منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مایکروسافت با آژانس فضایی هند همکاری می کند تا با استارتاپ ها همکاری کند • TechCrunch

مایکروسافت با آژانس فضایی هند همکاری می کند تا با استارتاپ ها همکاری کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مایکروسافت با آژانس فضایی هند همکاری می کند تا با استارتاپ ها همکاری کند • TechCrunch

مایکروسافت با آژانس فضایی هند همکاری می کند تا با استارتاپ ها همکاری کند • TechCrunch

مایکروسافت قصد دارد با آژانس فضایی هند همکاری کند تا به استارت‌آپ‌های فناوری فضایی هند دسترسی رایگان به ابزارهای ابری بدهد.

به عنوان بخشی از یادداشت تفاهمی که مایکروسافت با سازمان تحقیقات فضایی هند امضا کرد، این شرکت همچنین به استارت‌آپ‌های فناوری فضایی با پشتیبانی از بازار عرضه می‌کند و به آنها کمک می‌کند تا برای شرکت‌ها آماده شوند.

استارت‌آپ‌های انتخاب شده توسط ISRO در پلتفرم Microsoft for Startups Founders Hub قرار می‌گیرند و در آنجا به چندین ابزار و منابع دسترسی رایگان خواهند داشت. این ابزارها شامل کمک به ساخت و مقیاس‌گذاری Azure، و همچنین GitHub Enterprise، Visual Studio Enterprise، Microsoft 365 و Power BI و Dynamics 365 می‌شود.

S. Somanath، رئیس ISRO، در این باره گفت: «همکاری ISRO با مایکروسافت برای استارت‌آپ‌های فناوری فضایی در تجزیه و تحلیل و پردازش مقادیر عظیمی از داده‌های ماهواره‌ای برای کاربردهای مختلف با استفاده از روش‌های پیشرفته مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق، سود زیادی خواهد داشت». بیانیه.

مرکز موسسان مایکروسافت برای استارت‌آپ‌ها یک پلتفرم مفید برای گرد هم آوردن استارت‌آپ‌ها و ارائه‌دهندگان راه‌حل‌های فناوری برای حمایت از اکوسیستم فناوری فضایی کشور است. ما خوشحالیم که برای کمک و حمایت از کارآفرینان به نفع اقتصاد هند به عنوان یک کل با یکدیگر همکاری می کنیم.

استارت آپ های فناوری فضایی هند لحظاتی را سپری می کنند.

در ژوئن 2020، دولت هند اصلاحات بخش فضایی را به تصویب رساند و مرکز ارتقاء و مجوز ملی فضایی هند (IN-SPACE) را تأسیس کرد تا به شرکت‌های خصوصی اجازه دهد از زیرساخت‌های ISRO استفاده کنند. دولت همچنین NewSpace India Limited (NSIL) را به عنوان بازوی تجاری آژانس فضایی برای همکاری نزدیک با شرکت های خصوصی و استارت آپ ها راه اندازی کرده است.

در نوامبر سال گذشته، ISRO با موفقیت Vikram-S را پس از انتظارات فراوان در بخش خصوصی راه اندازی کرد. Vikram-S که توسط استارت‌آپ چهار ساله Skyroot Aerospace ساخته شده است، یک موشک تک مرحله‌ای سوخت جامد تثبیت‌شده با چرخش با جرم حدود 550 کیلوگرم است. سه بار سفارشی را حمل می کند، از جمله یکی از مشتریان خارج از هند.

بر اساس داده های به اشتراک گذاشته شده توسط انجمن فضایی هند (ISpA) با TechCrunch، استارت آپ های فضایی هندی بیش از 245.35 میلیون دلار جمع آوری کرده اند که تنها در سال 2022 با 108.52 میلیون دلار سرمایه گذاری شده است.

مایکروسافت این هفته در حالی که مدیر عامل شرکت ساتیا نادلا از بازار آسیای جنوبی بازدید می کند، اطلاعات زیادی را در هند منتشر کرد. این شرکت در اوایل این هفته گفت که HDFC Bank و Yes Bank برای استفاده از Azure و سایر سرویس های ابری مایکروسافت ثبت نام کرده اند.