منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • معنای جنون میان مدت برای استارتاپ ها • TechCrunch

معنای جنون میان مدت برای استارتاپ ها • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
معنای جنون میان مدت برای استارتاپ ها • TechCrunch

به هفته نامه استارتاپ ها خوش آمدید، نگاهی دقیق به اخبار و روند استارت آپ های این هفته. برای دریافت این در صندوق پستی خود، اینجا مشترک شوید.

سلام بچه ها. این است کایل، این شماره را برای ناتاشا پر می کند که به شدت از چرخه اخبار (و تماشایی که توییتر شده است) استراحت می کند. اگرچه این اولین ستون هفتگی استارت‌آپ‌های من است، احتمالاً من را در TC اینجا و آنجا دیده‌اید، که عمدتاً موارد مخاطره‌آمیز، هوش مصنوعی و موارد مرتبط با سرمایه‌گذاری را پوشش می‌دهد. گردآوری اخبار استارتاپی این هفته واقعاً لذت بخش است – تا حدی به این دلیل که حول و حوش شیطنت های ماسک متمرکز نمی شود.

اما قبل از اینکه در آخر هفته با هم صحبت کنیم، بیایید هفته ای را که با انتخابات میان دوره ای ایالات متحده مشخص شد، مرور کنیم.

همانطور که چرخه انتخابات ایالات متحده می تواند منزجر کننده و نگران کننده باشد، نتیجه همیشه پیامدهای بزرگی برای صنعت فناوری دارد. تراشه‌سازان مستقر در ایالات متحده امیدوارند با توجه به اینکه ایالات متحده به طور فزاینده‌ای از چین جدا می‌شود، آسوده خاطر شود. کسب‌وکارهای رمزنگاری منتظر مقرراتی هستند تا تدابیری را برای به اصطلاح استیبل کوین‌ها ایجاد کنند و مسائل قضایی را حل و فصل کنند. و بزرگ‌ترین غول‌های فناوری در حال آماده‌سازی برای آخرین تلاش کاخ سفید برای تصویب قوانین ضدانحصار هستند – البته در انتظار شرایط سیاسی پس از انتخابات میان‌دوره‌ای.

ناگفته نماند که ریسک بالاست. تحریم‌ها، همراه با محدودیت‌های زنجیره تامین و تورم، صنعت تراشه‌سازی ایالات متحده را تهدید می‌کند – یکی از تراشه‌سازان، Lam Research، پیش‌بینی کرده است که به دلیل قوانین تجاری جدید تحمیل‌شده، تا 2.5 میلیارد دلار درآمد در سال آینده از دست خواهد داد. لوایح ضد تراست، در صورت تصویب، می تواند به طور قابل توجهی توانایی آمازون، متا، مایکروسافت و سایر اپراتورهای فناوری را برای به دست آوردن و مجازات رقبای خود برای بهبود محصولات و خدمات خود محدود کند.

جای تعجب نیست که با قضاوت بر اساس اهداکنندگان برتر، این صنعت برای دوره های میان دوره ای 2022 فعال است. گوگل، آمازون، متا و گروه‌های تجاری آن‌ها در تلاش برای شکست قانون ضدانحصار و حامیان آن، نزدیک به 100 میلیون دلار برای لابی‌گری سرمایه‌گذاری کرده‌اند. در همین حال، بر اساس یک تحلیل واشنگتن پست، سام بنکمن-فرید، مدیر عامل FTX، لری الیسون و پیتر تیل ده ها میلیون دلار به کمپین های مورد علاقه خود داده اند و تأثیر فناوری قوی در حوزه داغ اعمال می کنند.

اینکه آیا این صنعت توانسته آینده ای درخشان دو ساله را تضمین کند یا خیر، مورد بحث است.

به استثنای آنهایی که در بخش‌هایی مانند دفاع از حمایت دو حزبی هستند، استارت‌آپ‌ها ممکن است بیشترین آسیب را در این گستره تفرقه‌انگیز سیاسی متحمل شوند – به‌ویژه آنهایی که در حوزه‌های تراشه، سبز و کسب‌وکارهای کریپتو فعالیت می‌کنند. حداقل یک مطالعه نشان می دهد که بن بست کنگره به نابرابری درآمد کمک می کند، در حالی که دیگری نشان می دهد که بن بست سیاسی تأثیر منفی بیشتری نسبت به سیاست های خصمانه دولت بر توانایی یک شرکت برای نوآوری دارد.

در نظر بگیرید که چگونه یک رکود ممکن است انجام شود. با فرض اینکه کنگره کند عمل می کند (همانطور که شاخه های تقسیم شده اغلب هستند)، ممکن است هزینه های دولت فدرال برای برنامه های تامین اجتماعی کمتر شود که منجر به بهبود طولانی مدت می شود. همچنین چشم انداز نبردهای سقف بدهی وجود دارد که می تواند به شیوه ای متفاوت مضر باشد. به یاد بیاورید که در نتیجه مناقشات سقف بدهی در دوره اول ریاست جمهوری باراک اوباما، ایالات متحده رتبه اعتباری AAA کامل خود را از استاندارد اند پورز در آگوست 2011 از دست داد و باعث شد که بازار سهام بیش از 5 درصد سقوط کند.

مورگان استنلی در یادداشتی برای سرمایه گذاران پیش بینی کرد که تقسیم فعلی در کنگره به این معنی است که توسعه مالی به جای فعالانه در دو سال آینده واکنشی خواهد بود و تنها به عنوان “واکنشی به شرایط بد اقتصادی یا شوک خارجی به اقتصاد” خواهد بود.

البته، تا آنجا که به اقتصاد یا استارت آپ ها مربوط می شود، گره های حزبی نباید کاملاً بد باشد. بر اساس داده‌های Edelman Financial Engines به نقل از CNN Business، S&P 500 از سال 1948 در طول 9 سال حضور یک دموکرات در کاخ سفید و جمهوری‌خواهان اکثریت را در هر دو مجلس کنگره داشتند، سالانه 16.9 درصد بازدهی داشته است. این در مقایسه با 15.1 درصد در دوره های کنترل کامل دموکرات ها و 15.9 درصد در طول سال های حکومت یکپارچه جمهوری خواهان است.

آستر نقره ای اما البته نسبتا ضعیف.

در ادامه این خبرنامه – که کمتر ناخوشایند است، قول می دهم! – ما در مورد پایگاه کاربران نوپای توییتر، ظهور هوش مصنوعی مولد و جذابیت پایدار تجارت الکترونیک برای VCها صحبت خواهیم کرد. برای مطالب بیشتر در این زمینه، من را دنبال کنید – من در ادامه هستم @Kyle_L_Wiggers در توییتر (مهاجرت Mastodon در راه است).

ضررهای توییتر، دستاوردهای رقبا است

ساعتی نمی‌گذرد که خبری در مورد انتقال متزلزل توییتر تحت رهبری جدید نباشد. آخر هفته گذشته، این شبکه پس از تغییر قوانین به رهبری ماسک، از جمله حساب‌های کمدین‌های معروف، شروع به ممنوع کردن حساب‌های پارودی کرد. سپس در روز سه شنبه، گزارشی از کیسی نیوتن از Platformer منتشر شد مبنی بر اینکه ماسک در نظر دارد تمام توییتر را پشت یک دیوار پرداخت قرار دهد. مثل

سیاست گذاری غیرقابل پیش بینی شروع به ترساندن مصرف کنندگان کرده است، که برخی از آنها به سمت مراتع سبزتر می روند. این به نفع استارتاپ‌هایی مانند Mastodon است، یک پلتفرم آلمانی که تجربه‌ای را از بسیاری جهات قابل مقایسه با توییتر ارائه می‌دهد. (برای آشنایی با تاریخچه ماستودون، نحوه کار و نحوه پیوستن به آن، مقاله همکارم آماندا سیبرلینگ را بخوانید، که کار عمیقی برای تجزیه و تحلیل همه آن انجام می دهد.)

در اینجا دلیل مهم است: Mastodon از زمان تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک رشد سریعی داشته است و از 27 اکتبر نزدیک به نیم میلیون کاربر به این شبکه پیوسته اند. اگرچه این شرکت انتفاعی است، اما گسترش آن می تواند رقبای توییتر را از خاکستر بیرون بیاورد – و حمایت VC آن رقبا. مدیر سابق Google Area 120 Gabor Celle از جمله فرصت طلبان است. اعلامیه روز دوشنبه که از سرمایه گذاران و یکی از مدیران سابق توییتر برای ساخت یک جایگزین توییتر بهره (و تعهدات سرمایه ای) را تضمین کرده است.

پرنده توییتر با ماسک، پس‌زمینه نشانک‌های علامت‌گذاری شده

اعتبار تصویر: برایس دوربین / TechCrunch

اجازه دهید هوش مصنوعی آن را تولید کند

هوش مصنوعی مولد چیز جدید داغ در فناوری است. خوب، شاید جدید نباشد، اما اخیراً به لطف سیستم‌های هوش مصنوعی متن به تصویر برجسته مانند OpenAI’s DALL-E 2 و Stability AI’s Stable Diffusion وارد واژگان VC شده است. هوش مصنوعی پایداری اخیراً 101 میلیون دلار با ارزشی بیش از 1 میلیارد دلار جمع آوری کرده است و OpenAI در حال مذاکره برای سرمایه مایکروسافت و سایر حامیان با ارزشی نزدیک به 20 میلیارد دلار است.

پورنوهای جعلی و مقالات تولید شده توسط هوش مصنوعی ممکن است بر سرفصل ها تسلط داشته باشند. اما سرمایه گذاران پتانسیل عظیمی را در هوش مصنوعی مولد ساخته شده برای شرکت می بینند. این هفته، Rita Liao از TechCrunch، Movio را پوشش داد، یک استارت‌آپ دو ساله که از هوش مصنوعی مولد به همراه سایر چارچوب‌های هوش مصنوعی برای ساختن ویدیوهایی با آواتارهای انسان سخنگو استفاده می‌کند. اوایل پاییز، درباره Jasper، یک پلتفرم محتوای هوش مصنوعی برای بازاریابی نوشتم که ۱۲۵ میلیون دلار با ارزش ۱.۵ میلیارد دلاری جذب کرد.

در اینجا دلیل مهم است: VC ها به طور فزاینده ای نسبت به هوش مصنوعی مولد صعودی هستند. در مقاله‌ای اخیر در وب‌سایت خود، شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر Sequoia استدلال کرد که هوش مصنوعی مولد – اشاره به هر هوش مصنوعی که می‌تواند متن، عکس، صدا یا ویدیو تولید کند – این پتانسیل را دارد که «تریلیون‌ها دلار ارزش اقتصادی ایجاد کند». تریلیون ها ممکن است خوشبینانه به نظر برسند، اما آنچه مسلم است این است که تمایل LP برای نوشتن چک، به انفجاری از سرمایه گذاری های جدید در فضای نوپا دامن می زند.

انتشار پایدار

اعتبار تصویر: برایس دوربین / TechCrunch

از تمرینات خانه تا دکوراسیون منزل

جان فولی، یکی از بنیانگذاران پلوتن، از زمانی که شرکت را در سپتامبر ترک کرد، چه کار کرده است؟ ظاهراً به یک فرش فروش تبدیل می شود. واقعا همکار من ربکا اسکوتاک آخرین سرمایه گذاری فولی برای TC+ به نام ارنستا را توصیف می کند. ارنستا با هدف عرضه در بهار 2023 – با حمایت 25 میلیون دلار سرمایه خطرپذیر – فرش های سفارشی را از طریق استراتژی مستقیم به مصرف کننده (DTC) به فروش خواهد رساند.

در اینجا دلیل مهم است: فرش های آنلاین می توانند تصادفی به نظر برسند. اما این واقعیت که ارنستا به سرعت بخش بزرگی را تضمین کرد، به ادامه اشتیاق سرمایه‌گذاران در مورد تجارت الکترونیک اشاره می‌کند – علی‌رغم بدتر شدن چشم‌انداز DTC. بر اساس بررسی خرده فروشی سالانه اداره سرشماری ایالات متحده، این بیماری همه گیر خرید آنلاین را افزایش داده است و فروش کالاهای دیجیتال را از 671.2 میلیارد دلار در سال 2019 به 815.4 میلیارد دلار در سال 2020 رسانده است. در مورد DTC، خرابی های برجسته مانند Casper، Brandless و Outdoor Voices باعث شده است که برخی از VC ها مطمئن نباشند. اما همانطور که موفقیت ارنستا نشان می دهد، بودجه هنوز به پایان نرسیده است. این شرکت فرش به Rad Power Bikes، Madison Reed و Glossier در میان برندهای DTC ملحق شد که در میان افزایش قابل توجه ارزش گذاری، ده ها میلیون سرمایه جذب کرده اند.

معنای جنون میان مدت برای استارتاپ ها • TechCrunch

اعتبار تصویر: کاوان ایماژ/گتی ایماژ

چند یادداشت

  • اگر خبرنامه هفته گذشته را از دست دادید، آن را در اینجا بخوانید: توییتر توییپ.
  • TechCrunch هفته آینده به میامی می رود تا میزبان کنفرانس رمزنگاری باشد. برخی از افراد مورد علاقه من، از جمله تیم ارزهای دیجیتال همه ستاره ما، آنجا خواهند بود، بنابراین مطمئن شوید که برای دریافت یک کد تخفیف شیرین و شیرین به من پیام دهید. بلیط بخرید و لیست ما را اینجا ببینید.
  • دلت برای ناتاشا تنگ شده؟ نگران نباشید، او هفته آینده برای نوشتن نسخه بعدی استارتاپ ویکلی بازخواهد گشت. به گوش باش!

در TechCrunch دیده می شود

Skyroot می خواهد با اولین پرتاب موشک در هفته آینده، پروازهای فضایی خصوصی را در هند آغاز کند

Humble موجودی اضافی را از محل دفن زباله فیلیپین دور نگه می دارد

از شغل فنی خود اخراج شده اید؟ روز اول می خواهد به شما 100000 دلار برای راه اندازی یک شرکت بدهد

Quona Capital 332 میلیون دلار در استارتاپ هایی با تمرکز بر شمول مالی سرمایه گذاری می کند

در TechCrunch+ دیده می شود

محدودیت کربن و تجارت برای کشورهای در حال توسعه می‌تواند سرمایه‌گذاری هنگفتی را تحریک کند – اگر کارساز باشد

مدیران عامل استارت آپ نگران انتخاب ارائه دهندگان ابری هستند

هدف مناسب برای NDR برای استارت آپ های SaaS چیست؟

من با صدها تک شاخ کار کرده ام: در اینجا چیزی است که بنیانگذاران و مدیران باید روی آن تمرکز کنند

سوفی عزیز: اگر از کار بیکار شده ام، چگونه می توانم در ایالات متحده بمانم؟

آیا استارتاپ ویکلی را دوست دارید؟ من و ناتاشا امیدوارم. اگر می خواهید از ما حمایت کنید، لطفا آن را برای یکی از دوستان خود ارسال کنید و در کانال اجتماعی انتخابی خود به اشتراک بگذارید. معنی زیادی خواهد داشت.

نکته داستانی دارید؟ با خیال راحت به اینباکس من سر بزنید. من این روزها به هوش مصنوعی مولد علاقه خاصی دارم، بنابراین اگر روی چیزی مرتبط با آن کار می کنید غریبه نباشید.

ک