منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فارادی فیوچر برای جمع آوری 350 میلیون دلار راه نجات دریافت می کند • TechCrunch

فارادی فیوچر برای جمع آوری 350 میلیون دلار راه نجات دریافت می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فارادی فیوچر برای جمع آوری 350 میلیون دلار راه نجات دریافت می کند • TechCrunch

فارادی فیوچر برای جمع آوری 350 میلیون دلار راه نجات دریافت می کند • TechCrunch

طبق یک پرونده نظارتی، استارت‌آپ Dying EV Faraday Future می‌تواند تا سقف 350 میلیون دلار برای کمک به راه‌اندازی اولین وسیله نقلیه خود دریافت کند.

این شرکت روز دوشنبه گفت که قراردادی را با یکی از شرکت‌های وابسته به Yorkville Advisors Global برای خط اعتباری سرمایه تا سقف 350 میلیون دلار امضا کرده است. این بودجه، که شامل تعهد اولیه 200 میلیون دلاری از سوی شرکت سرمایه گذاری مستقر در نیوجرسی است، برای تولید اولین مدل مورد انتظار این شرکت، خودروی اسپرت FF 91، “کلید” خواهد بود. از روز دوشنبه، فارادی فیوچر اعلام کرده بود. ارزش بازار 234 میلیون دلار

کارستن بریتفلد، مدیرعامل فارادی فیوچر در بیانیه‌ای گفت: «این مکانیسم تأمین مالی جدید بخش کلیدی استراتژی ما برای جمع‌آوری سرمایه‌ای است که برای رساندن FF 91 در جاده‌ها و در سریع‌ترین زمان ممکن به دست مصرف‌کنندگان نیاز داریم».

فارادی در تحویل خودرو به مشتریان با چالش‌های متعددی روبرو بوده است، از جمله برکناری موسس و مدیرعامل سابق یوتینگ جیا از سمت مدیرعاملی و تحقیقات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در مورد ادعاهایی که فارادی سرمایه‌گذاران را گمراه کرده است.

یورک‌ویل همچنین برای استارت‌آپ‌های خودروهای برقی Canoo و Lordstown Motors بودجه تامین کرده است.

فارادی فیوچر گفت این خودروی 1050 اسب بخاری دارای برد باتری 350 مایل است و می تواند از 0 تا 60 مایل در ساعت در کمتر از 2.4 ثانیه حرکت کند – اعداد قابل توجهی قابل مقایسه با ابرخودروهایی مانند ریماک نورا – اگر شرکت بتواند به هدف شما برسد.

بریتفلد روز دوشنبه گفت: “برنامه خودروی FF 91 ما در حال پیشرفت است و نتایج آزمایش و اعتبارسنجی اخیر از اهداف ما فراتر رفته است.”