینچی و یک مک پرو جدید باشد

مارک گورمن همچنین مدتی را صرف بحث در مورد نقشه راه اپل برای سال 2023 کرد. و به نظر می رسد نباید انتظار شگفتی های زیادی را خارج از هدست واقعیت ترکیبی این شرکت داشته باشید.

به عنوان مثال، مک بوک پرو، اپل واچ، ایرپاد، آی پد مینی، آی پد ایر، و آی پد مدل پایه تنها اجزای بهتری را دریافت خواهند کرد که باید مشخصات کلی را بهبود بخشند. انتظار به روز رسانی های بزرگ طراحی یا ویژگی های جدید را نداشته باشید. Apple TV و iPad Pro به هیچ وجه آپدیت نمی شوند.

مهم ترین تغییرات در مدل های مختلف اپل ممکن است یک مک بوک ایر 15 اینچی، بازگشت هوم پاد بزرگ و یک مک پرو کاملا جدید باشد. اپل هنوز مک پرو را با تراشه مبتنی بر ARM خود به روز نکرده است – هنوز یک پردازنده اینتل دارد. به گفته بلومبرگ، مک پرو جدید شباهت زیادی به مک پرو موجود خواهد داشت.

این شامل M2 Ultra است که می توانید آن را در Mac Studio پیدا کنید. متأسفانه، به دلیل رویکرد یکپارچه این شرکت به حافظه، کاربران نمی توانند رم را ارتقا دهند. روی کاغذ، متقاعد کردن مردم برای خرید Mac Pro از Mac Studio سخت خواهد بود. اما این واقعاً مهم نیست، زیرا Mac Pro هرگز محصول درآمدزایی قابل توجهی نبوده است.

البته، یک محصول وجود دارد که از هر چیز دیگری برای اپل مهمتر است – و آن آیفون است. به گزارش 9to5mac، تولید آیفون 15 طبق برنامه پیش می رود. Dynamic Island می تواند به هر چهار مدل راه پیدا کند – iPhone 15، iPhone 15 Plus، iPhone 15 Pro و iPhone 15 Pro Max.

یک چیز قطعی است. امسال، اپل از دستورات اتحادیه اروپا پیروی خواهد کرد و درگاه شارژ آیفون را از کانکتور لایتنینگ به USB-C تغییر خواهد داد. و بسیاری از کاربران آیفون منتظر یک تغییر ساده مانند این برای ارتقاء گوشی خود بوده اند.