منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فورد و فولکس‌واگن به دنبال خریدار برای دستگاه Argo AI lidar • TechCrunch

فورد و فولکس‌واگن به دنبال خریدار برای دستگاه Argo AI lidar • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فورد و فولکس‌واگن به دنبال خریدار برای دستگاه Argo AI lidar • TechCrunch

فورد و فولکس‌واگن به دنبال خریدار برای دستگاه Argo AI lidar • TechCrunch

فورد و فولکس واگن در تلاش هستند تا ارزش باقی مانده از هوش مصنوعی Argo را کاهش دهند. یکی از آیتم های اصلی این بلوک: آرگو لیدار، تیمی متشکل از 80 نفر و فناوری لیدار که آنها توسعه داده اند، به گفته منابع آشنا با فروپاشی شرکت.

هوش مصنوعی Argo تنها یک سال داشت که در اکتبر 2017، استارت‌آپ لیدار پرینستون، مستقر در نیوجرسی، پرینستون Lightwave را خریداری کرد. خرید تحت حمایت فورد سال‌ها بعد به عنوان کمک به آوردن بخش کلیدی فناوری به مدیریت سیستم کاملاً مستقل Argo مورد استقبال قرار گرفت.

Lidar، رادار تشخیص نور و بردی که فاصله را با استفاده از نور لیزر اندازه‌گیری می‌کند تا یک نقشه سه‌بعدی بسیار دقیق از جهان تولید کند، توسط اکثر صنعتگران به عنوان یک حسگر حیاتی مورد نیاز برای استقرار ایمن وسایل نقلیه خودران در مقیاس تجاری در نظر گرفته می‌شود.

این تیم که هنوز در پرینستون مستقر است، حسگرهای لیدار برد متوسط ​​و بلند را توسعه دادند.

آرگو گفت: لیدار دوربرد توانایی دیدن 400 متر با کیفیت تصویر واقعی و توانایی تشخیص اجسام تاریک و دور با بازتاب کم را دارد. در ماه مه 2021، برایان سالسکی، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران آرگو، به TechCrunch گفت که حسگر لیدار به گونه ای ساخته شده است که مقرون به صرفه باشد و در مقیاس تولید شود، دو عاملی که برای هر شرکتی که سعی در تجاری سازی این فناوری برای وسایل نقلیه خودران دارد مهم است.

ابر نقطه آرگو لیدار

ابر نقطه آرگو لیدار. اعتبار تصویر: هوش مصنوعی Argo

LG Innotek، سازنده قطعات الکترونیکی کره جنوبی، در سال جاری شروع به تولید لیدار برای Argo کرد. منابع می‌گویند که شرکت‌هایی در سایر بخش‌های عمودی – به معنای خارج از دنیای AV – برای خرید حسگرهای Argo Lidar علاقه نشان داده‌اند. مشخص نیست که آیا هر یک از این افراد علاقه مند به خرید کل تیم لیدار می پردازند یا خیر.

در همین حال، برخی از 2000 کارگر جهانی آرگو از فورد و فولکس واگن پیشنهاد دریافت می کنند. در مجموع، این دو خودروساز 3.6 میلیارد دلار در Argo سرمایه گذاری کردند – 2 میلیارد دلار نقد و 1.6 میلیارد دلار ارزش زمانی که شرکت تابعه رانندگی هوشمند خودران VW را تصاحب کردند. این سازمان به سازمان خود به نام Argo AI GmbH تبدیل شد.

فولکس واگن قصد دارد آرگو AI GmbH مستقر در مونیخ را – دفتری با بیش از 200 نفر که بسیاری از آنها قبلاً بخشی از AID بودند – دوباره به شرکت جذب کند. فولکس‌واگن همچنین به حدود 100 کارمند سابق آرگو مستقر در ایالات متحده کار می‌دهد، اقدامی که نشان می‌دهد این خودروساز مشتاق است تا برخی از عملیات‌ها را در ایالات متحده راه اندازی کند.

به گفته منابع، “چند صد” کارمند در فورد پست خواهند گرفت.