منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نوع جدیدی از صندوق PE قصد دارد استارت‌آپ‌های آلمانی را به تک‌شاخ‌های بالقوه و خروجی‌های بزرگ‌تر تبدیل کند • TechCrunch

نوع جدیدی از صندوق PE قصد دارد استارت‌آپ‌های آلمانی را به تک‌شاخ‌های بالقوه و خروجی‌های بزرگ‌تر تبدیل کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نوع جدیدی از صندوق PE قصد دارد استارت‌آپ‌های آلمانی را به تک‌شاخ‌های بالقوه و خروجی‌های بزرگ‌تر تبدیل کند • TechCrunch

استارت‌آپ‌های اروپایی همیشه از مشکل ابدی استارت‌آپ رنج می‌برند: چگونه خارج شویم؟ با این حال، در اروپا، این مشکل همیشه به ویژه حاد بوده است. چند غول بزرگ صنعتی یا شرکتی اروپایی در حال خرید یا استخدام هستند؟ نه چندان و تقریباً کافی.

این بخشی از دلیلی است که بسیاری از استارت آپ های اروپایی به سمت ایالات متحده می روند. ایالات متحده یکی از معدود بازارهایی است که می‌توانید در آن به مقیاس مناسبی دست پیدا کنید، و امکان خروج از طریق فروش به یکی از پلتفرم‌های فناوری جهانی یا بازارهای عمومی وجود دارد.

اکنون یک صندوق سرمایه گذاری خصوصی آلمانی جدید اما کمی متفاوت امیدوار است حداقل بخشی از مشکل را حل کند و حداقل در آلمان که تمرکز اصلی آن خواهد بود.

سرمایه‌گذار خصوصی FLEX Capital (مستقر در برلین) می‌گوید که در حال حاضر دومین صندوق 300 میلیون یورویی خود را با هدف گردآوری مؤثر شرکت‌های فن‌آوری متوسط ​​آلمانی زبان و دادن مقیاس جهانی به این نهادهای ادغام شده بسته است. این یک استفاده غیرمعمول از وجوه PE است و FLEX را در دسته بندی کمی متفاوت از لباس های متوسط ​​PE قرار می دهد.

سرمایه گذاران شامل صندوق سرمایه گذاری، سرمایه گذاران نهادی از اروپا و ایالات متحده آمریکا و بنیانگذاران برخی از شرکت های موفق اروپایی مانند کریستوف یوست، پیتر والسک، فلیکس هاس، یان بکر، آندریاس اتن و دکتر رابرت ووتکه هستند.

به نظر می رسد فرصت وجود دارد. در منطقه DACH (متشکل از آلمان، اتریش و سوئیس)، حدود 11000 شرکت اینترنتی و نرم افزاری متوسط ​​وجود دارد که بین 5 تا 30 میلیون یورو در سال فروش دارند.

کریستوف جوست، شریک مدیر FLEX Capital، در بیانیه ای تفکر خود را تشریح کرد: “برای دستیابی به تقویت ضروری بخش نرم افزاری خود در منطقه DACH از طریق نوآوری و رشد، سرمایه و دانش بیشتری باید به شرکت های موفق نرم افزار و فناوری سرازیر شود. ، که در حال حاضر در این رده پیشتاز هستند… صندوق جدید این امکان را به ما می دهد که یک بار دیگر دقیقاً همین کار را انجام دهیم: سرمایه گذاری در کارآفرینان استثنایی و تیم های مدیریتی که به دنبال شریکی شایسته برای توسعه بیشتر شرکت های نرم افزاری خود هستند.”

FLEX Capital از زمان تأسیس خود در سال 2019، سیزده شرکت نرم افزاری متوسط ​​از جمله Nitrado (میزبان بازی چند نفره) را خریداری کرده است. ComX، یک پلت فرم فروش B2B؛ گروه EVEX، برای متخصصان سمعک و بینایی‌شناسان؛ گروه OMS، گروه نرم افزار مدیریت تولید.

یکی از حامیان FLEX Capital، فلیکس هاس است که بیشتر به خاطر موسس آمیاندو و IDnow و همچنین سازماندهی و میزبانی Bits & Pretzels، بزرگترین رویداد موسس آلمان، شناخته شده است.

هاس استراتژی FLEX را با جزئیات بیشتری برای من توضیح داد: “ما 51٪ – 100٪ از یک شرکت را می خریم. ما روی استارت‌آپ‌های نرم‌افزاری کوچک‌تر (به عنوان مثال درآمد 15 میلیون یورو، سود 3 میلیون یورو) تمرکز خواهیم کرد و سپس آنها را با دو یا سه رقیب دیگر ترکیب خواهیم کرد. سپس رهبر بسیار بزرگتری وجود خواهد داشت (مثلاً شرکتی با درآمد 100 میلیون یورو و سود 20 میلیون یورو). سپس شرکت‌ها به اندازه‌ای بزرگ هستند که می‌توانند عرضه اولیه اولیه کنند یا به شرکت‌های سهام خصوصی عادی‌تر فروخته شوند.”

اگر هاس درست می‌گوید، استارت‌آپ‌های آلمانی فرصت خروج جدید بالقوه‌ای دارند. و در این محیط کلان نزولی، این نمی تواند چیز بدی باشد، به خصوص اگر شما یک استارت آپ در حال مبارزه هستید که به دنبال درهای خروج هستید.