منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مشکل الون توییتر ممکن است به زودی به مشکل الون اپل تبدیل شود • TechCrunch

مشکل الون توییتر ممکن است به زودی به مشکل الون اپل تبدیل شود • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مشکل الون توییتر ممکن است به زودی به مشکل الون اپل تبدیل شود • TechCrunch

گزارش‌ها حاکی از آن است که ایلان ماسک در مسیر پایان خرید وب‌سایت پرندگان خفیف توییتر دات کام از روز جمعه است، زمانی که قاضی در منازعات حقوقی جاری به او دستور داد تا این کار را انجام دهد. بستن قرارداد تاثیر زیادی بر خود کارمندان توییتر خواهد داشت. برای رهبران سیاسی جهانی؛ برای رسانه های خبری؛ و به طور بالقوه برای اپل و تصاحب زمین فزاینده آن از طریق خریدهای درون برنامه ای.

اپل دستورالعمل های توسعه دهندگان خود را این هفته به روز کرد و دیوار باغ خود را که قبلاً شکاف هایی در زمینه فرصت های کسب درآمد دیجیتال برای توسعه دهندگان شخص ثالث وجود داشت، اصلاح کرد. یکی از آنها روی کریپتو و NFT تمرکز می کند، اما دیگری به دنبال اجاره از درآمد حاصل از شبکه های اجتماعی پیرامون پست های تبلیغ شده، از جمله تلاش های تبلیغاتی پولی در برنامه های فیس بوک و اینستاگرام متا است. این قوانین در مورد توییتر نیز اعمال می شود، اما این شبکه اجتماعی در حال حاضر از برنامه IAP اپل برای فعال کردن آنها در دستگاه های iOS استفاده می کند، که به این معنی است که سازنده آیفون در حال حاضر سهم خود را دریافت کرده است.

اگر توییتر در حال حاضر با تمام شدن اپل خوب است، پس باید خوب باشد… با این تفاوت که ماسک بحث گسترده‌تری را در مورد اینکه چه چیزی برای اپل عادلانه است که شرکای خود را در مورد تراکنش‌های دیجیتالی روی پلتفرم خود هزینه کند، بررسی کرده است. اوایل چهارشنبه، بنیانگذار سریال میلیاردر پاسخی را توییت کرد به سرمایه گذار قدیمی خود، بیل لی، که موافق است که “30٪ زیاد است” برای اپل که هزینه تراکنش های IAP را از توسعه دهندگان دریافت کند. این نیست اولین بار او نیز با این هزینه مخالفت کرد.

ماسک در حال حاضر سهم کوچکی در این نبرد دارد، اما این می تواند در روز جمعه به طور قابل توجهی تغییر کند، به خصوص که او به دنبال راه هایی برای افزایش درآمد توییتر پس از به دست گرفتن کنترل است. اپل در حال حاضر سهم عادلانه خود را از مخالفان با نفوذ توسعه دهندگان صوتی، از جمله تیم سوئینی از اپیک و دانیل اک از اسپاتیفای، دارد، اما تأثیری که ماسک با ارتش غیور ترول هایش دارد، در سطح دیگری است.

توییتر متعلق به ماسک اثرات موجی خواهد داشت که به دوردست ها می رسد، اما می تواند برخی از پایه های اکوسیستم فناوری مدرن را متزلزل کند.