منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • قرارداد 56 میلیارد دلاری ماسک برای پرداخت به تسلا در بحبوحه اصلاحات اساسی توییتر آزمایش می شود • TechCrunch

قرارداد 56 میلیارد دلاری ماسک برای پرداخت به تسلا در بحبوحه اصلاحات اساسی توییتر آزمایش می شود • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
قرارداد 56 میلیارد دلاری ماسک برای پرداخت به تسلا در بحبوحه اصلاحات اساسی توییتر آزمایش می شود • TechCrunch

گویی ایلان ماسک به اندازه کافی در بشقابش نبود، ثروتمندترین مرد جهان هفته آینده به دادگاه می رود تا از بسته حقوقی 56 میلیارد دلاری خود در تسلا دفاع کند. ریچارد تورنتتا، یکی از سهامداران تسلا که در سال 2019 برای لغو قرارداد حقوقی ماسک در سال 2018 شکایت کرد، استدلال کرد که این بسته – “بزرگترین غرامت در تاریخ بشر” – به طور ناعادلانه به ماسک پرداخت شده است بدون اینکه او را ملزم کند که کاملاً روی سازنده خودرو تمرکز کند.

محاکمه در 14 نوامبر آغاز می شود، اما ماسک باید درام دیگری را در حالی که او برای بازسازی توییتر تلاش می کند، دستکاری کند. قرارداد ماسک برای خرید این شرکت رسانه‌های اجتماعی در پایان اکتبر انجام شد و از آن زمان ماسک مشغول کاهش تعداد زیادی شغل، شکایت به دلیل اخراج‌های گفته شده و به طور کلی برنامه‌ریزی‌های بلندپایه در این پلتفرم برای دریافت هزینه ماهانه 8 دلار از کاربران بوده است. برای گرفتن تیک آبی در کنار نام شما.

خرید توییتر دقیقاً به پرونده ماسک در دعوای حقوقی او کمک نکرد. علاوه بر تسلا، ماسک اکنون مدیر عامل اسپیس ایکس، شرکت بورینگ، OpenAI و Neuralink است. با توییتر، ماسک تنها به ادعاهای تورنتتا مبنی بر اینکه ماسک یک “پیمانکار پاره وقت” در تسلا است، اعتبار می بخشد.

تورنتتا همچنین استدلال کرد که هیئت مدیره برای اهداف عملکرد ماسک محدودیت‌های پایینی تعیین کرده است و این کمک مالی “برای هدف اعلام شده استعمار مریخ (سیاره) درخواست شده است.”

تسلا گفت بسته پرداخت ماسک باعث افزایش 10 برابری ارزش سهامداران شده است.

این محاکمه توسط کاتلین مک کورمیک از دادگاه عالی دلاور تصمیم گیری خواهد شد. مک کورمیک شکایت توییتر علیه ماسک را رهبری کرد که با موافقت او با بستن قرارداد 44 میلیارد دلاری خود پایان یافت، خریدی که او عمدتاً با فروش سهام تسلا خود تأمین مالی کرد.

گرنت “هدف تمرکز ماسک بر تسلا را شکست داد”

وکلای تورنتتا استدلال می کنند که بسته 2018 نتوانست به هدف اعلام شده خود یعنی جلب توجه ماسک به تسلا دست یابد و جای تعجب نیست – هیچ مقرراتی وجود نداشت که ماسک را ملزم به اختصاص زمان یا توجه به تسلا کند و همچنین مقرراتی وجود نداشت که تخصیص زمان یا توجه ماسک را محدود کند. به تلاش های غیر تسلا.

در این دادخواست آمده است: «در واقع، ماسک شهادت داد که پس از تأیید گرانت، کمی بیش از نیمی از وقت خود را صرف امور تسلا کرده و زمان و توجه قابل توجهی را به تلاش‌های مختلف دیگر اختصاص داده است.

وکلای ماسک پاسخ دادند که جاه طلبی او چیزی است که او را به عنوان یک مدیر عامل منحصر به فرد می کند و او ساعتی را برای تعیین زمان حضورش در شرکت اجرا نمی کند.

بسته پرداخت مورد مناقشه به ماسک اجازه می دهد تا هر بار که عملکرد و اهداف مالی برآورده می شود، 1 درصد از سهام تسلا را با تخفیف خریداری کند. اگر آنها برآورده نشوند، ماسک چیزی به دست نمی آورد. طبق اسناد دادگاه، تسلا 11 هدف از 12 هدف را هدف قرار داد.

وکلای ماسک گفتند: «در هر صورت، طبق طرح پیشنهادی، ماسک هیچ غرامتی در تسلا دریافت نخواهد کرد، مگر اینکه رشد فوق‌العاده‌ای داشته باشد که بدون صرف زمان و توجه قابل‌توجه از سوی مدیرعامل نمی‌توان به آن دست یافت».

شکایت علیه ماسک همچنین مدعی است که این بسته کاملاً منصفانه نبود زیرا ماسک هیئت مدیره را کنترل می کند.

وکلای تورنتتا نوشتند: «هیچ یک از اعضای کمیته مستقل از ماسک نبودند.

به عنوان مثال، کیمبال ماسک، برادر ماسک، در هیئت مدیره تسلا نشسته است – یک تضاد منافع کاملاً واضح است. سوگندنامه تورنتتا همچنین به عضو سابق هیئت مدیره آنتونیو گراسیاس اشاره می کند که شاکی او را دوست نزدیک ماسک توصیف می کند. گراسیاس، شخصا و از طریق شرکت سهامی خصوصی خود، به طور جمعی بیش از نیم میلیارد دلار در «قابل ملاحظه همه مشاغل ماسک» سرمایه‌گذاری کرده است، از جمله پی پال، تسلا، اسپیس ایکس، SolarCity، The Boring Company و Neuralink.

علاوه بر این، در این سند از ایرا ارنپرایس و جیمز مرداک که هنوز در هیئت مدیره تسلا هستند به عنوان دوستان شخصی ماسک و سرمایه گذاران در سازمان های ماسک نام برده شده است. گرسیاس، مرداک و ارنپرایس نیز در میان متهمان این دعوا ذکر شده اند.