منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فرمیون 20 میلیون دلار برای ساخت ابزارهای توسعه برنامه های ابری جمع آوری می کند • TechCrunch

فرمیون 20 میلیون دلار برای ساخت ابزارهای توسعه برنامه های ابری جمع آوری می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فرمیون 20 میلیون دلار برای ساخت ابزارهای توسعه برنامه های ابری جمع آوری می کند • TechCrunch

Matt Butcher و Radu Matej سال‌هاست که روی فناوری‌های کانتینر کار می‌کنند، «کانتینرها» در این زمینه به بسته‌های نرم‌افزاری اشاره می‌کنند که حاوی تمام عناصر لازم برای اجرا در هر محیطی، از دسک‌تاپ گرفته تا سرورها هستند. به عنوان مهندسان در Deis و سپس DeisLabs پس از اینکه مایکروسافت آن را در سال 2017 به دست آورد، تیم آنها چشم انداز کانتینر را کاوش کردند و مدیر بسته Helm و همچنین Brigade و ابزارهای دیگر را ساختند.

در طول راه، آنها با مشکلات بی شماری در مورد کانتینرها مواجه شدند – یعنی سرعت و هزینه. شکست‌ها باعث شد آنها و تعدادی دیگر از کهنه‌سربازان DeisLabs فرمیون را تأسیس کنند، که امروز دور سرمایه‌گذاری 20 میلیون دلاری سری A به رهبری Insight Partners با مشارکت Amplify Partners و سرمایه‌گذاران فرشته بسته شد. Fermyon یک سرویس ابری مدیریت شده به نام Fermyon Cloud ارائه می دهد که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به سرعت میکروسرویس ها یا بخش هایی از برنامه ها را ایجاد کنند که به طور مستقل اما با هم کار می کنند (مثلاً اگر یک میکروسرویس از کار بیفتد، بقیه سرویس ها را از بین نمی برد).

بوچر با اشاره به استاندارد باز که به مرورگرهای وب اجازه اجرای کد باینری را می دهد، گفت: «فرمیون در حال ساخت موج بعدی خدمات ابری در بالای WebAssembly است. WebAssembly که در اصل برای مرورگر نوشته شده است، تمام ویژگی های یک پلت فرم عالی رایانش ابری را دارد… [Its] ترکیبی از ویژگی ها ما را هیجان زده می کند. فرمیون شروع به ساخت یک جعبه ابزار کرد که به توسعه دهندگان اجازه می دهد باینری های WebAssembly را در یک زمینه ابری بسازند، مستقر کنند و سپس با آن کار کنند.

Butcher ادعا می کند که WebAssembly از جهات مختلفی مانند زمان راه اندازی و سازگاری با سیستم عامل ها از جمله ویندوز، لینوکس و مک به علاوه پلتفرم های سخت افزاری مانند Intel و Arm، برتر از کانتینرها است. او ادعا می کند که ایمن تر است، زیرا می تواند حتی کدهای نامعتبر را با خیال راحت اجرا کند.

برای کشف پتانسیل WebAssembly برای جایگزینی کانتینرها، Fermyon Spin را توسعه داد، یک ابزار توسعه منبع باز برای ایجاد برنامه های ابری WebAssembly. Fermyon Cloud تکامل این کار است و بستری را فراهم می کند که مشتریان بتوانند این برنامه ها را میزبانی کنند.

Butcher گفت: “Fermyon Cloud به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا برنامه هایی را که به زبان های مختلف نوشته شده اند (مانند Rust، .NET، Go، JavaScript) استقرار دهند و عملکرد فوق العاده سریع را تجربه کنند.” “[A]هر کسی با حساب GitHub می‌تواند برنامه‌های WebAssembly بومی ابری بسازد… الگوی سلف سرویس توسعه‌دهنده اصطکاک ساخت برنامه‌ها را کاهش می‌دهد، زیرا نوشتن و آزمایش کد خود را برای توسعه‌دهندگان در یک محیط تولید و پس از آن نه تنها ممکن می‌کند، بلکه آسان می‌کند. آنها نسخه تکمیل شده را در همان محیط میزبانی شده مستقر می کنند.

Fermyon Cloud به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا حداکثر پنج برنامه وب یا میکروسرویس ایجاد کرده و آنها را در یک محیط میزبانی شده به صورت رایگان اجرا کنند. علاوه بر میزبانی برنامه ها، این سرویس کنترل نسخه، دسترسی به گزارش و پیکربندی برنامه را از یک کنسول وب ارائه می دهد.

بوچر گفت که با کارمندانی در اروپا، آسیا، استرالیا و آمریکای شمالی، تمرکز Fermyon به ساخت پروژه های منبع باز و تجاری خود ادامه می دهد. او افزود که Fermyon Cloud در ماه‌های آینده به یک پیشنهاد تجاری «آماده سازمانی» گسترش خواهد یافت، زیرا Fermyon قصد دارد تا اواسط سال 2023 نیروی کار 20 نفره خود را دو برابر کند – با تمرکز بر محصولات، بازاریابی، روابط توسعه‌دهندگان و نقش‌ها در جامعه. .

بوچر که از افشای ارقام درآمد خودداری کرد، گفت: «ما به لطف بودجه ای که امروز اعلام می کنیم، برای مقابله با طوفان های کلان اقتصادی در موقعیت خوبی قرار داریم. “[We] ما بودجه داریم تا چندین سال دوام بیاوریم.»

Fermyon مستقر در کلرادو تا به امروز 26 میلیون دلار جمع آوری کرده است.