منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نترسید – این اولین رابطه Tencent با یک شرکت دولتی نیست • TechCrunch

نترسید – این اولین رابطه Tencent با یک شرکت دولتی نیست • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نترسید - این اولین رابطه Tencent با یک شرکت دولتی نیست • TechCrunch

نترسید - این اولین رابطه Tencent با یک شرکت دولتی نیست • TechCrunch

اخبار Tencent و China Unicom در بعدازظهر چهارشنبه سر و صدای زیادی در صنعت فناوری چین ایجاد کرد. بر اساس بیانیه دولت، غول بازی و شبکه های اجتماعی و اپراتور دولتی مجوز قانونی برای تشکیل یک سرمایه گذاری مشترک دریافت کرده اند.

پس از این معامله، Tencent و China Unicom به ترتیب مالک 42% و 47% سهام شرکت خواهند بود.

این توسعه منجر به ترس از نفوذ بیشتر دولت بر بخش بزرگ فناوری چین شده است. برخی از کاربران اینترنتی تا آنجا پیش رفته اند که حدس می زنند که Tencent در نهایت خصوصی خواهد شد. با توجه به اینکه چین در سه سال گذشته کنترل خود را بر صنعت اینترنت تشدید کرده است، این واکنش قابل انتظار است. برای مثال، زمانی که پکن صدور مجوزهای جدید بازی را متوقف کرد، تجارت بازی Tencent ضربه بزرگی خورد.

اما نگاه دقیق تر به این اعلامیه نشان می دهد که به نظر می رسد این نهاد جدید “مالکیت مختلط” تأثیر محدودی بر تجارت فعلی Tencent داشته باشد. طبق یک پرونده در سپتامبر، این نهاد بر دو حوزه تمرکز خواهد کرد: شبکه تحویل محتوا و محاسبات لبه. CDN به شبکه ای از سرورهای توزیع شده جغرافیایی اشاره دارد که برای سرعت بخشیدن به توزیع محتوا به کاربران با هم کار می کنند، در حالی که محاسبات لبه به پردازش داده ها در لبه و نه در مرکز شبکه اشاره دارد.

به نظر می رسد که بخش رایانش ابری Tencent بهترین گزینه برای سرمایه گذاری مشترک جدید است. پس از محدودیت‌های نظارتی در چین که باعث انجماد بخش اینترنت مصرف‌کننده شد، بخش شرکت‌محور به عنوان یک محرک درآمد اهمیت جدیدی پیدا کرد. و در واقع، در زمینه زیرساخت های وب، مشارکت Tencent در بخش عمومی بسیار فعال است.

Tencent Cloud صفحه ای دارد که به نمایش نوع خدمات عمومی اختصاص داده شده است. از خدمات دولتی آنلاین گرفته تا مراکز اجتماعی با کیوسک‌های سلف‌سرویس، راه‌حل‌هایی را می‌توان توسط Tencent یافت – و در واقع علی‌بابا، بایدو و دیگر غول‌های فناوری ما به خوبی ارائه می‌کنیم. پکن سال هاست که برای دیجیتالی کردن دستگاه دولتی کار می کند، و چه ارائه دهندگان راه حلی بهتر از عزیزان فناوری خودش؟

تنسنت در سال 2019 به نقش وی چت به عنوان زیرساخت دیجیتالی برای خدمات دولتی افتخار کرد:

مالک وی چت نیز با مالکیت مختلط غریبه نیست. در سال 2017، China Unicom در تلاش بود تا 11.7 میلیارد دلار از ده ها سرمایه گذار – از جمله Tencent و Alibaba – به عنوان بخشی از تلاش پکن برای احیای شرکت های دولتی با سهام خصوصی، ساختاری به نام “مالکیت مختلط” جذب کند.

کار با یک شرکت دولتی طبیعتاً به معنای حضور بیشتر دست قابل مشاهده در Tencent نیست. هدف یک شرکت دولتی کسب سود برای دولت نیز هست. اما بخش فناوری خصوصی چین به طور غیرقابل انکاری تحت فشار فزاینده ای قرار دارد تا منافع خود را با منافع دولتی از طریق یک سری تغییرات نظارتی هماهنگ کند که اغلب به قیمت سودآوری آنها تمام می شود. Ant Group یک بازسازی عمیق را پشت سر گذاشته تا بیشتر شبیه یک موسسه مالی سنتی باشد. Tencent حفاظت از افراد زیر سن قانونی را تقویت کرده و تلاش بیشتری برای بازی های آموزشی انجام داده است.