منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • قرارداد ایلان ماسک با توییتر باید تا جمعه بسته شود، در غیر این صورت دوره آزمایشی به • TechCrunch باز خواهد گشت

قرارداد ایلان ماسک با توییتر باید تا جمعه بسته شود، در غیر این صورت دوره آزمایشی به • TechCrunch باز خواهد گشت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
قرارداد ایلان ماسک با توییتر باید تا جمعه بسته شود، در غیر این صورت دوره آزمایشی به • TechCrunch باز خواهد گشت

طرح ایلان ماسک برای خرید توییتر با به دست گرفتن کنترل این شرکت توسط میلیاردر در این هفته به پایان می رسد.

انتظار می‌رود که ماسک این قرارداد را تا جمعه، 28 اکتبر، به طور رسمی در راس یکی از معروف‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان قرار دهد. گزارش شده است که ماسک روز دوشنبه طی تماسی به بانک ها از برنامه های خود برای پایبندی به ضرب الاجل 28 اکتبر اطلاع داد.

مجموعه ای از بانک ها، از جمله مورگان استنلی و بانک آمریکا، با 13 میلیارد دلار بدهی که قصد دارند حداقل در کوتاه مدت داشته باشند، از خرید آن حمایت می کنند. سهام توییتر روز چهارشنبه حدود 53 دلار معامله شد که اندکی کمتر از 54.20 دلار به ازای هر سهمی که ماسک در اوایل سال جاری برای این شرکت پیشنهاد داده بود.

معامله ماسک با بانک‌هایی که به او در تامین مالی این معامله کمک می‌کنند، تنها چیزی نیست که او را در ضرب‌الاجل تعیین شده باز می‌دارد. موضوع مهم‌تر در اینجا این است که قاضی دادگاه عالی دلاور که بر دعوای حقوقی بین ماسک و توییتر نظارت می‌کند، اگر ماسک قصد دارد از حضور در دادگاه خودداری کند، مهلت این جمعه را تعیین کرده است. عدم بستن قرارداد تا تاریخ مذکور به این معنی است که کاتلین مک کورمیک، وزیر دارایی دلاور می تواند محاکمه ای را در ماه نوامبر آغاز کند.

توییتر از مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس و تسلا در تابستان شکایت کرد تا او را مجبور به خرید این شرکت کند. دو طرف در ماه‌های بعد، بحث‌ها و اسنادی را در پرونده‌های دادگاه رد و بدل کردند، زیرا ماسک اصرار خود را مبنی بر اینکه حق دارد از توافق خارج شود، دو چندان کرد. تیم حقوقی ماسک، از جمله ادعاهای گمراه کننده و به طور کلی گیج کننده در مورد اندازه گیری تعداد کاربران توییتر، که آب ها را گل آلودتر کرد، پی بردند. در همین حال، نبرد حقوقی پیام‌های خصوصی متعددی بین ماسک، مشاوران مالی او و سایر تماس‌های نزدیکی که او با آنها درباره این معامله صحبت کرده بود، منتشر شده است.

در اوایل اکتبر، ماسک 180 مورد دیگر را انجام داد و با خرید شرکت موافقت کرد – اگر بتواند آزمایشی را که برای 17 اکتبر برنامه ریزی شده بود انجام دهد. پس از دور دیگری از اسناد دادگاه و نامه نگاری خشمگینانه، قاضی مک کورمیک موافقت کرد که اگر ماسک بودجه خود را افزایش دهد و خرید را تا 28 اکتبر تکمیل کند، محاکمه را به تعویق بیاندازد.

ماسک همچنین برنامه های خود را برای بستن قرارداد در این هفته نشان داد و بیوگرافی توییتر خود را به “Chief Twit” و مکان خود را به توییتر HQ تغییر داد.