مدیر عامل آمازون تأیید می کند که استخدام شرکت ها تا پایان سال متوقف می شود • TechCrunch

مدیر عامل آمازون تأیید می کند که استخدام شرکت ها تا پایان سال متوقف می شود • TechCrunch

با توجه به مشکلات اقتصادی مداوم شرکت و بستن کمربند پرهزینه تحت مدیریت اندی جاسی، تعجبی ندارد که آمازون یک توقف استخدام شرکتی را اعمال کرده است. بث گالتی، معاون ارشد تجربه انسانی و فناوری غول خرده‌فروشی، این حرکت را در یادداشتی از کارکنان که از آن زمان در وبلاگ خود آمازون منتشر شده است، تأیید کرد.

گالتی در این نامه خاطرنشان کرد که شرکت در هفته‌های اخیر شروع به توقف یا کاهش استخدام در بخش‌های مختلف شرکتی کرده است. این حرکت از آن زمان برای «استخدام‌های افزایشی جدید» در سراسر تجارت سازمانی طی «چند ماه آینده» اعمال شده است. اخطار “شرکتی” در اینجا احتمالاً به معنای متمایز کردن نقش‌ها از موقعیت‌هایی مانند موقعیت‌هایی است که در مراکز اجرای آمازون در ایالات متحده در حالی که شرکت برای تعطیلات افزایش می‌یابد.

استثناهای بالقوه دیگری نیز وجود دارد، از جمله جایگزینی برای کارمندانی که نقش های موجود را خالی کرده اند. مدیرعامل می افزاید که این شرکت قصد دارد در سال آینده “تعداد قابل توجهی از افراد” را اضافه کند.

گالتی نوشت: «ما با یک محیط اقتصاد کلان غیرعادی روبرو هستیم و می‌خواهیم استخدام و سرمایه‌گذاری خود را با نگرش دقیق به این اقتصاد متعادل کنیم. این اولین بار نیست که ما در گذشته با اقتصادهای نامطمئن و چالش برانگیز مواجه شده ایم. در حالی که چند سالی بود که تعداد کارمان را به طور گسترده افزایش دادیم، سال‌هایی هم بود که کمربندمان را سفت کردیم و از نظر تعداد افرادی که اضافه کردیم ساده‌تر بودیم. با توجه به اینکه افراد کمتری در این زمان استخدام می شوند، این امر باید به هر تیمی امکان دهد تا آنچه را که برای مشتریان و کسب و کار مهم تر است اولویت بندی کند و بهره وری بیشتری داشته باشد.

جاسی، رئیس AWS که در جولای 2021 از جف بزوس، بنیانگذار آمازون به عنوان مدیرعامل شرکت کرد، به دنبال راه‌های معناداری برای کاهش هزینه‌ها در سراسر شرکت است. طبق گزارش‌ها، او در اوایل ماه جاری در یک جلسه شرکتی اظهار داشت: «شرکت‌های خوبی که برای مدت طولانی وجود داشته‌اند و بلندمدت فکر می‌کنند، همیشه این فشار و کشش را دارند. چند سالی است که آنها واقعاً گسترده می شوند. چند سالی که سودآوری را بررسی می‌کنند و روی آن کار می‌کنند و کمربندشان را کمی سفت می‌کنند. و گاهی اوقات وقتی چندین کسب و کار دارید، مانند ما در آمازون، برخی از کسب و کارها همزمان گسترش می یابند، برخی دیگر ثبت نام می کنند.

آمازون نیز مطمئناً در چنین تصمیماتی تنها نیست. مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا در ماه سپتامبر از برنامه‌هایی برای کاهش هزینه‌ها و توقف استخدام در این غول رسانه‌های اجتماعی خبر داد.