منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فردریک تئو از GenZero در مورد امکانات “بی حد و مرز” در فناوری آب و هوا • TechCrunch

فردریک تئو از GenZero در مورد امکانات “بی حد و مرز” در فناوری آب و هوا • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فردریک تئو از GenZero در مورد امکانات "بی حد و مرز" در فناوری آب و هوا • TechCrunch

سال 2050 سال مهمی برای فناوری آب و هوا است، با توافق پاریس که باید انتشار گازهای گلخانه ای تا آن زمان به صفر خالص برسد. در گفتگو با فردریک تئو از GenZero برای اجلاس SOSV Climate Tech، در مورد مسیرهای واقع بینانه برای دستیابی به این هدف و اینکه چگونه استارتاپ ها می توانند با آنچه تئو یکی از وجودی ترین چالش های نسل ما نامیده است، مقابله کنند.

GenZero یک شرکت سرمایه گذاری 3.6 میلیارد دلاری است که تحت حمایت Temasek است که قبلاً به دلیل سرمایه گذاری در زمینه آب و هوا شناخته شده است. تئو در مورد اینکه چگونه شرکت‌ها را قبل از سرمایه‌گذاری می‌سنجید، از فناوری‌ها و راه‌حل‌های نوظهور در فضا حمایت می‌کند و استارت‌آپ‌ها در دو دهه آینده با آن‌ها چه مواجه خواهند شد. این پرسش و پاسخ به مدت طولانی ویرایش شده است و می توانید گفتگوی کامل را اینجا یا در انتهای مقاله مشاهده کنید.

TC: تعهد اولیه GenZero از Temasek بود، که پیش از این در زمان معرفی GenZero در ماه ژوئن پیشرو در سرمایه گذاری جهانی بود. این یک شرکت کاملاً متعلق به Temasek است، پس چرا Temasek تصمیم گرفت GenZero را راه اندازی کند و GenZero چه کاری انجام می دهد که Temasek قبلاً وجود ندارد؟

FT: همانطور که می‌دانید تمسک در چند سال گذشته گام‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری در زمینه پایداری و همچنین انرژی پاک و فضاهای مرتبط با آب و هوا برداشته است. برای ما مهم است که در مورد چگونگی استقرار سرمایه در این فضا فکر کنیم زیرا بدیهی است که همه ما از وضعیت اضطراری آب و هوایی آگاه هستیم، این واقعیت که در واقع احتمالاً یکی از چالش‌های وجودی نسل ما خواهد بود. برای ما مهم است که بتوانیم راه حل هایی پیدا کنیم که در واقع می تواند بسیاری از این موارد مانند گرم شدن کره زمین، افزایش سطح دریاها، چالش های تولید غذا به روشی پایدار را برطرف کند. بنابراین ما می‌خواستیم توانایی اختصاصی برای دسترسی به برخی از این فرصت‌های کربن‌زدایی را داشته باشیم و تمسک تصمیم گرفت سرمایه قابل توجهی را متعهد کند تا بتواند تیمی ایجاد کند که بتواند روی موضوعاتی مانند بازار کربن، فناوری‌های کربن‌زدایی و همچنین تمرکز کند. و راه حل های طبیعی بنابراین به همین دلیل است که GenZero را به عنوان یک شرکت پلتفرم سرمایه گذاری جداگانه ایجاد کردیم.

در کارمان به راه‌حل‌های فناوری مانند مواد کم کربن و قابلیت‌های جذب کربن، راه‌حل‌های طبیعت که به دنبال حفاظت و احیای اکوسیستم‌های طبیعی هستند، اغلب با هدف ایجاد اعتبارات کربن در کنار آن، و همچنین سرمایه‌گذاری در توانمندسازی اکوسیستم‌ها در فضای بازار کربن دلیل این امر به این دلیل است که ما معتقدیم در آینده نزدیک، انتقال انرژی نیازمند نوعی مشارکت از بازارهای کربن است تا به مردم اجازه دهد به تدریج این انتقال را انجام دهند. اما ما به بازارهای کربن نیاز داریم که قابل اعتماد، کارآمد، شفاف و با کیفیت باشند و بنابراین هنوز سرمایه گذاری لازم است تا بتوانیم قابلیت ها، فناوری ها و راه حل ها را در این فضا بهبود دهیم.

TC: برای شرکت‌هایی که کنجکاو هستند تا به شما پیشنهاد بدهند، چند نمونه از شرکت‌های نمونه کار فعلی شما چیست؟

FT: در فضای فناوری، هم در صندوق‌ها و هم در شرکت‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌ایم، بنابراین یک سرمایه‌گذاری بزرگ سرمایه‌گذاری Decarbonization Partners است و اساساً یک صندوق متمرکز بر اقلیم است که سرمایه‌گذاری مشترک بین Temasek و BlackRock است. ما یک LP هستیم که روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌ایم، و آن‌ها روی فرصت‌های رشد دیرهنگام و اولیه در زمینه‌های مختلف در فضای کربن‌زدایی بسیار متمرکز هستند.

ما همچنین در یک شرکت فناوری به نام Newlight سرمایه‌گذاری کرده‌ایم که هدف آن تولید پلاستیک‌های زیستی از متان ضبط‌شده است. از جنبه طبیعت، ما در چندین پروژه جنگلداری سرمایه گذاری کرده ایم که اعتبار کربن ایجاد می کند، و سپس در سمت بازار کربن، ما در میان شرکت های پرتفوی خود مواردی مانند قطب جنوب را به حساب می آوریم، که در ارائه مشاوره پروژه ها، راه حل های مشاوره فنی یک رهبر جهانی است. و توسعه پروژه برای شرکت‌هایی که به دنبال سفر کربن زدایی خالص صفر هستند، و همچنین یک تبادل کربن به نام Climate Impact X، که در اینجا در سنگاپور مستقر است.

TC: برای شرکت هایی که کنجکاو هستند که به طور بالقوه از شما سرمایه گذاری کنند، GenZero معمولاً به کدام مرحله از سرمایه گذاری نگاه می کند؟

FT: ما کاملاً انعطاف پذیر هستیم. برای شرکت‌های مراحل اولیه، مثلاً در سری A یا درست قبل از آن، ما با شرکای مختلف کار خواهیم کرد تا بتوانیم سرمایه را برای حمایت از شرکت‌های مرحله اولیه ارزیابی و مستقر کنیم، اما من فکر می‌کنم مهم است که بفهمیم چرا باید این کار را انجام دهیم. اگر به چالش گسترده‌تر کربن‌زدایی خالص صفر فکر کنیم، همه در مورد این جدول زمانی ۲۰۵۰ برای رسیدن به خالص صفر صحبت می‌کنند. اما واقعیت این است که اگر بخواهیم تا سال 2050 تأثیر قابل توجهی بر آب و هوا بگذاریم، به دنبال راه‌حل‌های جدیدی هستیم که باید تا حدودی امروز وجود داشته باشد یا امروز شروع به ظهور کرده است، زیرا به 10 تا 15 راه‌حل دیگر نیاز داریم. سال‌ها برای بلوغ فناوری‌ها و راه‌حل‌ها و رسیدن به مرحله‌ای که می‌توان آن‌ها را تجاری کرد، و سپس احتمالاً 10 تا 15 سال دیگر قبل از اینکه عملاً عرضه شود و نوعی تأثیر ایجاد کند. معنی آن در عمل این است که این گروه فعلی از شرکت‌های جوان تا سال 2050 دستور کار را تغییر خواهند داد. به همین دلیل است که ما بسیار هیجان‌زده هستیم که در حال حاضر در این فضا مشارکت می‌کنیم، زیرا این اقدام باید اکنون اتفاق بیفتد تا تأثیر معناداری داشته باشد. تا سال 2050

TC: همانطور که گفته شد، از آنجایی که این فناوری هنوز توسط آنها پیاده‌سازی نشده است یا هنوز واقعاً به نتایجی نرسیده است، با توجه به اینکه چه معیارها یا نقاط عطفی را می‌خواهید ببینید شرکت‌ها قبل از اینکه آنها را سبد سهام خود در نظر بگیرید، روی میز بیاورند؟

FT: من فکر می کنم این به نحوه ارزیابی عملکردمان در GenZero برمی گردد. ما سود دو برابری داریم، بنابراین سهامدار ما انتظار دارد که به وضوح بتوانیم به سطحی از بازده مالی دست یابیم. این یک امر داده شده است. اما ما همچنین ایده اندازه گیری تاثیر آب و هوا را کاملا جدی می گیریم. برای مثال، ما سعی می کنیم نوع تأثیرات آب و هوایی را که یک راه حل می تواند در صورت اجرای موفقیت آمیز به دست آورد، درک کنیم. ما همچنین به نوع بازده کربنی که شرکت یا راه حل می تواند ارائه دهد نگاه می کنیم. به عنوان مثال، به ازای هر دلار سرمایه گذاری شده در سرمایه، چقدر کربن بنگ برای دلار می توانیم دریافت کنیم، زیرا بدیهی است که بسیاری از راه حل ها می توانند عملی، مقرون به صرفه و عالی باشند.

اما به ازای هر دلار سرمایه سرمایه گذاری شده، چه میزان تاثیر کربن می توانیم به صورت سالانه یا انباشته داشته باشیم. این در واقع یکی از معیارهایی است که ما به آن فکر می کنیم زیرا سرمایه کم خواهد بود. ما همچنین زمان بسیار محدودی برای تأثیرگذاری قابل توجه بر آب و هوا داریم تا بتوانیم چالش تغییرات آب و هوا را برطرف کنیم. بنابراین برای ما حیاتی است که بدانیم چگونه سرمایه را در مناطقی که بیشترین تفاوت را ایجاد می کند، مستقر کنیم.

TC: یکی از سوالاتی که می‌خواهم در مورد کار با استارت‌آپ‌ها بپرسم، به خصوص بلندمدت، زیرا فکر می‌کنم عادلانه است که GenZero را یک سرمایه‌گذار فعال توصیف کنم که از نزدیک با استارت‌آپ‌ها همکاری می‌کند. برخی از کارهای آنها ممکن است مدتی طول بکشد تا به نتیجه برسد، بنابراین چه ارزش افزوده ای می توانید برای استارت آپ ها بیاورید؟

FT: ما با طیف وسیعی از شرکت‌های مختلف کار می‌کنیم، خواه آن‌ها در مراحل اولیه راه‌اندازی باشند یا کمی در طول سفر. اما من فکر می‌کنم چند چیز وجود دارد که امیدواریم بتوانیم برای شرکای خود ارزشی به ارمغان بیاوریم، اما اولین مورد، نگاهی متفکرانه‌تر به نحوه انجام بازارهای کربن و تحولات پیرامون کربن در سراسر جهان است. همانطور که در نهایت یک چالش کربن زدایی یا چالش تغییرات آب و هوایی را حل می کنیم، این درک از اینکه چگونه سرمایه گذاری را تضمین می کنیم، چگونه در مورد حرکت قیمت کربن فکر می کنیم، و مردم در مورد استراتژی ها، سیاست های کربن زدایی چگونه فکر می کنند، مهم خواهد بود، و من فکر می‌کنم که GenZero می‌تواند چشم‌انداز مفیدی در این زمینه ارائه دهد.

جنبه دوم این است که GenZero تنها نیست. ما ادعا نمی کنیم که تنها بازی در شهر هستیم. بسیاری دیگر در این فضا کار بزرگی انجام می دهند، و ما اغلب می خواهیم به این فکر کنیم که چگونه می توانیم حس مشارکت، نوعی معماری باز از نوع اکوسیستم را تقویت کنیم، به گونه ای که بتوانیم به صورت پویا برای یافتن راه حل های جدید و جالب شریک شویم. مهمتر از همه، راه هایی برای اجرای واقعی آنها. این به اندازه کافی خوب نیست که ایده های عالی داشته باشید. بسیار مهم‌تر است که به این فکر کنیم که چگونه می‌توانیم واقعاً این ایده‌ها را مستقر، استفاده و مقیاس کنیم.

به عنوان بخشی از یک اکوسیستم گسترده تر Temasek در سنگاپور و در سطح جهانی، ما شبکه ای از ارتباطات و مخاطبین داریم که می تواند برای استارت آپ ها برای امتحان راه حل ها، ارائه ایده ها، اجرای برخی از راه حل ها و همچنین یافتن منابع دیگر بسیار مفید باشد. تامین مالی و حمایت در مسیر رشد خود. ما مجموعه ای از Temasek در تعدادی از صنایع مختلف داریم که مطمئناً می توانند از راه حل های نوآورانه کربن زدایی استفاده کنند، چه برای مثال شرکت های هواپیمایی که سوخت جت پایدار تولید می کنند یا برخی از شرکت های ما که به دنبال فرصت های جذب کربن هستند، بنابراین این فرصت وجود دارد که بتوانیم برخی از آنها را به کار بگیریم. این راه‌حل‌ها در وب یا این معرفی‌ها را انجام دهید و متخصصان واقعی و شرکت‌های عامل بازخوردی را در مورد آنچه که برای مقیاس‌پذیری و کارآمدی برخی از این راه‌حل‌ها لازم است، ارائه می‌دهند. من اغلب فکر می کنم که ما همچنین با شبکه گسترده تری از مدیران صندوق و سایر سرمایه گذاران صحبت می کنیم، و بنابراین از طریق این درک جمعی از مسائل، امیدواریم بتوانیم به برخی از شرکای خود ارزش بیافزاییم.

TC: برای بنیان‌گذارانی که به آن گوش می‌دهند، فکر می‌کنید چه فرصت‌هایی برای استارت‌آپ‌های فناوری آب‌وهوایی وجود دارد، یا در مورد چه چیزی هیجان‌زده هستید؟

FT: من فکر می کنم بی حد و حصر است. مواردی که ما واقعاً در فضای فناوری به آنها نگاه می کنیم شامل برخی از فن آوری های جذب و حذف کربن، سوخت های کم کربن، مواد کم کربن و، به ویژه در کوتاه مدت، احتمالاً چیزهایی هستند که به انتقال به هیدروژن مربوط می شوند. فکر می کنم از نظر اینکه بتوانیم این بسته را تا حدود سال 2030 یا بیشتر پیش ببریم کاملاً معنی دار است. من فکر می کنم فرصت های زیادی برای حمایت از راه حل های طبیعی وجود دارد. این دسته ای از سرمایه گذاری ها و فرصت ها است که ممکن است بسیاری از سرمایه گذاران و شرکت ها کمتر با آن آشنا باشند، اما طبیعت به اندازه فناوری در تلاش برای حل مشکل کربن زدایی در کوتاه مدت مهم است.

و در نهایت در فضای بازار کربن، من فکر می کنم ما به فرصت های بسیار بیشتری در فضای MRV نیاز داریم. اینها کسانی هستند که نظارت، گزارش و تأیید قابلیت های ارزیابی پروژه کربن را انجام می دهند تا بتوانند شفافیت، قابلیت اطمینان و تضمین کیفیت را در فضای بازار کربن بهبود بخشند. اما اجازه دهید من فقط یک چیز را بگویم. همیشه این تمایل وجود دارد که به راه‌حل‌های دیجیتال و راه‌حل‌های نرم‌افزاری فکر کنیم تا بتوانیم این موضوع را حل کنیم و بسیار مهم هستند، زیرا به دنبال بهینه‌سازی هستند و اگر دیجیتالی‌سازی نکنید، نمی‌توانید بهره‌وری انرژی را بهینه کنید و بسیاری از آنها حیاتی هستند. این فضا برای کربن زدایی اما من مطمئناً می خواهم بسیاری از بنیانگذاران خود را در اتاق صدا بزنم و تشویق کنم که در مورد مهندسی اساسی، انواع دشوارتر مجموعه راه حل هایی که ما به آن نیاز داریم، فکر کنند، زیرا در پایان روز، حتی اگر ما برای بهینه سازی مجدد، کسی باید اساساً کاری برای کربن زدایی، بهبود کارایی مهندسی پایه برخی از راه حل های ما انجام دهد. بنابراین انجام این کار سخت تر است، من فکر می کنم گاهی اوقات ممکن است بسته به دیدگاه شما، خیلی سکسی یا نه چندان سکسی. اما این امری حیاتی است، و من فکر می‌کنم از این رو برای بسیاری از ما با علایق مختلف فضایی وجود دارد که بتوانیم با این بحران آب و هوایی مقابله کنیم.