منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مدیرعامل 54gene در حالی استعفا می دهد که شرکت به دنبال کاهش مشاغل بیشتر است • TechCrunch

مدیرعامل 54gene در حالی استعفا می دهد که شرکت به دنبال کاهش مشاغل بیشتر است • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مدیرعامل 54gene در حالی استعفا می دهد که شرکت به دنبال کاهش مشاغل بیشتر است • TechCrunch

شرکت ژنومیک آفریقایی امروز به TechCrunch تایید کرد، بنیانگذار و مدیر عامل 54gene، دکتر عباسی ان اوبونگ از سمت اجرایی خود کناره گیری کرده است.

این شرکت سه ساله، مشاور عمومی ترزیا ال. بست را به عنوان مدیر عامل موقت معرفی کرد. شرکت گفت که او توسط دلالی آتیپو، مدیر عملیاتی پشتیبانی خواهد شد. از سوی دیگر، Ene-Obong موقعیت خود را در هیئت مدیره 54gene حفظ خواهد کرد و در عین حال به عنوان مشاور ارشد وارد نقش جدیدی خواهد شد.

استعفای Ene-Obong و صعود Bost دو ماه پس از اخراج 54gene 95 کارمند یا بیش از 30 درصد از نیروی کار خود در ماه اوت اتفاق افتاد. اخراج کارکنان، عمدتاً کارمندان قراردادی (در آزمایشگاه‌ها و فروش)، که برای کار در خط کسب‌وکار کووید 54ژن استخدام شده‌اند، که در سال 2020 راه‌اندازی شد تا محصول شاخص آن: Biobank ژنوم آفریقایی را تکمیل کند، تحت تأثیر قرار داد.

54gene که در سال 2019 توسط Ene-Obong تأسیس شد، به شکافی در بازار جهانی ژنومیک می پردازد، جایی که آفریقایی ها کمتر از 3 درصد از مواد ژنتیکی مورد استفاده در تحقیقات دارویی را تشکیل می دهند، با وجود تنوع ژنتیکی بیشتر از هر جمعیت دیگری. این پروژه جسورانه بیش از 40 میلیون دلار از سرمایه گذارانی مانند Adjuvant Capital، Y Combinator و Cathay AfricInvest Innovation Fund (CAIF) دریافت کرده است و با سازمان هایی مانند Illumina، Genentech و Parexel همکاری کرده است.

بیوتکنولوژی در سطح جهانی تمایل به اتخاذ رویکرد بلندمدت برای کسب درآمد دارد. در واقع، چنین شرکت هایی هنوز هم می توانند میلیاردها دلار با درآمد کم یا بدون درآمد ارزش داشته باشند. برای 54gene مستقر در واشنگتن، اما متمرکز در آفریقا، مسیر اصلی کسب درآمد شامل همکاری با شرکت‌های داروسازی برای توسعه مشترک داروها و داروها است – و این زمان می‌برد. بازه زمانی معمول برای یک داروی جدید از توسعه تا ورود به بازار ممکن است تا یک دهه طول بکشد، بنابراین منطقی است که 54gene قابلیت‌های آزمایشگاهی خود را به آزمایش COVID به عنوان منبع درآمد جدیدی تبدیل کند.

با این حال، کاهش آزمایش کووید 54 ژن را با چالش‌های جدیدی مواجه کرده است: کاهش درآمد و نقش‌های اضافی. اگرچه قبلاً 95 کارمند خود را اخراج کرده است، اما این شرکت تأیید کرده است که پس از بازسازی چندین بخش، دور دوم اخراج را انجام خواهد داد. به گفته شرکت تحت حمایت YC، این شرکت می‌خواهد منابع را بر ماموریت اصلی خود یعنی تحقیق در زمینه ژنومیک آفریقا و همسطح کردن پزشکی دقیق متمرکز کند. در همین حال، بازوی تشخیصی بالینی او در صندلی عقب قرار می گیرد.

در اینجا بیشتر در مورد مسیر جدید شرکت آمده است:

در آینده، تمرکز اولیه بر روی تحقیقات منحصر به فرد ژنومی خواهد بود، که این شرکت با استفاده بیشتر از مجموعه داده های ژنومی خود به دست آمده از بیوبانک پیشرفته 54gene، که در حال حاضر شامل بیش از 130000 نمونه منحصر به فرد بیمار و داده های ژنومی مربوطه است، آغاز کرده است. با هدف قرار دادن شرکت برای کمک به پزشکی دقیق و کشف دارو. این کار به کار معنی‌داری که شرکت روی آن سرمایه‌گذاری کرده است ادامه می‌دهد و در آن زمان بر خط کسب‌وکار تشخیص بالینی بی‌اهمیت بود.

دقیقاً مشخص نیست که چرا Ene-Obong از سمت خود کناره گیری می کند. با این حال، این موضوع طولانی نیست که بگوییم مبارزات اخیر این شرکت یک عامل کمک کننده است. 54gene در پاسخ به این سوال که آیا تصمیم شرکت برای آزادی او به عملکرد مربوط می شود یا به دلیل اینکه مدیر عامل سابق در حال حرکت به سمت پروژه های جدید است، تنها گفت: “عباسی تصمیم گرفته است از سمت مدیرعاملی کناره گیری کند، اما به حمایت از شرکت در تلاش های آینده ادامه خواهد داد. طرح هایی مانند مشارکت های استراتژیک و جمع آوری کمک های مالی. ما نمی‌توانیم در مورد علاقه‌های جدید دیگری که او دنبال خواهد کرد، اگر وجود داشته باشد، اظهار نظر کنیم، اما برای او آرزوی موفقیت داریم و همچنان او را یکی از اعضای اصلی تیم می‌دانیم.» جالب توجه است که استعفای مدیرعامل سابق نیز یک ماه پس از اوگوچوکو فرانسیس اوسیفو صورت می‌گیرد. یکی از بنیانگذاران و معاون مهندسی این شرکت در ماه سپتامبر شرکت را ترک کرد.

همانطور که 54gene وارد مرحله جدیدی می شود، Ene-Obong که در گذشته برای سازمان هایی مانند Gilead و IMS Health مشاوره کرده است، معتقد است که این استارتاپ در بهترین دستان است زیرا Bost و Attipoe “بینش عمیقی در مورد نحوه عملکرد 54gene دارند.” Bost دارای بیش از 20 سال دانش و تجربه گسترده در صنایع دارویی، بیوتکنولوژی و مراقبت های بهداشتی با شرکت هایی مانند Celgene و Quartet Health است، در حالی که پشتیبانی استراتژیک در زمینه اوراق بهادار، حاکمیت شرکتی و مسائل مالی ارائه می دهد. از سوی دیگر، Attipoe بیش از 15 سال تجربه در بخش داروسازی و همکاری با شرکت هایی مانند Roche و Genentech دارد.

Ene-Obong، در بیانیه ای به خروج و انتقال خود پرداخت، گفت:

من همیشه بر این باور بوده‌ام که مقیاس تنوع ژنتیکی در آفریقا و سایر جمعیت‌های بسیار متنوع، اساساً بر درک ما از زیست‌شناسی تأثیر می‌گذارد و منجر به داروها و مداخلات بهتر برای جمعیت‌های جهانی می‌شود، و به آنچه در 54gene به دست آمده است، افتخار می‌کنم. می‌خواهم از هیئت مدیره 54gene برای حمایت‌هایشان در طول سال‌ها و بسیاری از دانشمندان و فن‌آوران با استعدادی که در طول مدتی که در شرکت بودم، لذت همکاری با آنها را داشته‌ام، تشکر کنم. من به حمایت از شرکت و اکوسیستم علمی، به ویژه اکوسیستم ژنومیک آفریقا ادامه خواهم داد. ترزیا و دلالی چندین دهه تجربه در ساخت و مقیاس‌بندی شرکت‌های دارویی جهانی با تاثیر بالا را به ارمغان می‌آورند و همچنین بینش عمیقی نسبت به عملیات 54gene دارند. من از دیدن آنها که شرکت را به فاز بعدی می برند هیجان زده هستم.