منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مایکروسافت به رژه اخراج کارگران پیوست. واقعا مجبور بودی؟ • TechCrunch

مایکروسافت به رژه اخراج کارگران پیوست. واقعا مجبور بودی؟ • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مایکروسافت به رژه اخراج کارگران پیوست. واقعا مجبور بودی؟ • TechCrunch

مایکروسافت به رژه اخراج کارگران پیوست. واقعا مجبور بودی؟ • TechCrunch

زمانی که مایکروسافت اعلام کرد این هفته که 10000 شغل را کاهش داد دقیقاً یک شوک نبود. سایر شرکت‌های بزرگ، از جمله Salesforce، Amazon و Meta، قبلاً این مسیر را طی کرده‌اند و این اخبار قبل از اعلام رسمی روز چهارشنبه به بیرون درز کرد. آلفابت امروز به این گروه ملحق شد و 12000 شغل دیگر را کاهش داد.

مانند این شرکت‌های دیگر، مایکروسافت با یک چشم‌انداز اقتصادی در حال تغییر مواجه است و در حال تعدیل نیروی کار است که از روزهای اولیه شیوع همه‌گیری افزایش یافته است. هر کدام از این شرکت ها ده ها هزار کارمند را به لیست حقوق و دستمزد اضافه کردند و در شرایط نااطمینانی اقتصادی فعلی، تصمیم گرفتند آن را بازگردانند (یا حداقل از آن به عنوان بهانه ای برای کاهش هزینه ها استفاده کنند).

در نظر بگیرید که طبق آمار Statista، مایکروسافت در پایان سال گذشته بیش از 220000 کارمند داشت. این رقم از 163000 نفر در سال 2020 و 181000 نفر در سال 2021 افزایش یافته است، به این معنی که این شرکت بیش از 57000 کارمند را در یک دوره دو ساله اضافه کرده است قبل از اینکه این هفته 10000 نفر را کاهش دهد.

تجسم داده ها از میراندا هالپرنایجاد شده با Flourish

مشخص نیست این کاهش ها از کجا می آیند و هیچ خبری رسمی از سوی مایکروسافت وجود ندارد. بلومبرگ گزارش داد که گروه های مهندسی قطع خواهند شد، در حالی که گزارش داد که گروه هولولنز پس از از دست دادن یک قرارداد دفاعی بزرگ ضربه خورده است. Geekwire گزارش داد که اخراج های بزرگی در گروه نوکیا وجود دارد. مایکروسافت در پاسخ به سوال TechCrunch اظهار نظری نکرد.

این اخراج نشان دهنده کاهش هزینه مایکروسافت از نظر مالی است، اما تأثیر بسیار واقعی بر 10000 نفری دارد که به آنها گفته شد در این هفته رها خواهند شد.

مایکروسافت عملکرد بدی نداشت، سال گذشته بیش از 200 میلیارد دلار درآمد داشت، در حالی که تقریباً یک سال پیش، 69 میلیارد دلار برای پرداخت به شرکت بازی اکتیویژن بلیزارد پرداخت کرد. امروز، ارزش بازار آن بیش از 1.7 تریلیون دلار است – این با یک T است. در پرونده ای به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده که اخراج ها را اعلام کرد، این شرکت گفت که 1.2 میلیارد دلار از هزینه های مربوط به اخراج را در دومین دوره حذف خواهد کرد. ربع.

همه اینها به این معنی است که این اخراج از نظر مالی برای مایکروسافت یک مشکل است، اما تأثیر بسیار واقعی بر 10000 نفری دارد که به آنها گفته شد در این هفته رها خواهند شد. اگر می‌خواست سرمایه‌گذاران را تحت تأثیر قرار دهد، تا کنون کار نمی‌کند — سهام آن در روزهای پس از اعلام قبل از بازگشت مجدد در روز جمعه سقوط کرد.

با این همه منابع مالی، سوال اینجاست چرا. مایکروسافت با کاهش 5 درصدی نیروی کار خود چه چیزی به دست می آورد؟ ما با چندین تحلیلگر صحبت کردیم تا دریابیم.

سال خیلی خوبیه

ابتدا اجازه دهید نگاهی گذرا به وضعیت مالی مایکروسافت بیندازیم. شرکت‌ها معمولاً هزینه‌ها را کاهش می‌دهند زیرا کسب‌وکار دیگر نیروی کار را پشتیبانی نمی‌کند، اما مایکروسافت سال بسیار مناسبی را پشت سر گذاشت، همانطور که نمودار زیر نشان می‌دهد: