منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مهندس تسلا گواهی می‌دهد که ویدیوی سال 2016 که خودرانندگی را تبلیغ می‌کند جعلی بوده است • TechCrunch

مهندس تسلا گواهی می‌دهد که ویدیوی سال 2016 که خودرانندگی را تبلیغ می‌کند جعلی بوده است • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مهندس تسلا گواهی می‌دهد که ویدیوی سال 2016 که خودرانندگی را تبلیغ می‌کند جعلی بوده است • TechCrunch

مهندس تسلا گواهی می‌دهد که ویدیوی سال 2016 که خودرانندگی را تبلیغ می‌کند جعلی بوده است • TechCrunch

بر اساس شهادت یک مهندس ارشد که توسط رویترز بررسی شده است، تسلا یک ویدیوی سال 2016 را که در آن فناوری خودران خود را تبلیغ می کرد، جعل کرد.

ویدئویی که رانندگی تسلا مدل X را در خیابان های شهر، حومه و بزرگراه نشان می دهد. توقف پشت چراغ قرمز؛ و شتاب گرفتن با چراغ سبز هنوز در وب سایت تسلا است و این شعار را دارد: «انسان در صندلی راننده فقط به دلایل قانونی آنجاست. او هیچ کاری نمی کند. ماشین خودش رانندگی می کند.»

مدیر عامل شرکت ایلان ماسک از این ویدئو به عنوان مدرکی استفاده کرد که تسلا با تکیه بر حسگرهای متعدد و نرم افزارهای خودران خود “خودران” است. با این حال، به گفته آشوک الوسوامی، مدیر نرم‌افزار Autopilot در تسلا، این ویدئو با استفاده از نقشه‌برداری سه‌بعدی در مسیری از پیش تعیین‌شده قرار داده شده است، ویژگی که در دسترس مصرف‌کنندگان نیست.

الوسوامی در شهادت ژوئیه خود، که به عنوان مدرکی در شکایت علیه تسلا به دلیل تصادف مرگبار سال 2018 با والتر هوانگ، مهندس سابق اپل در نظر گرفته شد، گفت که ماسک از تیم خلبان خودکار می خواهد تا “نمایش قابلیت های سیستم” را ضبط کند.

بیانیه الوسوامی همچنین آنچه را که کارمندان سابق ناشناس در سال 2021 به نیویورک تایمز گفتند، تأیید و جزئیات بیشتری ارائه می دهد. در حالی که به نظر می رسد هیچ عواقب قانونی برای تسلا در پی تحقیقات NYT وجود ندارد، شهادت ثبت شده از یک کارمند فعلی می تواند برای خودروساز مشکل ایجاد کند. که در حال حاضر توسط شکایت‌ها و تحقیقات پیرامون سیستم‌های خلبان خودکار و کامل خودران (FSD) خود درگیر شده است. (برای واضح بودن، هیچ یک از این سیستم ها در واقع خودران نیستند. آنها سیستم های کمک راننده پیشرفته ای هستند که وظایف رانندگی خاصی را به طور خودکار انجام می دهند، اما همانطور که تسلا در وب سایت خود به وضوح بیان می کند، رانندگان باید هنگام روشن بودن سیستم ها هوشیار باشند و دست پشت فرمان باشند. )

زمانی که نیکولا سازنده کامیون الکتریکی متهم شد و در نهایت اعتراف کرد که ویدئویی از نمونه اولیه خودروی نیمه‌کامیون پیل سوختی نیکولا وان خود را جعل کرده است – نیکولا در واقع کامیون را روی تپه‌ای کوچک قرار داده بود و به نیروی جاذبه و نه موتور اجازه داده بود کار خود را انجام دهد. و تحقیقات فدرال علیه نیکلاس و رئیس و بنیانگذار آن ترور میلتون آغاز شد. میلتون در ماه اکتبر به اتهامات کلاهبرداری اوراق بهادار اعتراف کرد.

ویدیوی تقلبی تسلا ایجاد شد با استفاده از نقشه برداری سه بعدی در طول یک مسیر از پیش تعیین شده از خانه ای در منلو پارک، کالیفرنیا، به دفتر تسلا در پالو آلتو، طبق گفته Elluswamy. رانندگان باید برای کنترل در حین اجرای آزمایشی وارد عمل می‌شدند و صحنه‌هایی که روی کف اتاق برش رها می‌شد، شامل برخورد خودروی آزمایشی به حصار در پارکینگ تسلا بود که می‌خواست خود را بدون راننده پارک کند.

الوسوامی بر اساس رونوشت شهادت خود که توسط رویترز دیده شده است، گفت: “هدف این ویدئو این نبود که دقیقاً آنچه در سال 2016 در دسترس مشتریان بود را به تصویر بکشد. این هدف این بود که آنچه را که می توان در سیستم ایجاد کرد.”

ماسک در آن زمان این ویدئو را تبلیغ کرد و در توییتی نوشت که وسایل نقلیه تسلا برای رانندگی در خیابان‌های شهر به بزرگراه‌ها و در نهایت یافتن یک مکان پارک نیاز به “هیچ کمک انسانی” ندارند.

نه ماسک و نه تسلا، که دفتر مطبوعاتی خود را برکنار کرده‌اند، بلافاصله به درخواست TechCrunch برای اظهارنظر پاسخ ندادند.

این افشاگری در حالی صورت می‌گیرد که تسلا با شکایتی به دلیل تصادفات مرگبار متعدد مربوط به سیستم خلبان خودکار خود، و همچنین تحقیقات جنایی توسط وزارت دادگستری ایالات متحده در مورد ادعاهایی که تسلا در مورد اتوپایلوت مطرح کرده است، مواجه است. همین هفته، یک تسلا که FSD را درگیر کرده بود، ناگهان شتاب گرفت و به رمپ BC Ferries در کانادا برخورد کرد و کل خودرو را درآورد.

در مورد تصادف سال 2018 که منجر به کشته شدن هوانگ شد، هیئت ملی ایمنی حمل و نقل در سال 2020 به این نتیجه رسید که “نظارت ناکارآمد درگیری راننده” تسلا در تصادف نقش داشته است، که به گفته هیئت مدیره احتمالاً ناشی از حواس‌پرتی هوانگ و محدودیت‌های سیستم بوده است.

Elluswamy گفت، اگرچه تسلا به رانندگان خود می‌گوید که به جاده توجه کنند، اما راه‌هایی وجود دارد که رانندگان سیستم را فریب دهند و خودرو را به این باور برساند که آنها به جاده توجه کرده‌اند. بسیاری از رانندگان حتی تا آنجا پیش می‌روند که وزنه‌های تعادل تسلا را از وب‌سایت‌هایی مانند علی‌بابا خریداری می‌کنند که می‌توانند روی فرمان قرار گیرند تا وزن دست‌های انسان را که در غیر این صورت هنگام حرکت خودرو درگیر می‌شوند، تقلید کنند.

حتی در میان بررسی‌های نظارتی و گزارش‌های مربوط به تصادفات، تسلا اخیراً دسترسی به نرم‌افزار FSD خود را برای مشتریان در آمریکای شمالی گسترش داده است.