منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ماموریت Psyche ناسا به یک سیارک غنی از فلز برای اکتبر 2023 در کتاب‌ها بازگشته است • TechCrunch

ماموریت Psyche ناسا به یک سیارک غنی از فلز برای اکتبر 2023 در کتاب‌ها بازگشته است • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ماموریت Psyche ناسا به یک سیارک غنی از فلز برای اکتبر 2023 در کتاب‌ها بازگشته است • TechCrunch

ناسا روز جمعه اعلام کرد که ماموریت Psyche (به نام سیارکی که ماموریت آن را هدف قرار داده است) برای اکتبر سال آینده برنامه ریزی شده است. این خبر تنها چند ماه پس از آن منتشر شد که آژانس اعلام کرد برای همیشه از تلاش برای پرتاب برنامه ریزی شده خود در سال 2022 صرفنظر می کند. برنامه تاخیری به دلیل تحویل دیرهنگام قطعات کلیدی فضاپیما، از جمله نرم افزار پرواز و تجهیزات آزمایشی است. پنجره راه اندازی امسال در 11 اکتبر به پایان رسید.

ناسا یک بررسی داخلی برای تعیین اینکه آیا این ماموریت می‌تواند در سال آینده پرتاب شود، انجام داد، علاوه بر این یک بررسی مستقل جداگانه توسط آژانس برای بررسی شکست‌هایی که منجر به از دست رفتن پنجره پرتاب شد، دستور داد. به نظر می رسد بررسی نشان می دهد که راه اندازی سال آینده آماده است.

در حالی که پنجره پرتاب تغییر کرده است، ناسا گفت که مشخصات پرواز مشابه خواهد بود: این فضاپیما از گرانش مریخ در سال 2026 برای به حرکت درآوردن فضاپیما به سمت سیارک Psyche استفاده خواهد کرد. اگر ماموریت سال آینده ادامه یابد، فضاپیما باید در آگوست 2029 به سیارک برسد.

این ماموریت که توسط دانشگاه ایالتی آریزونا هدایت می شود، سیارک فلزی به نام روان را که بین مریخ و مشتری قرار دارد، مطالعه خواهد کرد. این برای مطالعه انتخاب شد زیرا دانشمندان بر این باورند که این هسته نیکل-آهن یک سیاره قبلی است و آن را به یک هدف غنی برای درک چگونگی پیدایش سیاره ما تبدیل می کند. افراد با جاه طلبی های استخراج سیارک البته بدون شک نیز علاقه مند هستند.

هزینه کل ماموریت، با احتساب پرتاب، 985 میلیون دلار است. از این تعداد تا ژوئن 717 میلیون دلار هزینه شده است. دو پروژه دیگر برای راه اندازی با Psyche برنامه ریزی شده بود: یک ماموریت ناسا به نام Janus برای کاوش یک سیستم سیارکی دوتایی و یک نمایش فناوری داده های ارتباطی لیزری با سرعت بالا. دومی در حال حاضر با فضاپیمای Psyche ادغام شده است و با آن پرتاب خواهد شد، اما ناسا هنوز در حال بررسی گزینه‌هایی برای Janus است.

در فوریه 2020، ناسا اعلام کرد که قراردادی به ارزش 117 میلیون دلار به اسپیس ایکس داده است. این آژانس سواری بر روی فالکون هوی، قدرتمندترین موشکی که در حال حاضر در حال عملیات است و تنها سه بار در تاریخ خود پرواز کرده است، رزرو کرد. (چهارمین می تواند در اوایل هفته آینده برگزار شود.)