منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • لایکا 50 میلیون دلار برای پلتفرم انطباق امنیتی خودکار خود جمع آوری می کند • TechCrunch

لایکا 50 میلیون دلار برای پلتفرم انطباق امنیتی خودکار خود جمع آوری می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
لایکا 50 میلیون دلار برای پلتفرم انطباق امنیتی خودکار خود جمع آوری می کند • TechCrunch

مطابقت با چارچوب‌های حریم خصوصی و امنیتی مانند SOC 2، HIPAA و GDPR نه تنها به یک مؤلفه اصلی در مورد چگونگی اعتماد سازمان‌ها با کاربران خود، بلکه همچنین نحوه همکاری سازمان‌ها با یکدیگر این روزها تبدیل شده است: در برآورده کردن الزامات این چارچوب‌ها و شما ناتوان است. ممکن است رابطه کاری خود را از دست بدهد. امروز، لایکا – یکی از استارت‌آپ‌های بزرگ‌تر که ابزارهایی برای حمایت از این الزامات انطباق ارائه می‌کند – بودجه 50 میلیون دلاری را اعلام می‌کند که رشد در این فضا را برجسته می‌کند.

لایکا از سرمایه سهام سری C برای ادامه گسترش عملکرد پلتفرم خود و قیف تجاری گسترده تر خود استفاده خواهد کرد.

لایکا امروزه حدود 500 مشتری دارد که این تعداد در 12 ماه گذشته چهار برابر شده است. و با ابزارهایی از جمله ممیزی های یکپارچه، تست های نفوذ و پرسشنامه های امنیتی (که در RFP ها و بررسی های لازم قبل از قرارداد استفاده می شوند) برای حدود 100 بسته نرم افزاری مختلف ادغام هایی را برای اندازه گیری نحوه انطباق مشتریان با آنها فراهم می کند.

آستین اوگیلوی، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل لایکا، در مصاحبه ای گفت: این طرح افزایش تعداد مشتریان و تعداد منابعی است که لایکا می تواند برای اندازه گیری حفاظت از داده ها و سایر معیارهای انطباق در سطح گسترده تر سازمان استفاده کند. ردپای دیجیتال

فین کپیتال در این دور پیشتاز است و حامیان جدید Centana Growth Partners و سرمایه گذاران قبلی JP Morgan Growth Equity Partners، Canapi و ThirdPrime نیز در این دور شرکت کرده اند و نامشان فاش نشده است.

دیگر سرمایه گذاران قابل توجه گذشته نام های بسیار بزرگی را در دنیای فین تک شامل PayPal و fintech VCs NYCA و Dash Fund آورده اند – لیست کامل تری که به ویژه به کشش لایکا در خدمات مالی اشاره می کند.

بخش مالی سال‌ها است که به دلایل قانونی و تجاری، کاربر قابل توجهی از نرم‌افزار انطباق بوده است. اما، همانطور که اوگیلوی به من اشاره کرد، ما مدت‌ها از نقطه‌ای گذشته‌ایم که شرکت‌های مالی کاربران اصلی ابزارهای انطباق هستند: این یکی از دلایلی است که چرا در حال حاضر رشد برای شرکت‌هایی مانند لایکا اتفاق می‌افتد، و اینکه چرا لایکا به‌ویژه می‌تواند درآمد مناسبی ایجاد کند. در طول زمان، زمانی که یافتن بودجه برای استارت‌آپ‌ها بسیار سخت‌تر است. بعلاوه، همراه با سام لی و اوا پیتاس، بنیانگذاران دیگر Laika (به ترتیب مدیرعامل و مدیر عامل شرکت، هر سه در تصویر بالا)، این سه نفر دارای قرار گرفتن در معرض و تجربه جمعی در بیمه، علم داده و پوشش ریسک هستند که به خطرات بزرگتر اشاره می کند. فرصتی که شرکت از آن استفاده می کند.

با احتساب آخرین سری C، لایکا اکنون در مجموع 98 میلیون دلار جمع آوری کرده است. در حالی که ارزش گذاری را فاش نکرد، Ogilvie تأیید کرد که این یک “پله ای سالم” از سری B خود است، که PitchBook خاطرنشان می کند که 235 میلیون دلار پس از پول در سال 2021 بسته شد. (به عبارت دیگر، اکنون بیش از 335 میلیون دلار است.) کمی بیشتر، دو تا از نزدیکترین رقبای لایکا در دنیای نظارت بر انطباق با حفاظت از داده ها، وانتا و دراتا، هرکدام در سال جاری دورهایی را مطرح کردند که ارزش آن ها چیزی بیش از 1 میلیارد دلار بود. (اینجا و اینجا را ببینید.)

خزانه رو به رشد لایکا به موقع می آید، و این فقط به این دلیل نیست که رقبای آن نیز در حال رشد هستند. اول، تعداد چارچوب های انطباق در حال شکل گیری در سطح جهانی در حال افزایش است. و دوم، هر چه یک سازمان یا عملیات آن بزرگتر باشد، وظیفه تضمین انطباق پیچیده تر می شود.

مطابقت حداقل در 10 سال گذشته در اوج خود بوده است، اما واقعاً در سه سال گذشته افزایش یافته است، جایی که انفجاری از آنها وجود داشته است، برخی مقررات نظارتی، اما برخی دیگر مانند PCI فقط یک گزینه نیستند. اوگیلوی گفت. “اگر شما هر برند مهمی را بفروشید یا با آن کار کنید، آنها بررسی های لازم را انجام می دهند که شامل ارزیابی های امنیتی می شود، و همچنین باید نشان دهید که همیشه مطابق با این اصول عمل می کنید.”

بزرگترین مشتریان ممکن است تا 5000 تامین کننده داشته باشند که نیاز به ارزیابی و ممیزی منظم دارند، وظیفه ای که به خودی خود نیازمند اتوماسیون و رویکرد پلت فرم است. او گفت، اما سازمان‌های کوچک‌تر نیز به نرم‌افزار نیاز دارند، اغلب به دلایل کمی متفاوت.

“بعضی ها بدون نیاز به دیدن این موضوع به ما مراجعه می کنند. استفاده از Laika اولین باری است که ما شاهد یک سند ارزیابی امنیتی هستیم. دیگران ممکن است به جای داشتن کارکنان کافی یا تیم های امنیتی اطلاعات داخلی برای نظارت و حفظ این روابط داده ها از Laika استفاده کنند.

وی افزود، کووید نیاز به این ابزارها را افزایش داده است، به طوری که کار از راه دور و ابری بیشتر معمولاً به برنامه های کاربردی بیشتر و به طور کلی متفاوت تر از محیط امنیتی و حفاظت از داده ها نیاز دارد.

امروزه تعدادی از ابزارهای انطباق در بازار وجود دارد – با توجه به تهدیدات مداوم برای امنیت سایبری و آگاهی روزافزون در بین قانونگذاران و عموم مردم در مورد حفاظت از داده ها، جای تعجب نیست. حتی قبل از اینکه کووید واقعاً به یک ناقل تبدیل شود، این صنعت در حال حاضر حدود 32 میلیارد دلار در سال ارزش داشت. پیش‌بینی می‌شود که این رقم تا سال 2028 به 75 میلیارد دلار برسد. سرمایه‌گذاران می‌گویند لایکا – که به افتخار سگ روسی، اولین غیرانسانی که به فضا فرستاده شد، نامگذاری شده است و اوگیلوی گفت: که یکی از ابزارهای ساده تر برای استفاده و استفاده منظم است.

کریستین اوستبرگ، شریک فین کپیتال، در بیانیه ای گفت: «لایکا با ارائه تنها پلت فرم جامع و متمرکز انطباق، شکاف منحصر به فردی را در فضای اتوماسیون انطباق و مدیریت حسابرسی به سرعت در حال رشد پر کرد. “لایکا با ترکیب اتوماسیون گردش کار InfoSec با ممیزی های یکپارچه و مبتنی بر فناوری، خود را به عنوان رهبر بازار آشکاری که این دسته بندی به سرعت در حال تحول را شکل می دهد، تثبیت کرده است.”