منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نیجریه agritech Releaf با راه اندازی فناوری جدید پردازش مواد غذایی، سرمایه بیشتری به دست می آورد • TechCrunch

نیجریه agritech Releaf با راه اندازی فناوری جدید پردازش مواد غذایی، سرمایه بیشتری به دست می آورد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نیجریه agritech Releaf با راه اندازی فناوری جدید پردازش مواد غذایی، سرمایه بیشتری به دست می آورد • TechCrunch

Releaf، یک استارت‌آپ کشاورزی نیجریه‌ای که مواد اولیه را (با روغن پالم شروع می‌کند) برای تولیدکنندگان کالاهای مصرفی و کارخانه‌های غذایی آنها تامین می‌کند، در دور قبل از سری A بیش از حد 3.3 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

استارت آپ تحت حمایت بنیاد جک ما، که دور اولیه 4.2 میلیون دلاری (شامل کمک مالی 1.5 میلیون دلاری) را در سپتامبر 2021 اعلام کرد، گفت که این بودجه از راه اندازی دو فناوری جدید حمایت می کند: Kraken II و SITE.

Releaf بر روی زنجیره‌های ارزش تمرکز می‌کند که در آن کارخانه‌های کوچک‌تر در نزدیکی کشاورزان خرده‌مالک واقع شده‌اند و به آن‌ها اجازه می‌دهد بازده پردازش بهتر و هزینه‌های لجستیک ارزان‌تری داشته باشند. نخل روغنی اولین و تاکنون تنها محصولی است که Releaf روی آن کار می کند. بازار روغن نخل یک بازار 3 میلیارد دلاری است که از بیش از 4 میلیون کشاورز خرده پا تشکیل شده است. این کشاورزان حدود 80 درصد از تولید محصول را با استفاده از سنگ یا ماشین آلات ناکارآمد مسئول تولید روغن نباتی با کیفیت پایین مدیریت می کنند. به همین دلیل است که agritech کراکن، پوسته‌کن استاتیک نخل خود را که برای پردازش این محصول و استخراج مؤثر روغن‌های گیاهی «با کیفیت» برای کشاورزان طراحی شده است، راه‌اندازی کرد.

اوزوما آیوگو، یکی از بنیان‌گذاران، می‌گوید: «دور دانه‌های ما اساساً بر روی اولین تکامل Kraken متمرکز بود و ثابت کرد که می‌توانیم اولین شرکتی باشیم که چندین نوع هسته‌های کوچک خرما با کیفیت بسیار پایین را انتخاب کرده و آنها را به روغن نخل با کیفیت تبدیل می‌کند. و CTO، در مصاحبه با TechCrunch گفت.

زمانی که این را ثابت کردیم، باید به بهترین شکل می‌توانیم این فناوری را به صورت پویا به کار ببریم، و در چند ماه گذشته پیشرفت‌هایی در تکامل Kraken از استاتیک به قابل حمل و کاهش قابل توجه هزینه‌ها داشته‌ایم. [Kraken II] هنگام افزودن محصولات جدید [SITE] برای تکمیل طیف وسیعی از فناوری‌هایی که در حال حاضر داریم.»

Kraken II یک نسخه متحرک و ارزان‌تر از پوسته‌کن هسته خرما است، قیمتی معادل نصف دارد و بیش از 80 درصد از هزینه‌های کاهش حاشیه را حذف می‌کند. از سوی دیگر، SITE یک برنامه نقشه برداری جغرافیایی است که دارایی های پردازش مواد غذایی را نشان می دهد. SITE با همکاری پروفسور دیوید لوبل از دانشگاه استنفورد، یکی از همکاران مک آرتور و مدیر مرکز امنیت غذایی و محیط زیست، که تیمش در حال پالایش فرآیند شناسایی سن نخل های روغنی در نیجریه است، توسعه یافته است.

به گفته Ayogu، Releaf متوجه شده است که فناوری ساخت و ساز به تنهایی برای به دست آوردن بهترین حاشیه برای کشاورزان و کشاورزان کافی نیست، بلکه این فناوری باید در مکان های مناسب و در فصل مناسب در مناطق مختلف نیجریه باشد. از این رو دلیل قابل حمل بودن Kraken و قابلیت های استقرار و برنامه ریزی مسیر SITE است. ترکیب این دو به Releaf مبتنی بر Uyo اجازه می‌دهد تا بهترین فرصت‌ها را در کمربند نخل روغنی نیجریه هدف قرار دهد، نه اینکه محدود به تامین محصولات در 100 کیلومتری یک مکان پردازش ثابت مانند پردازنده‌های آشپزخانه موجود باشد.

“بزرگترین سود برای آنها [farmers] با این تکامل جدید Kraken و SITE این است که بسیاری از کشاورزان قیمت های پایینی را به کشاورزان ارائه می دهند زیرا آنها باید هزینه زیادی برای تدارکات بپردازند. اما اکنون که می‌توانیم 80 درصد از هزینه‌های لجستیکی را حذف کنیم و فرآیند بسیار نزدیک‌تر به کشاورزان را انجام دهیم، می‌توانیم بسیاری از این سود را به آنها برگردانیم و در عین حال بیشتر آن را برای خود نگه داریم و در عین حال حتی کیفیت محصول نهایی را بهبود بخشیم. آیوگو، که Releaf را به همراه مدیرعامل Ikenna Nzewi در مورد اینکه چرا این فناوری‌های جدید برای کشاورزان اهمیت دارند، تأسیس کردند.

در صنایع غذایی نیجریه، رقابت پایین‌دستی بیشتری وجود دارد، که عمدتاً توسط واسطه‌ها و بازرگانان، معمولاً شرکت‌های تک نفره یا چند نفره، که به مصرف‌کنندگان نزدیک‌تر هستند و قدرت قیمت‌گذاری بهتری دارند، غالب است. این برای Releaf متفاوت است، که در بالادست کار می کند و رقابت کمتری دارد، حداقل در مورد پیاده سازی فناوری. آیوگو خاطرنشان کرد: ارائه قیمت‌های بهتر به کشاورزان و تامین سرمایه در گردش دو روشی است که Releaf برای به دست آوردن سهم بازار در این بخش استفاده می‌کند.

نیجریه agritech Releaf با راه اندازی فناوری جدید پردازش مواد غذایی، سرمایه بیشتری به دست می آورد • TechCrunch

SITE توسط Releaf توسعه یافته است

این استارت آپ از زمان راه اندازی Kraken در سال 2021 از فناوری زنجیره تامین خود برای پردازش بیش از 10 میلیون کیلوگرم هسته خرما استفاده کرده است. در نتیجه، Releaf درآمد ماهانه خود را 7 برابر سال به سال افزایش داده است، که انتظار می رود امسال پس از ایمن سازی افزایش یابد. قراردادهای عرضه بیش از 100 میلیون دلار از تولیدکنندگان کالاهای مصرفی در نیجریه. با این بودجه، agritech که از زمان کاشت بذر ارزش آن سه برابر شده است، به دنبال گسترش مناطقی است که در آن نخل پرورش می دهد و انواع محصولاتی را که با آنها کار می کند گسترش می دهد.

CTO گفت: “بینش ما نشان داده است که پایین دست به دلیل عرضه بالادست محدود شده است.” بنابراین تمرکز ما از طریق مزیت حرکت اول با یک فناوری متمایز است، ما می‌توانیم مقدار قابل توجهی از عرضه را در یک بازار تکه تکه به دست آوریم و سپس، با گذشت زمان، عمودی‌سازی کنیم تا حاشیه‌ها و موقعیت بازار را افزایش دهیم.»

سرمایه‌گذاری اولیه سری A توسط Samurai Incubate Africa انجام شد، که پس از هدایت دور اولیه Releaf، با مشارکت مدیران سرمایه‌گذاری Consonance دوباره سرمایه‌گذاری کرد. استفن پالیوکا (رئیس Bain Capital) و جف اوبن (عضو هیئت مدیره صندوق حیات وحش جهانی و موسس شرکای سرمایه فراگیر) نیز سرمایه گذاری کردند. رنا یونیاما، شریک مدیریت Samurai Incubate Africa، درباره این سرمایه‌گذاری گفت: «موفقیت Releaf با پایلوت Kraken، تز آن را تأیید می‌کند و ما هیجان‌زده هستیم که به حمایت از چشم‌انداز بلندپروازانه آنها برای ایجاد زنجیره‌های تأمین کارآمد در بازار کشاورزی آفریقا ادامه دهیم. ‘